خوراکی هایی که سبب ریزش مو می شوند

به گزارش دیار سلمان، ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد، اما پزشکان به تازگی اعلام نموده اند که مصرف بعضی موادغذایی خطر نازک شدن مو ها و در نتیجه ریزش آن ها را تشدید می نماید.

خوراکی هایی که سبب ریزش مو می شوند

باوجود این، فارغ از ریشه اصلی نازک شدن و ریزش موها، مصرف بعضی غذا ها در رژیم غذایی روزانه نیز می تواند سلامت مو ها را تهدید کند.

به گفته پزشکان، سلامت مو ها رابطه مستقیمی با موادمغذی مصرفی دارد. کمبود ویتامین ها به علت نداشتن یک رژیم غذایی متعادل مو های شما را تشنه موادمغذی حیاتی نگه می دارد که شامل ویتامین C، پروتئین و آهن هستند. اما ریزش مو ها تنها به کمبود این موادمغذی ختم نمی گردد.

هله هوله: مصرف انواع هله هوله ها سلامت مو ها را به خطر می اندازند و ریزش مو را در پی دارند. کربوهیدرات های غنی شده شامل پاستا، نان، پیتزا و کیک، سیستم دفاعی بدن را در برابر استرس مسدود می نمایند و اگر به علت استرس دچار ریزش مو هستید، زمان آن رسیده که مصرف این هله هوله ها را محدود کنید.

شکر به کار رفته در این قبیل مواد با ریزش مو ارتباط دارد. مقاومت انسولینی که منجر به دیابت و چاقی می گردد، با ریزش مو و ریزش سکه ای در مردان و زنان مرتبط است. علاوه بر این، مصرف غذا هایی که شاخص گلیسمیک بالا دارند و باعث افزایش ترشح انسولین می شوند، با ایجاد عدم تعادل هورمونی منجر به ریزش مو می گردد.

غذا های چرب: معمولا غذا های فست فودی که سریع آماده می شوند، جزء غذا های خیلی چرب هستند و یکی از موادغذایی است که باید برای حفظ سلامت مو ها از خوردن آن اجتناب کنید. در این میان می توان به چربی پوست اشاره نمود که رطوبت طبیعی مو های شما را تأمین می نماید.

زمانی که غذا های چرب مصرف می کنید، این چربی طبیعی بدن را زیاد می کنید. چربی اضافه ای که فولیکول های مو را می پوشاند، مانع از رشد مو ها شده و منجر به ریزش آن ها می گردد.

نوشیدنی های گازدار: غذا ها تنها مواردی نیستند که در رعایت یک رژیم متعادل باید رعایت کنید بلکه نوشیدنی ها هم اهمیت بالایی دارند و روی سلامت مو ها اثرگذار هستند. برای داشتن مو هایی سالم، از خوردن نوشیدنی های گازدار خودداری کنید. ین نوشیدنی ها قند را در جریان خود افزایش داده و این امر تأثیر منفی روی گردش خون گذاشته و موادمغذی کم تری را به فولیکول های مو می رساند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2024

به "خوراکی هایی که سبب ریزش مو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که سبب ریزش مو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید