شش سریال نو در قالب 185 قسمت تا تابستان 1401 از شبکه دو روانه آنتن می شود

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - بهرنگ ملک محمدی گفت، گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در مجموع تا تابستان 1401 تولید شش سریال نو در قالب 185 قسمت (به جز نگارش سریال های نو) در دست تولید دارد.

شش سریال نو در قالب 185 قسمت تا تابستان 1401 از شبکه دو روانه آنتن می شود

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو ضمن اعلام خبر فوق اضافه کرد: هر چند در یکی، دو پروژه به دلیل درگیری عوامل با کووید 19 دچار توقف موقت شدند اما در حال حاضر به جز سریالِ در حال پخش در کنار پروانه ها، چهار سریال در حال تصویربرداری است که این تعداد سریال در مجموع 140 قسمت را شامل می شوند . در کنار این مجموعه ها، 15 قسمت سریال نوروزی و 30 قسمت سریال رمضانی را می توان اضافه کرد که 185 قسمت تا تابستان 1401 ،تدارک ویژه گروه فیلم و سریال برای علاقمندان به فیلم و سریال خواهد بود.

ملک محمدی در شرح سریال های در حال تصویربرداری این شبکه گفت: نوار زرد 2 به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و کارگردانی سروش محمدزاده در 30 قسمت، از سرنوشت 4 به تهیه کنندگی علی اکبر تحویلیان و کارگردانی محمدرضا خردمندان در 50 قسمت، شب بیدار به تهیه کنندگی علی مهام و کارگردانی رضا ابوفاضلی در 30 قسمت و تب و تاب به تهیه کنندگی مهدی شفیعی و کارگردانی داریوش مختاری در 30 قسمت از جمله سریال های در حال تصویربرداری این شبکه است.

وی در ادامه پیرامون زمان پخش این سریال ها اعلام نمود: پیش بینی شده نوار زرد 2 آذرماه به پخش برسد، از سرنوشت 4 با 50 قسمت زمستان، شب بیدار و تب و تاب هم مقرر است بعد از رمضان 1401 در جدول پخش سریال های این شبکه قرار یگیرند. برای نوروز و رمضان 1401 هم دو سریال را در نظر گرفته ایم که به زودی معینات کامل آن اعلام خواهد شد.

آثار در دست نگارش

ملک محمدی همچنین اضافه کرد: در حوزه نگارش محمدمهدی عسگرپور هم در حال نگارش یک اثر نو به نام برای او است که در گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید خواهد شد و به محض فراغت ایشان از پروژه هایی که در دست دارند، تولید این سریال را هم آغاز خواهیم کرد. همچنین سامان سالور هم نگارش یک اثر دیگر را پیش می برند.

وی ادامه داد: بچه مهندس 5 به نام یکی از پروژه های مطرح و شاخص شبکه دو هم در حال نگارش است که با تهیه کنندگی سعید سعدی و کارگردانی علی غفاری سال آینده به تولید خواهد رسید. مهیار عیار به تهیه کنندگی بهروز مفید هم یک پروژه تاریخی و وزین است که در دوره صفویه می گذرد و در حال برنامه ریزی هستیم تا به تولید نزدیک شود.

او اعلام نمود: خانواده محور بودن سریال ها، در نظر داشتن معرفی سبک زندگی صحیح اسلامی- ایرانی، پرداختن به مسائل خانواده ها و جوانان و ... از جمله ویژگی های دیگر این سریال هاست. هر شبکه ای به صورت استاندارد نیاز دارد 8 تا 9 سریال نو در سال تولید کند که شبکه دو هم در این راستا همین تعداد تولید را تا کنون برنامه ریزی کرده است.

