علم و تکنولوژی

خبرنگاران کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیماران کووید 19 راه اندازی شد

تهران- خبرنگاران- کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیمارستان امام خمینی(ره)، آماده پاسخگویی به نیازهای بیماران کووید 19 است.

7 مهر 1399

فناوری های نوین خدمات درمانی را متحول می کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که بسته های فناوری نوپدید 5G خدمات درمانی را متحول می کند، گفت: برنامه این سیستم متضمن ارائه راه حل های فناورانه جدید خصوصا در دوران بحران اپیدمی کروناست.

28 شهریور 1399

آغاز پروازهای بین المللی فرودگاه لندن

پروازهای بین المللی فرودگاه لندن از سر گرفته شدروز گذشته دهم ژوئیه 2020 با توجه به تقاضای گسترده مسافرین برای آغاز سفر به مقاصد گردشگری لوکس اروپایی، پروازهای بین المللی فرودگاه لندن از سر گرفته شد.

19 شهریور 1399

تغییر دکوراسیون خانه با راه هایی ساده

تغییر دکوراسیون خانه همواره یکی از دغدغه های خانواده ها، به خصوص خانم ها است. با فرارسیدن ایام پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز، این دغدغه خانواده ها قوت می گیرد؛ اما تغییر دکوراسیون خانه مخصوص عید نوروز نیست و در طول سال همواره خانواده ها به دنبال...

18 شهریور 1399

تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه برای توسعه اینترنت در روستاهای آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا یک بودجه کلان 100 میلیارد دلاری را به توسعه دسترسی به اینترنت در نواحی روستایی آمریکا اختصاص داده است.

16 شهریور 1399

الگوی چین برای دنیا،برگزاری بزرگترین کنکور دنیا در دوران کرونا

در اقدامی که می توان از آن به عنوان الگویی برای دنیا به ویژه ایران در دوران همه گیری کرونا یاد کرد چین از امروز سه شنبه آزمون سراسری دانشگاه ها را با شدیدترین و پیشرفته ترین پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شروع کرد و تا فردا چهارشنبه ادامه دارد.

15 شهریور 1399

قانون مالیات بر خانه های خالی به تصویب نمایندگان رسید

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان آنالیز قانون مالیات های مستقیم، با اصلاح ماده 54 این قانون با 169 رأی موافق، 27 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

14 شهریور 1399

پیدا شدن نشانه هایی از دوره ماد در هگمتانه

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست تیم فصل بیست ودوم کاوش تپه باستانی هگمتانه، پیدا شدن نشانه هایی از دوره ماد در هگمتانه صورت گرفت.

13 شهریور 1399

خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا کمترین مرگ ناشی از کرونا را دارد

نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که به دلیل رویکرد مطلوب مقام های آمریکا، نرخ مرگ ومیر ناشی از کرونا در این کشور پایین تر از سایر کشورها به ویژه اروپا است.

12 شهریور 1399

ذخیره سازی سریع و فشرده اطلاعات با لایه های فلزی دوبعدی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، مزیت مهم دیگر این فناوری صرفه جویی در مصرف انرژی برق است. فناوری مذکور مبتنی بر کدگذاری داده ها و ذخیره سازی آنها بر روی صفحات کشویی ساخته شده از فلزات دو بعدی است.

6 شهریور 1399

اجرای 250 طرح پژوهشی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

از300 طرح و ایده پژوهشی با موضوع بیماری ویروسی کرونا، 250 طرح از این تعداد به تائید استادان رسیده و اجرایی شده است.

4 شهریور 1399

افسردگی مروارید سیاه؛ حال پله خوب نیست

روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: چند روز پیش پسر پله، فوتبالیست سرشناس در گفت و گویی اظهار کرد که پدرش به تازگی عمل جراحی تعویض مفصل داشته و حالا در روز های بازتوانی بعد از عمل، حال و روز خوشی از نظر روانی ندارد. او حرف هایش را این طور ادامه داده که پدرش این...

3 شهریور 1399

گرما؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی

نتایج یک پژوهش که اخیراً منتشر شده نشان می دهد گرما هر ساله هزاران آمریکایی را بیشتر از آنچه قبل از این تخمین زده می شد، به کام مرگ می کشاند.

31 مرداد 1399

روز جهانی ماما: 4 موردی که باید در مورد آن ها بدانید!

ایرنا زندگی: چرا ماما ها مهم هستند؟ خیلی از ما ممکن است فکر کنیم مامایی منحصر به گذشته ها بوده و امروز در این جهان نقش زیادی ندارد، اما اشتباه می کنیم، چون آمار ها نشانمان می دهد که سلامت مادران و نوزادان هنوز هم به هنر این ماهران تجربی و علمی امروزی وابسته...

29 مرداد 1399

مقام اروپایی: جنگ فناوری آمریکا و چین، خطری عظیم تر از ویروس کرونا است

رئیس اتاق چین در اتحادیه اروپا هشدار داد، جنگ تکنولوژی میان آمریکا و چین تهدیدی بلندمدت تر و پرهزینه تر از ویروس کرونا برای اروپا خواهد بود.

28 مرداد 1399

رمزگشایی از چالش های پزشکی توسط استارت آپ ها

تلاش استارت آپ ها در حوزه سلامت این روزها ضمن تولید محصولات جدید برای ارتقای سلامت، منجر به امنیت غذایی و خودکفایی در برخی محصولات پزشکی شده است.

26 مرداد 1399

کدام دانشگاه مهارت آموزی را در اولویت قرار داده است؟

دانشگاه آرام آی تی استرالیا با شعار دست ماهر و یک ذهن فرهیخته امور آموزشی خود را پیش می برد.

23 مرداد 1399

فعالیت دوباره موزه هرمیتاژ آمستردام

شرایط بازدید از هرمیتاژ آمستردام همچون سایر موزه های بازگشایی شده جهان، برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا با تغییراتی روبرو شده است.

21 مرداد 1399

عملکرد خارق العاده ردمی 10X تنها 5 دقیقه بعد از شروع فروش رسمی

ردمی 10X تنها به 5 دقیقه زمان احتیاج داشت تا در اولین دوره از فروش رسمی خود، 100 میلیون یوآن یا به عبارتی 14 میلیون دلار فروش داشته باشد.

18 مرداد 1399

استفاده از اپلیکیشن پیغام من برای آزمون انتها ترم دانشجویان رایگان است

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیغام نور گفت: نسخه 32 اپلیکیشن پیغام من با هدف کاربری آسان ویژه امتحانات خاتمه ترم راه اندازی شده است و به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

16 مرداد 1399
تعداد: (222)