نظام پزشکی: همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست؛ اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی های دلسوزانه این عزیزان، معتقداست این گروه معظم، از پر ریسک ترین گروه­هایی هستند که هر آینه می توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند.

نظام پزشکی: همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، حسین کرمانپور در نامه ای خطاب به رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خواهان در نظر دریافت سهمیه ای برای واکسیناسیون برنامه سازان هنری به منظور افزایش تولیدان جهت تحقق بخشیدن به شعار در خانه بمانیم شد.

متن نامه مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی خطاب به دنیا پور در ذیل آمده است:

جناب آقای دکتر کیانوش دنیا پور

رئیس محترم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام

امروز در سالگرد وجود ویروس دنیا­گیر و جان­گیر کرونا، یکی از شعارهایی که همه ما درمانگران به آن اعتقاد استوار داریم و الحق وزارت بهداشت نیز برای نهادینه کردن آن سنگ تمام گذاشت و صد البته اغلب مردم خوب کشورمان نیز در جامه عمل پوشاندن به آن از بسیاری از منافع خود گذشتند شعار پر محتوای درخانه بمانیم است.

همانگونه که خود نیز آگاهید، یکی از گروه های موثر در تامین عملی این شعار، تولیدکنندگان برنامه­ های متنوع تلویزیونی و سینمایی کشور هستند. مگر می ­توان به مردم گفت در خانه بمانید اما برای آنها برنامه­ ای در نظر نگرفت. خوشبختانه در یک سال گذشته بیشتر هنرمندان کشور در کنار مردم ماندند تا مردم در خانه بمانند و بر سر این اقدام بعضی از این عزیزان جان شیرین وانهادند.

جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست. سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی­های دلسوزانه این عزیزان، معتقد است این گروه معظم، از پر ریسک­ترین گروه­هایی هستند که هر آینه می توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می گردد در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟

بسیاری از داستان هایی که امروز این هنرمندان مشغول بازی نقش ­های آن هستند در زمان­هایی اتفاق افتاده که ماسک زدن مرسوم نبوده است. لذا پیشنهاد می دهیم، در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه ­سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می شوند، همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ گردد سهمیه لازم در نظر گرفته گردد.

در صورتی که این پیش بینی از طرف وزارت بهداشت و ستاد خستگی ناپذیر ملی کرونا در نظر گرفته نگردد بیم آن می­رود تولیدات به شدت کاهش (که تاثیر منفی در ماندن مردم در خانه دارد) و یا با پذیرش ریسک پذیری این عزیزان شاهد فقدان بیشتر آنها باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1600

به "نظام پزشکی: همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام پزشکی: همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید