پلیس میانمار به محل تجمع معترضان حمله کرد

به گزارش دیار سلمان، در حالی پلیس میانمار به محل تجمع معترضان به کودتای اول فوریه علیه دولت این کشور یورش برد که بانک جهانی گفته، درخواست های میانمار را برای یاری اقتصادی پس از کودتا در مرحله رسیدگی قرار نمی دهد.

پلیس میانمار به محل تجمع معترضان حمله کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، میانمار از اول فوریه امسال میلادی که ارتش، قدرت را به دست گرفت و دست به کودتا علیه آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی این کشور زد و دولت مدنی را برکنار کرد، در بحران به سر می برد و چندین هفته است که مردم در این کشور آسیایی دست به تحصن، اعتراض و اعتصاب زده و خواهان آزادی سوچی و سایر سیاستمداران زندانی شده و بازگشت به حکومت مدنی را می خواهند.

در تازه ترین مورد پلیس میانمار از گاز اشک آور علیه معترضان در منطقه تاموی در یانگون استفاده کرد تا آنهایی را که علیه انتصاب یک مقام مسئول از سوی ارتش در این منطقه تجمع نموده بودند، متفرق کند.

ساکنان این منطقه گفته اند، صدای شلیک چندین گلوله را شنیده و سپس پلیس در بخش هایی از منطقه تا ساعت 2 صبح امروز (آدینه) به وقت محلی در منطقه حضور داشت.

یکی دیگر از ساکنان نیز گفت: ما به شدت ترسیده بودیم.

ساکنان این منطقه در رسانه های اجتماعی اعلام کردند که به دنبال برگزاری یک تجمع اعتراضی دیگر در امروز هستند.

اوایل روز پنجشنبه، خشونت در یانگون در پی حمله 1000 تن از وفادارن به ارتش به حامیان دموکراسی و رسانه ها گزارش شد.

ارتش میانمار گفته که سرنگونی دولت مدنی بر اساس قانون اساسی بوده چون دولت سوچی به شکایت های ارتش درباره تقلب در انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی بی اعتنا بود.

در همین حال، بانک جهانی نیز در نامه ای به وزارت دارایی میانمار نوشت، این بانک دستور پرداخت به پروژه ها در میانمار را در پی وقوع کودتا در این کشور متوقف نموده است.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی اخیرا گفته بود، رویکرد احتیاطی بیشتری را در قبال میانمار می گیرد اما به پروژه های قبلی یاری رسانی شامل یاری اضطراری برای کرونا ادامه می دهد.

سال گذشته میلادی، بانک جهانی بیش از 350 میلیون دلار وام جدید را برای میانمار تصویب کرد تا این کشور به مقابله با کرونا و حمایت از کشاورزان و بیکاری بخش کشاورزی بپردازد.

بانک جهانی اعلام نموده بود که این یاری ها را در پی بحران کرونا در میانمار به این کشور ارائه می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1630

به "پلیس میانمار به محل تجمع معترضان حمله کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس میانمار به محل تجمع معترضان حمله کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید