150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی به درگاه ملی مجوز ها اضافه شد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که همه 150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی از طریق سامانه سِماک به درگاه ملی مجوز ها اضافه شد.

150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی به درگاه ملی مجوز ها اضافه شد

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، محمد قربانی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه پخش زنده گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی اولین دستگاهی بود که سیستم سامانه درگاه صدور مجوزهای الکترونیکی خود (سِماک) را به دستگاه ملی وصل کرد.

وی با بیان این که تعداد 150 مجوز تاییدمحور صادر شده است، مطرح نمود: 59 عنوان در مشاغل خانگی داشته ایم که همه ثبت محور هستند و 10 روز پیش اعلام شده اند.

قربانی گفت: حوزه مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است به جهت اینکه با سلامت محیط و انسان روبرو هستند؛ لذا یک سری استانداردهای بین المللی را باید رعایت کنند.

وی اضافه کرد: در مجوزهای تاییدمحور، بیشتر بعد سلامت مردم مطرح هست و دستگاه هایی مثل وزارت بهداشت، سازمان غذا، دارو و دامپزشکی مسئولیت مستقیم دارند.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که اخذ پروانه بهره برداری چهار مرحله دارد که تنها دو مرحله آن در اختیار این وزارت است، شرح داد: وزارت جهاد کشاورزی اگر بخواهد خودش تمام اقدامات را انجام دهد کار خیلی سرعت می گیرد.

وی ادامه داد: بعضا برای صدور یک مجوز بعد از مراحل اجرا شده در وزارتخانه، گرفتن 17 استعلام لازم است، که قبل از دولت سیزدهم فرآیند صدور مجوز 186 روز طول می کشیده است اما در شرایط نو که فرآیندها را اصلاح کرده ایم و با بهینه یابی زمانی، آن را در داخل خود وزارتخانه به هفت روز رسانده ایم.

قربانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی تقاضا کرد: کمک کنند استعلام ها یک حد بهینه داشته باشد، این مهم به صدور مجوزها سرعت می دهد و عملاً ما ارتقای رتبه بهبود و کسب و کار بین المللی را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2127

به "150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی به درگاه ملی مجوز ها اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 مجوز وزارت جهاد کشاورزی به درگاه ملی مجوز ها اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید