سلامتی و پزشکی

خیابان های اهواز در تسخیر سگ های ولگرد، این معضل به راه چاره جدی احتیاج دارد

اگر برای پیاده روی و یا گذراندن اوقات فراغت به محلات و مناطق مختلف کلانشهر اهواز بروید، پرسه زدن و جولان سگ های ولگرد در خیابان های این کلانشهر را می بینید.

22 اسفند 1397

بیرانوند مقابل چشمان کی روش کتک خورد

آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با بولیوی با حضور 28 بازیکن برگزار گردید.

30 بهمن 1397

شناسایی سلول های پیش ساز برای استخوان و غضروف

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلولهای بنیادی، سلول های بنیادی بالغ را می توان در بافت های مختلفی از کبد، پوست، مغز استخوان عضلات اسکلتی مشاهده کردند.

29 بهمن 1397

44 مرکز جامع توان بخشی در کشور ایجاد می گردد

به گزارش خبرنگاران، حسن صفاریه، عصر چهارشنبه، در مراسم افتتاح صندوق امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان، اظهار کرد: به دنبال توسعه خدمات توانبخشی در کشور هستیم و به همین منظور تعداد مرکز جامع توانبخشی کشور از 156 مرکز به 200 مرکز تا خاتمه...

29 بهمن 1397

تخلفات سزارین در تاریخ های خاص، وضعیت بیماران SMA

به گزارش خبرنگاران، ایرج حریرچی در نسشت خبری روز دوشنبه، به وضعیت زایمان سزارین در ایام خاص سال اشاره و تاکید کرد: تخلفات در مورد سزارین در تاریخ هایی خاص مانند 96/6/6 قابل کنترل نیست.

13 بهمن 1397

فاضلاب های سرگردان، امنیت آب را تهدید می نمایند

معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به مناسب نبودن سیستم تصفیه فاضلاب در کشور، تاکید نمود که با توجه به خشکسالی فعلی و پایین آمدن سطح آب، اگر فاضلاب ها به رودخانه ها ریخته شوند، غلظت مواد آلاینده افزایش پیدا می نماید و امنیت آب به شدت به خطر می افتد.

19 آذر 1397

احتمال وجود ارتباط هورمونی در دیابت نوع2

به گزارش خبرنگاران، در حال حاضر هورمون آلدوسترون در ابتلا به فشارخون بالا نقش دارد. حال مطالعه جدید نشان می دهد افراد دارای میزان بالا آلدوسترون بیش از دو برابر با احتمال ابتلا به دیابت نوع2 روبرو هستند.

15 آذر 1397

تاثیر نوعی میوه در درمان چاقی

متخصصان سلامت در آنالیز های خود به تاثیر نوعی میوه بومی آمازون در یاری به برطرف چاقی پی بردند.

2 آذر 1397

دل نوشته ای از اولین مربی هاشمیان؛ وصیت نموده ام پیراهن وحید را با من دفن نمایند

اولین مربی وحید هاشمیان در یادداشتی از ورود بازیکن پیشین تیم ملی به فوتبال حرفه ای تا رسیدن او به سطح اول فوتبال اروپا نوشته است.

9 مهر 1397

جلال حسینی در گفت وگو با ایران ورزشی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم

جلال حسینی در گفت و گو با امیر اسدی: من حتی درصد کوچکی از این انتقادها را قبول ندارم. چون می بینم برانکو کوشش می نماید و صبح و بعدازظهر وقت می گذارد تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده گردد.

31 شهریور 1397

فراوری 30 درصد علم ایران در حوزه پزشکی

معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سهم قابل توجه فراوریات جامعه پزشکی، گفت: 30 درصد فراوری علم در حوزه پزشکی، توسط 15 درصد از دانشجویان و 12 درصد از اساتید جامعه پزشکی اتفاق می افتد.

14 شهریور 1397

افزایش سرعت تولید آسیب های اجتماعی

به گزارش خبرنگاران، ولی الله شجاع پوریان، در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های پژوهش در مدیریت شهری که با عنوان مدیریت شهری و چالش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، سرنوشت آسیب های اجتماعی را مانند مفاسد اقتصادی در کشور دانست و گفت:ده ها دستگاه و ستاد در حوزه...

27 مرداد 1397

ناهماهنگی بین دستگاه های اجتماعی منجر به توقف فعالیت ها شده است

به گزارش خبرنگاران، عباس ملازینلی بعد از ظهر شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته ازدواج بر ضرورت افزایش هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه‌های متولی امور فرهنگی و اجتماعی در امر ازدواج تاکید کرد.

27 مرداد 1397

مجمع سلامت شهرستان سراب تشکیل شد

به گزارش خبرنگاران، علی بدرشکوهی فرماندار شهرستان سراب ظهر امروز شنبه در مجمع سلامت شهرستان سراب با اشاره به خدمات بی نظیر دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت گفت: امروز شاهد اجرای طرح تحول سلامت در کشور هستیم که منجر به بهبود و ارتقای شاخصه های سلامت شده...

27 مرداد 1397

بخش پیوند قلب در کرمانشاه راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگاران، محمود مرادی امروز یکشنبه در نشست خبری که بمناسبت روز خبرنگار در دانشکده علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در شرایط کنونی رسانه ها وظایف خطیری را بر عهده دارند و همانطور که در بحث زلزله اگر رسانه ها بسیاری از زحمات را بازگو...

27 مرداد 1397

رعایت اصول استریل و کنترل عفونت در دندانپزشکی ها

به گزارش خبرنگاران، دکتر مجید کاظم با اشاره به برپایی کارگاه تقویت رعایت اصول استریل و کنترل عفونت در دندانپزشکی ها برای دستیاران و منشی‌های دندانپزشکی در زمان برگزاری همایش، افزود: نمایشگاه تجهیزات و وسایل دندانپزشکی در حاشیه این همایش نیز برگزاری...

27 مرداد 1397

خطرسنجی بیماری های قلبی عروقی در دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، طرح خطرسنجی سکته‌های قلبی‌عروقی بخشی از بسته خدمات سلامت ارسالی از شورای عالی سلامت به دستگاه‌های مختلف بوده که اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در نظر دارد آن را به مرحله اجرا در آورد.

27 مرداد 1397