رسانه فراگیر تلویزیون؛ سکوی پرش هنرمندان جوان و کاربلد

وی اضافه کرد: گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در کنار به کارگیری هنرمندان پیشکسوت، روی ظرفیت جوان تلویزیون در حال سرمایه گذاری است. در این راستا رضا ابوفاضلی و داریوش مختاری از جمله کارگردان هایی هستند که هر چند در زمینه کارگردانی فیلم های تلویزیونی و نویسندگی دارای تجارب ارزشمندی هستند اما به طور معین کارگردانیِ اولین سریال شان را در شبکه دو سیما تجربه می کنند.

ملک محمدی ادامه داد: بانیپال شومون، سامرند معروفی و ... هم از جمله بازیگران جوانی هستند که با توجه به تجربه ای که در آثار مختلف تصویری کسب کرده اند، به نام شخصیت اصلی سریال های نوار زرد 2 و در کنار پروانه ها با پروژه ها همکاری می کنند. در سریال های نوروز و رمضان شبکه هم به کارگیری ظرفیت های جوان در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: این عوامل و بازیگران سال ها تجربه در کارنامه کاری خود دارند اما باید در نقطه ای مورد اعتماد بیشتر قرار گیرند. تولید سریال های مختلف در شبکه نمایش خانگی باعث به کارگیری بسیاری از عوامل شده و اینجاست که تلویزیون باید زایش پیوسته نیروهای کارآمد خود را داشته و به سرمایه گذاری بر نیروهای جوان تمرکز ویژه ای داشته باشد.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو تاکید کرد: همه چهره های مهم سینما و تلویزیون یک نقطه ورود به آثار مهم تصویری داشته اند. قطعا در پروژه ای به آنها اطمینان شده و اینها تبدیل به سرمایه های تلویزیون شده اند. سینما، نمایش خانگی و تلویزیون سه بازار مهم برای به کارگیری نیروهای کاربلد است. اما نکته قابل توجه این است که یکی از آورده های مهم تلویزیون کادرسازی به مفهوم وارد کردن عوامل جوان است، همان طور که بسیاری از چهره های معروف سینما و نمایش خانگی هم سکوی پرش شان تلویزیون بوده است.

وی شرح داد: بنابراین تلویزیون نباید از این وظیفه ذاتی خود یعنی پرورش نیروهای جوان غافل شود و هر ساله به صورت مستمر به کشف و معرفی این استعدادها بپردازد. شبکه های مختلف هم این رویکرد را دارند و در شبکه دو به طور معین این اتفاق پیگیری می شود.

ملک محمدی در شرح بیشتر این مساله اضافه کرد: در سریال از سرنوشت سه فصل قبلی را هم محمدرضا خردمندان به نام یک کارگردان جوان کارگردانی کرد که با استقبال ویژه مخاطب روبرو شد. در این مجموعه دارا حیایی، کیسان دیباج، مونا کرمی، فاطیما بهارمست و سایر بازیگران جوان این سریال هم به نام اولین حضور جدی خود در سریال های تلویزیونی به خوبی دیده شدند. فصل نو این سریال هم با وجود بیماری کرونا و تعطیلی های موقت پروژه، بدون کمترین تغییری روانه آنتن خواهد شد و پیش بینی می کنم که فصل متفاوت و زیبایی خواهد شد.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو در پایان یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات این گروه توجه به استفاده از بازیگران بومی هر استان است. اگر پروژه ای لوکیشنِ شهرستان دارد و در استان های مختلف تصویربرداری می شود حتما از بازیگران بومی آن استان در آن سریال استفاده می کنیم. این مساله برای ما بسیار اهمیت دارد که از ظرفیت های بومی هر استان در حوزه سریال سازی استفاده کنیم و این اتفاق در پروژ ه های این شبکه که نمونه اخیر آن سریال در کنار پروانه ها بوده، رخ داده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1908

به "شش سریال نو در قالب 185 قسمت تا تابستان 1401 از شبکه دو روانه آنتن می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش سریال نو در قالب 185 قسمت تا تابستان 1401 از شبکه دو روانه آنتن می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید