نظر کاربران خبرنگاران درباره یاری دارویی آمریکا به ایران، دل آمریکا برای ما سوخته!؟

به گزارش دیار سلمان، کاربران خبرنگاران معتقدند که روی یاری های آمریکا نمی توان حساب باز کرد چراکه این دولت قابل اعتماد و اطمینان نیست.

نظر کاربران خبرنگاران درباره یاری دارویی آمریکا به ایران، دل آمریکا برای ما سوخته!؟

به گزارش خبرگزاری دیار سلمان، ترامپ به همراه بریان هوک و پمپئو از شروع شدت دریافت ویروس کرونا در ایران ادعا می نمایند که قصد یاری های بشردوستانه اعم از دارویی و پزشکی به ایران را دارند و این در حالی است که تمامی کانال های تجاری به ایران بسته شده است و پشت پرده شرکت هایی که به ایران دارو ارسال می نمایند مورد شدیدترین تحریم ها از سوی ایالات متحده قرار می گیرند.

دیار سلمان در یک نظرخواهی از کاربران خود خواست تا ارزیابی خودشان را از ادعای دو پهلوی آمریکایی ها بیان نمایند که بخشی از نظرات را در ادامه می خوانیم:

کاربر بی نامی با اشاره به بازگشت ایران به لیست سیاه اف ای تی اف مطرح نمود: این سوال را باید از کسانی بپرسید که مانع تصویب لوایح پالرمو و سی اف تی شدند و در نتیجه لیست سیاه اف ای تی اف را به مردم هدیه دادند

مخاطب دیگری نوشت: زمانی که به خاطر تحریم های آمریکا داروهای سرطانی و یا بیماران پروانه ای نمیشه وارد کنیم ، میشه باور کرد دل آمریکا برای ما سوخته!؟

رضاوندی در ارزیابی خود نوشت: در جهان و به ویژه کشورهای پیشرفته مانند آمریکا غالبا ملاک تصمیمات و اقدامات، منافع بالفعل مالی یا حداقل منافع بالقوه است. تا زمانیکه توجیه مالی نداشته باشد، هزینه ای انجام نمی دهند. به عنوان مثال بعضی از کشورها تنها به این دلیل به کشورهای همسایه که درگیر کرونا هستند، یاری می نمایند که خطر کمتری آنها را تهدید کند و هزینه کمتری در آینده نزدیک متحمل شوند. رییس جمهور فعلی آمریکا در عمل ثابت نموده که جز منافع مالی کشورش به چیز دیگری فکر نمی نماید و به هیچ اصولی پایبند نیست الا یک اصل: اصل جذب سود حداکثری! یاری آنها به ایران یا هیچ نفعی برای آنها ندارد (که در این صورت صرفا یک شوی سیاسی بازی می نمایند) یا اینکه به بهانه یاری به ایران قصد دارند جیب شرکت های داروسازی خود را پر نمایند یا اینکه اقداماتی به ظاهر بشردوستانه و در باطن مخرب برای بهداشت و امنیت ایران در نظر دارند. خلاصه با توجه به تجربیات عملی قبل و بعد از انقلاب نمی توانیم به آمریکا خوشبین باشیم ...

کاربر دیگری نوشت: امریکا هیچوقت یاری بشردوستانه به هیچ کشوری نمی نماید چون پایه حکومت سرمایه داری بر بده و بستان قرار گرفته و اگر امریکا بخواهد یاری بدهد حتمی چیز بیشتری در قبال آن طلب می نماید و اینکار اصولا بشردوستانه نیست و فقط یک معامله کثیف است.

مخاطب دیگری بیان نمود: تو اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی دروغگوی بی خاصیت تو در حق مردم ایران هر کاری توانستی کردی مرگ بیماران خاص و مجروحان شیمیایی را فراموش نمی کنیم

شما می توانید مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 965

به "نظر کاربران خبرنگاران درباره یاری دارویی آمریکا به ایران، دل آمریکا برای ما سوخته!؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر کاربران خبرنگاران درباره یاری دارویی آمریکا به ایران، دل آمریکا برای ما سوخته!؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید