بسته جبرانی برای حدود 7 میلیون حقوق بگیر

به گزارش دیار سلمان، محمدباقر نوبخت ­رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست با روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی سراسر کشور درباره دو بسته معیشتی حمایت از مردم گفت: این بسته ها بعد از سفر رئیس جمهور آنالیز می گردد و هر وقت به تصویب نهایی برسد اجرا خواهد شد و یکی از این بسته ها بسته جبرانی برای حقوق بگیران است.

بسته جبرانی برای حدود 7 میلیون حقوق بگیر

نوبخت اضافه نمود: اگر قرار باشد افزایش حقوقی برای کارکنان دولت داشته باشیم حتما در قانون بودجه سال آینده است و اطلاع رسانی می گردد اما قرار شد به 6 میلیون و 900 هزار حقوق بگیر بسته جبرانی داده گردد.

وی درباره برنامه های شغلی دولت گفت: برنامه اشتغال دولت به دو صورت است که مرحله اول حفظ اشتغال موجود با ارائه یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی انجام خواهد شد و در مرحله دوم 65 هزار و 300 میلیارد تومان برای ایجاد فرصت های شغلی جدید اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه اشتغال که برگزار گردید روسای برنامه و بودجه سازمان ها حضور پیدا کردند تا گزارشات خود را در خصوص ایجاد اشتغال و واگذاری طرح های عمرانی به بخش خصوصی ارائه دهند.

نوبخت درباره یارانه پرداختی هم گفت: همه افرادی که قبلا برای دریافت یارانه ثبت نام نموده بودند یارانه خود را دریافت می نمایند و تا الان 6 مرحله پرداخت یارانه در موعد مقرر به افرادی که استحقاق دریافت یارانه داشته اند انجام گردیده است.

وی درباره طرح های عمرانی اضافه نمود: 76 هزار پروژه ناتمام به ارزش 450 هزار میلیارد تومان وجود دارد که اگر بخواهیم با منابع دولتی به اتمام برسانیم زمان بسیار زیادی خواهد گرفت برای همین برای اتمام این طرح ها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در تبصره 19 قانون بودجه ساز و کاری تعریف شد که از اعتبارات عمومی به صورت اهرم و از تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی استفاده گردد تا طرح ها به اتمام برسد.

نوبخت اضافه نمود: مبلغی حدود 126 هزار میلیارد تومان برای امسال برای اتمام طرح های نیمه تمام پیش بینی شد.

وی گفت: در سه سال گذشته 6 هزار پروژه به ارزش 3 هزار و 800 میلیارد تومان را به بخش خصوصی واگذار کردیم و برای اینکه از طرف بخش خصوصی مورد استقبال قرار بگیرد در شورایعالی هماهنگی اقتصادی سه قوه 6 مصوبه را برای جذاب کردن این پروژه ها در نظر گرفتیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه نمود: تخفیف جالب توجه برای خریداران طرح های عمرانی در نظر گرفته شد و صدا و سیما مسئول اطلاع رسانی برای معرفی این پروژه ها شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 111

به "بسته جبرانی برای حدود 7 میلیون حقوق بگیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته جبرانی برای حدود 7 میلیون حقوق بگیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید