اخبار صنعت

ایالات متحده از داده های تبلیغات موبایل برای ردیابی حرکات افراد در هنگام شیوع کرونا استفاده می کنند

ایالات متحده تصمیم گرفته است برای مبارزه با ویروس کرونا از داده های موبایلی استفاده کند. این موضوع کمک خواهد کرد دولت اطلاعات بهتری از شرایط افراد داشته باشد.

30 اردیبهشت 1399

احتمال افزایش قیمت برنج به دنبال شیوع کرونا

خبرنگاران: دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با اعلام خبر احتمال توقف صادرات برنج از سوی کشورهای تولیدکننده بزرگ از جمله هند و پاکستان مدعی شد که در صورت عدم تخصیص ارز به برنج های معطل مانده در گمرکها باید منتظر کمبود و گرانی برنج در بازار...

27 اردیبهشت 1399

عراق، اولین درخواست از نخست وزیر جدید، شروع رایزنی با فراکسیون ها برای تشکیل دولت

رئیس جمهور عراق امروز عدنان الزرفی را مأمور تشکیل دولت جدید کرد و از او خواست تا انتخاباتی پیش از موعد و سالم برگزار کند.

16 اردیبهشت 1399

200 لیتر نفت برای مقابله با یخبندان شبانه و پیشگیری از کرونا

200 لیتر نفت سفید با حمایت های استانداری و همکاری شرکت نفت برای و پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا و مقابله با سرما و یخبندان شبانه برای هرخانوار در شهرستان خاش در نظر گرفته شد.

13 اردیبهشت 1399

نشت آب در شبکه توزیع کاهش می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، در مدیریت سنتی کنترل و توزیع آب، شبکه عموما متکی بر تجربه افراد و یا اپراتورها بود که در پاره ای از موارد این نوع کنترل با مسائلی روبرو می شد. به تدریج با گسترش فناوری و هوشمند سازی شبکه توزیع آب این مسائل...

7 اردیبهشت 1399

خبرنگاران عقب نشینی شاخص بورس در نخستین روز هفته

تهران- خبرنگاران- شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) پنج هزار و 981 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم 549 هزار و 186 واحد رسید.

5 اردیبهشت 1399

اتحادیه اروپا استفاده ابزاری ترکیه از پناهجویان برای اهداف سیاسی را غیرقابل قبول خواند

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه ای مشترک استفاده دولت ترکیه از ابزار پناهجویان برای پیشبرد اهداف سیاسی را رد و آن را غیرقابل قبول خواند.

4 اردیبهشت 1399

پیش به سوی دیدنی ترین سواحل عمان

شن های طلایی، آب های بلورین و درخشان، آسمان آبی روشن، پرندگان رنگارنگ و نسیمی خنک؛ همه این ها از ویژگی های منحصر به فرد عمانند که این کشور را به مکانی عالی برای استراحت و لذت بردن از یک تعطیلات ساحلی فراموش نشدنی تبدیل نموده است. از آن جا که همیشه کسب...

30 فروردین 1399

فینال لیگ برتر وزنه برداری تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد

با اعلام فدراسیون وزنه برداری، مسابقات لیگ برتر این رشته تا اطلاع ثانوی لغو شد.

29 فروردین 1399

پنیک کرونا برای نفت سنگین تمام شد

قیمت نفت آمریکا با شیوع سریع ویروس کرونا که ترس از کندی رشد اقتصاد جهانی را برانگیخته است، با بزرگترین کاهش هفتگی خود از سال 2008 به این سو روبرو شد.

27 فروردین 1399

بی احترامی نکونام سرمربی فولاد به اصحاب رسانه

سرمربی تیم فوتبال فولاد در اقدامی قابل تامل در نشست خبری پیش از بازی با پیکان حاضر نشد.

8 فروردین 1399

سگ رباتیک به دکل نفتی می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، شرکت بوستون دینامیکز سگ رباتیک خود به ناماسپات (Spot) را سپتامبر سال گذشته رونمایی کرد. توانایی های جالب این ربات توجه شرکت های نفتی را جلب کرده که قصد دارند در آینده فرایندهای بیشتری در صنعت نفت را اتوماتیک کنند.

7 فروردین 1399

محققان نانوکره های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی ساختند

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از روش نوین با ساخت نانو کره های کربنی با کاربرد در فراوری پایه کاتالیست و دارو رسانی هوشمند دست یافتند.

29 اسفند 1398

آیا باقی مانده سهام دولت در ایران خودرو وسایپا تا 1400 به بخش خصوصی واگذار می گردد؟ امکان سنجی شرط دولت برای واگذاری

خبرنگاران: وزارت صنعت،معدن و تجارت (صمت) در حالی میخواهد باقی مانده سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را تا خاتمه سال آینده واگذار کند که طبق استراتژی در نظر گرفته شده از سوی وزیر صمت، این اقدام منوط به رشد ارزش سهام خودروسازان است.

22 اسفند 1398

اعداد و ارقام مالی در هفته چهارم بهمن ماه 1398

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

21 اسفند 1398

دستورالعملهای تشویقی برای ساخت تجهیزات تجدیدپذیر باید تسهیل گردد

دکتر سید مسلم موسوی درچه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به ابلاغیه وزارت نیرو در سال گذشته گفت: این ابلاغیه مبنی بر آن است که سرمایه گذارانی که از تجهیزات ساخت داخل برای نیروگاه های خود استفاده نمایند، می توانند به عنوان مشوق تا سقف 30 درصد برق تولیدی...

5 اسفند 1398

اعتراض استقلالی ها به زمان برگزاری دیدارشان برابر فولاد

باشگاه استقلال هم به مانند باشگاه فولاد خوزستان به تاریخ اعلام شده برای رویارویی دو تیم در هفته هفدهم لیگ برتر معترض شده است.

4 اسفند 1398

کاهش 8 پله ای رتبه ایران در تعداد دانشجویان خارج از کشور

بر اساس آخرین نمایه سازی مهاجرتی دانشجویان ایرانی، تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سال 2017 به 52 هزار و 521 نفر رسیده است که رتبه ایران در این شاخص بیستم جهانی است.

2 اسفند 1398

فوت و فن پخت مرغ سوخاری در منزل

آشپزی از آن کارهایی است که اگر با کمی خلاقیت همراه گردد، تعریف و تمجید کسانی را به دنبال خواهد آورد که دست پخت آشپز را میچشند.

2 اسفند 1398

6000 بروشور معرفی بندرتاریخی سیراف توزیع شد

خبرنگاران: شهرداری سیراف گفت: برای معرفی بندر تاریخی و 4 هزار ساله سیراف 6 هزار بروشورشناخت و اطلاع رسانی فرهنگی بین گردشگران نوروزی توزیع شده است.

30 بهمن 1398
تعداد: (173)