خبرنگاران عراقچی: قبل از لغو کامل تحریم ها اقدامات هسته ای ایران متوقف نمی گردد

به گزارش دیار سلمان، تهران- خبرنگاران- معاون سیاسی وزیر امورخارجه خاطرنشان کرد که تا وقتی آمریکا تمام تحریم های خودش را لغو نکرده و به برجام برنگشته باشد، هیچ یک از فعالیت های هسته ای ایران به ویژه در حوزه غنی سازی نه متوقف می گردد و نه حتی فرایند کاهشی پیدا می نماید.

خبرنگاران عراقچی: قبل از لغو کامل تحریم ها اقدامات هسته ای ایران متوقف نمی گردد

به گزارش خبرنگاران،عباس عراقچی افزود: تا وقتی آمریکا تمام تحریم های خودش را لغو ننموده و به برجام برنگشته باشد، هیچ یک از فعالیت های هسته ای ایران به ویژه در حوزه غنی سازی نه متوقف می گردد و نه حتی فرایند کاهشی پیدا می نماید.

وی اظهار کرد: غنی سازی 20 درصد ما اکنون با سرعتی حتی فراتر از سرعتی که مجلس شورای اسلامی در قانون خودش پیش بینی نموده بود، پیش می رود و مواد غنی شده 20 درصد در حال فراوری است.

عراقچی افزود: این فرایند به همین منوال ادامه پیدا خواهد نمود تا زمانی که توافقی به دست بیاید و بر اساس آن آمریکا تمامی تحریم های خودش را بردارد و همانطور که بارها ذکر شده در یک مرحله همه تحریم ها باید برداشته گردد.

وی همچنین با اشاره به اینکه گفت وگوی ما با اروپایی ها، روسیه و چین ادامه دارد، گفت: اینکه بعضا گفته می گردد این گفت وگوها با اروپاست و اروپایی ها هم از آن سو با آمریکا صحبت می نمایند، صحیح نیست. ما اینجا با مجموعه کشورهای عضو فعلی برجام یعنی سه کشور اروپایی، روسیه و چین و اتحادیه اروپا که هماهنگ نماینده برجام است، مذاکره می کنیم و آنها هم از سمت دیگر با آمریکایی ها به شیوه ای که خودشان می دانند، گفت وگو و نتایج را منتقل می نمایند.

**آمریکایی ها در حال حرکت به سمت برداشتن تحریم های کامل هستند

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکره نماینده ایرانی در کمیسیون برجام افزود: نشانه هایی بروز نموده است که آمریکایی ها در حال آنالیز مواضع خودشان و حرکت به سمت برداشتن تحریم های کامل هستند؛ ولی ما هنوز در موقعیتی نیستیم که قضاوت کنیم و هنوز مذاکرات به جمع بندی نرسیده است.

عراقچی افزود: تصور می کنم که ما راستا طولانی تری را در پیش داریم؛ اگرچه که حرکت ما حرکت رو به جلوست و فضای مذاکرات فضای سازنده ای است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1687

به "خبرنگاران عراقچی: قبل از لغو کامل تحریم ها اقدامات هسته ای ایران متوقف نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عراقچی: قبل از لغو کامل تحریم ها اقدامات هسته ای ایران متوقف نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید