خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا کمترین مرگ ناشی از کرونا را دارد

به گزارش دیار سلمان، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که به دلیل رویکرد مطلوب مقام های آمریکا، نرخ مرگ ومیر ناشی از کرونا در این کشور پایین تر از سایر کشورها به ویژه اروپا است.

خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا کمترین مرگ ناشی از کرونا را دارد

کایلی مک انانی روز دوشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که رئیس جمهوری در آخر هفته گذشته اظهار کرد 99 درصد موارد ویروس کرونا به طور کامل بی خطر هستند، آیا مقامات پزشکی هم این گفته را تایید می نمایند؟ این مطلب را بیان کرد.

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد اظهارات ترامپ مبنای علمی دارد و اضافه کرد: واقعیت این است که فرایند مرگ و میر در آمریکا بسیار پایین است. در نمودارهایی که ترسیم شده اند هم فرایند مرگ ومیر ناشی از کرونا را در آمریکا کم نشان می دهد و هم اینکه نسبت به اروپا در شرایط پایین تری واقع شده است.

مک انانی ادامه داد: اینها به خاطر استفاده از رمدیسیور و دگزامتازون بوده است. این چیزی است که رئیس جمهوری به آن اشاره نموده است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در پیامی توییتری مدعی شد که چین آسیب بزرگی به ایالات متحده و دنیا زده است، و در پیامی دیگری نوشت: مرگ ومیر ناشی از ویروس چین 39 درصد کاهش داشته، و این در حالی است که برنامه تست گیری گسترده ما همچنان در دنیا پیشتاز است.

ترامپ از رسانه هایی که او آن ها را رسانه های اخبار کذب می نامد انتقاد کرد که چرا کاهش چشمگیر مرگ ومیر ناشی از کرونا را پوشش نمی دهند.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی مبنی بر حمایت ترامپ از پرچم های کنفدراسیون آمریکا که به شدت مورد اعتراض مخالفان تبعیض نژادی است و اینکه آیا در برنامه های انتخاباتی ترامپ از سوی طرفداران وی استفاده می گردد، گفت: استفاده از هر پرچمی به غیر از پرچم رسمی، ممنوع است.

مک انانی درباره اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه باید به دانش آموزانمان تاریخ این کشور را بیاموزیم، گفت: اطلاعی ندارم که آیا با وزیر آموزش در این زمینه نشستی داشته است یا خیر.

مک انانی اضافه کرد: وقتی که شما غارتگرانی را دارید که هیچ اطلاعی از تاریخ این کشور ندارند، وقتی با تخریب سر مجمسه ها روبرو هستید، به نظر می رسد نقص اطلاع از تاریخ وجود دارد.

وی درباره دلیل ماسک نزدن ترامپ هم گفت: او در هفته گذشته روشن کرد اگر در جایی قرار بگیرد که تست نداده باشد و نتواند فاصله اجتماعی را رعایت کند، از ماسک استفاده خواهد نمود.

سخنگوی کاخ سفید در خاتمه این نشست از خبرنگاران به دلیل نپرسیدن درباره مرگ ومیر آخر هفته در نیویورک و دیگر ایالت ها انتقاد کرد و اضافه کرد: من حتی یک سوال هم درباره بچه هایی که به قتل رسیدند، دریافت نکردم.

مک انانی به اظهارات پدر یک کودک جان باخته در آتلانتا اشاره نمود که گفته بود: آنها می گویند زندگی سیاهان مهم است اما کودکی را می کشند که هیچ کاری انجام نداده بود. ما نیازمند تمرکز بر امنیت خیابان هایمان هستیم تا اینکه هیچ جانی از بین نرود. زندگی همه سیاهان از دیوید دوران تا این دختر هشت ساله مهم است.

زندگی سیاهان مهم است شعار محوری اعتراض ضد نابرابری و تبعیض نژادی در آمریکا است که از قتل جورج فلوید سیاهپوست در ششم خردادماه شروع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1208

به "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا کمترین مرگ ناشی از کرونا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:آمریکا کمترین مرگ ناشی از کرونا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید