واکسن کرونای ایرانی آزمون های مرحله حیوانی را سپری نموده است

به گزارش دیار سلمان، وزیر جهاد کشاورزی از سپری شدن مرحله آزمایش حیوانی واکسن ضد کرونای موسسه واکسن و سرم سازی رازی و آماده شدن برای فاز اول آزمون بالینی اطلاع داد.

واکسن کرونای ایرانی آزمون های مرحله حیوانی را سپری نموده است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، وزیر جهاد کشاورزی از سپری شدن مرحله آزمایش حیوانی واکسن ضد کرونای موسسه واکسن و سرم سازی رازی و آماده شدن برای فاز اول آزمون بالینی، فاز کلینیکال ترایل (clinical trail) اطلاع داد و گفت: امیدواریم این فاز به زودی سپری گردد و شاهد دستیابی به ساخت واکسن کرونا در کشور باشیم.

کاظم خاوازی امروز (شنبه) درباره اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا، اضافه نمود: بزرگترین واکسن ساز کشور، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی است که حدود 95 سال قدمت دارد.

وی گفت: همکاران ما زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت نسبت به تحقیق در زمینه دستیابی به واکسن اقدامات گسترده ای را انجام دادند و واکسن تمام آزمون های مرحله حیوانی خود را سپری نموده در حال تهیه مستندات و ارائه آن ها به وزارت بهداشت هستند؛ که پس از ارایه این مستندات به وزارت بهداشت که این کار با همکاری و هماهنگی وزارت بهداشت انجام شد، برای فاز اول آزمون بالینی، فاز کلینیکال ترایل (clinical trail) آماده می شوند که اولین تیمی هستند که وارد این فاز می شوند.

خاوازی اظهار داشت: امیدواریم این فاز به زودی سپری گردد و شاهد دستیابی به واکسن کرونا در کشور باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تا به امروز اقدامات مربوطه با نتایج خوبی همراه بوده و تیم گسترده ای از فعالان بخش بهداشت که نظیر آن ها در کشور وجود ندارد زیرنظر واکسن و سرم سازی رازی فعالیت می نمایند به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1281

به "واکسن کرونای ایرانی آزمون های مرحله حیوانی را سپری نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای ایرانی آزمون های مرحله حیوانی را سپری نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید