علم و تکنولوژی

چرا جوانان ایرانی خانه والدین خود را ترک نمی نمایند

تهران (پانا) - نتایج آنالیز آمار سال های 1363 تا 1395 نشان داد که در سال های اخیر فرزندان دختر و پسر تا سن بالاتری در خانه والدین خود می مانند. خانوارهای با سرپرست جوان کاهش یافته است. این آنالیز ها نشان داد که هزینه های زندگی مستقل نقشی اساسی در تشکیل خانوارهای...

31 تیر 1400

دوربین های تلسکوپ فضایی جیمز وب را ببینید

ناسا اخیرا در حساب کاربری تلسکوپ فضایی جیمز وب در اینستاگرام با انتشار تصاویری توضیحاتی درباره دوربین های این تلسکوپ فضایی فوق پیشرفته داد.

22 تیر 1400

واکسن ایرانی بهتر است یا واکسن چینی؟

خبرنگاران : محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: میزان اثربخشی کوو ایران برکت از سینووک بالاتر است، اما هر دوی این واکسن ها از ویروس کشته شده ساخته شده اند و واکسن سینوفارم چینی هم از همین نوع است....

15 تیر 1400

فناوران زیستی در صدر جدول صادرات دانش بنیان ها ایستادند

60 درصد صادرات حوزه دانش بنیانی مربوط به محصولات زیستی است؛ اتفاقی که در دل زیست بوم فناوری و نوآوری رقم خورده و باعث شده محصولات دانش بنیان در این حوزه در صدر جدول صادرات بایستد.

14 تیر 1400

فراخوان پنجمین جشنواره کهن آواهای تنبور منتشر شد

تهران (پانا) - فراخوان پنجمین دوره جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی کردی منتشر شد.

14 تیر 1400

برنامه های گذر از پیک بار تابستان و مدیریت بار اضطراری سمنان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: متوسط رشد مصرف انرژی در جهان حدود سه درصد است و ظرف دو ماه اخیر، میزان رشد مصرف برق استان نسبت مدت مشابه سال گذشته، قریب 20 درصد است.

13 تیر 1400

روز و ساعت بازی فوتبال ایران - عراق

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی مرحله گروهی انتخابی جام جهانی به مصاف عراق می رود.

12 تیر 1400

استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به عنوان سرآمد علمی ایران شناخته شد

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل حائز رتبه هشتم در بین دانشگاه ها و مؤسسات علمی پژوهشی کشور بر اساس مجموع اعتبار علمی سرآمدان شد.

12 تیر 1400

چیچن ایتزا ال کاستیلوی مکزیک، اهرام ثلاثه ای در کالبد یک هرم

هرم چیچن ایتزا ال کاستیلو، قطعا یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری مکزیک است که به طرز شگفت انگیزی طراحی سه لایه دارد و موجب شگفتی همگان شده است.

11 تیر 1400

کشف غاری در مکزیک از تمدن مایا که 1000 سال دست نخورده مانده است

باستان شناسان هنگام اکتشاف در زیر شهر باستانی مایا، چیچن ایتزا، در شبه جزیره یوکاتان مکزیک پیروز به کشف غاری شدند که بیش از 1000 سال دست نخورده مانده است.

7 تیر 1400

حمله سایبری به توشیبا

خبرنگاران- کسب و کار اروپایی شرکت توشیبا هدف حمله سایبری قرار گرفت.

6 تیر 1400

شمشیر دو لبه استخراج رمز ارز

این روزها اخبار زیادی درباره رمزارزها شنیده می گردد؛ نوعی ارز که درواقع نسخه دیجیتال پول متعلق به بخش خصوصی است که با رمزنگاری از سرقت محافظت می گردد.

5 تیر 1400

از پروژه مرموز Natick مایکروسافت چه می دانید؟

شرکت مایکروسافت تحت پروژه ای با عنوان Natick، یک مرکز داده کوچک را درون یک استوانه زیر دریایی قرار داده و آن را 117 فوت یا حدود 3500 متر زیر آب شناور ساخت؛ تیم پروژه ناتیک عقیده دارند که این روش بازدهی انرژی و اعتبار دیتاسنتر ها را افزایش می دهد.

4 تیر 1400

کلاه ایمنی هوشمند ویژه دوچرخه سواران

کلاه ایمنی هوشمند LIVALL EVO21 دارای چراغ عقب 270 درجه، سیستم تشخیص سقوط ثبت شده و هشدار های یاری رسانی است.

2 تیر 1400

راهیابی 55 جلسه مذاکرات سرمایه گذاری نمایشگاه اینوتکس به مرحله دوم

دبیر نمایشگاه اینوتکس 2021 با اشاره به برگزاری 470 جلسه سرمایه گذاری بر روی استارت آپ ها در این رویداد گفت: از این تعداد 55 مورد جلسات به مرحله دوم راه یافتند.

31 خرداد 1400

جدیدترین شماره نشریه رشد آموزش تربیت بدنی منتشر شد

تهران (پانا) - جدیدترین شماره فصلنامه رشد آموزش تربیت بدنی توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منتشر شد.

31 خرداد 1400

پژوهشگران دانشگاه گلستان راه های توسعه گردشگری کشاورزی را آنالیز می نمایند

پژوهشگران دانشگاه گلستان قرارداد پژوهشی با اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان با هدف شناسایی راه های توسعه گردشگری کشاورزی منعقد کردند.

30 خرداد 1400

با اصرار مادرش، شکنجه اش می دادم

ظهر یکم آذر سال گذشته، خبر پیدا شدن جسد پسربچه ای در یکی از خرابه های مهرشهر مثل بمب در محله پیچید و اهالی کنجکاو و نگران خود را به آنجا رساندند. جسد متعلق به پسربچه ای حدود هفت ساله بود که آثار سوختگی و ضرب وجرح روی تمام بدنش دیده می شد. جسد در میان پتویی...

26 خرداد 1400

فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس شروع شد، فراوری از مرداد

به گزارش خبرنگاران، صبح امروز فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن موسسه واکسن سازی رازی کووپارس با حضور دکتر سعید کلانتری محقق اصلی این واکسن، علی اسحاقی رئیس موسسه واکسن سازی رازی و دکتر فلاح معاون تحقیقات موسسات رازی شروع شد.

26 خرداد 1400

نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه یاسوج اعلام شد

شرایط حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج در آزمایشگاه های و انجام پژوهش های مربوط به پایان نامه و رساله اعلام شد.

26 خرداد 1400
تعداد: (339)