الدر اسکرولز 6 برای 2027 برنامه ریزی شده؛ فال آوت 5 زودتر از 2030 نخواهد آمد

به گزارش دیار سلمان، استودیوی بتسدا چند سالی است که خروجی درست و درمانی نداشته و بازی های آینده این استودیو هم هیچ کدام تاریخ عرضه مشخصی ندارند. این طور که به نظر می رسد، به این زودی ها قرار نیست خروجی بازی سازی استودیوی بتسدا را ببینیم. منابعی موثق از برنامه های آینده بتسدا برای بازی های خود خبر داده اند و بازی های بزرگ این استودیو، برای عرضه در 2026 و پس از آن برنامه ریزی شده اند.

الدر اسکرولز 6 برای 2027 برنامه ریزی شده؛ فال آوت 5 زودتر از 2030 نخواهد آمد

منبع این اطلاعات جدید، تایلر مک ویکر، نویسنده مطالب مربوط به بازی های شرکت والو و صاحب کانال یوتیوبی والو نیوز نتورک است. شکی به اطلاعات ارائه شده از سوی تایلر مک ویکر نداریم. اطلاعات او همیشه درست از آب درآمده اند. اطلاعات او نه تنها درست هستند، بلکه سال ها زودتر از زمان تحقق شان ارائه می شوند. برای مثال، تایلر مک ویکر چهار پنج سال پیش گفته بود که شرکت والو ساخت یک هاف-لایف جدید را برای هدست های واقعیت مجازی شروع کرده است.

مک ویکر اعتبار بالایی بین نویسندگان صنعت بازی دارد و اگر از موضوعی مطمئن نباشد، به هیچ وجه آن را نقل نمی کند. به همین دلیل هم به گفته های او از بتسدا اعتمادی کافی داریم. مک ویکر درباره تمام بازی های آینده استودیوی بتسدا یعنی Bethesda Game Studios صحبت کرده است. اگر بخواهیم نکات گفته شده توسط او را خلاصه کنیم، با چنین چیزی روبه رو می شویم؛

  • فال آوت: نیو وگاس 2 ساخته خواهد شد. بازی در نیمه دوم دهه فعلی عرضه می گردد.
  • الدر اسکرولز 6 برای عرضه در 2026 یا 2027 در نظر گرفته شده است.
  • فال آوت 5 یا قسمت بزرگ بعدی فال آوت زودتر از 2030 نخواهد آمد.
  • استارفیلد بازی بعدی بتسدا است و توسعه آن یک یا دو سال دیگر طول خواهد کشید.

ساخت فال آوت: نیو وگاس جدید، با توجه به اینکه شرکت بتسدا به مایکروسافت پیوسته، کاملا منطقی به نظر می رسد. مجموعه فال آوت متعلق به بتسدا است و آن ها به صورت قراردادی، ساخت فال آوت: نیو وگاس را به استودیوی آبسیدین سپرده بودند. در حال حاضر، آبسیدین هم از استودیوهای زیرمجموعه مایکروسافت است؛ یعنی با پیوستن بتسدا به مایکروسافت، فال آوت هم از این پس متعلق به مایکروسافت خواهد بود و آن ها می توانند به راحتی ساخت نیو وگاس 2 توسط آبسیدین را ممکن کنند.

البته که استودیوی آبسیدین همین حالا مشغول کار روی دو سه بازی بزرگ است. به همین دلیل هم نیو وگاس 2 برای عرضه در نیمه دوم دهه فعلی، یعنی بین سال های 2025 تا 2030 برنامه ریزی شده است. عرضه آخرین قسمت مجموعه بازی های فال آوت (اگر فال آوت 76 را در نظر نگیریم) به سال 2015 بازمی گردد. بتسدا فعلا مشغول ساخت استارفیلد است و پس از آن هم مستقیما سراغ ساخت الدر اسکرولز 6 می رود. ساخت قسمت بعدی فال آوت در برنامه های آن ها نمی گنجد و رها کردن مجموعه ای به این بزرگی، آن هم برای ده پانزده سال، کاملا اشتباه است. در نتیجه عرضه یک بازی فرعی در دنیای فال آوت، ساخته استودیویی دیگر مثل آبسیدین، حرکتی کاملا منطقی است.

مطمئنا بحران جهانی فعلی و اتفاقاتی مثل بازخوردهای بسیار بد نسبت به مسائل فنی در سایبرپانک، روی برنامه های بتسدا تاثیر گذاشته اند. بتسدا ضمن اینکه با مسائل ناشی از کار در خانه و تعطیلی استودیو دست و پنجه نرم می کند، باید از شرایط فنی بازی های خود هم مطمئن گردد. بازی های بتسدا از نظر فنی، شرایطی بارها بدتر از سایبرپانک دارند. مدت ها بود که پیش بینی می کردیم استارفیلد در سال 2020 عرضه گردد، اما با توجه به فرایند فعلی، احتمالا باید سال آینده میلادی انتظار عرضه آن را داشته باشیم.

تا هاوارد، تهیه کننده و کارگردان استودیوی بتسدا، گفته است که مراحل پیش تولید الدر اسکرولز 6 شروع شده اند و تیمی کوچک مشغول ایده پردازی برای بازی است، در حالی که دیگر اعضای استودیو تمام و کمال روی توسعه استارفیلد کار می کنند. استارفیلد قرار است نقش آفرینی بزرگ بعدی بتسدا و از نظر ساختاری شبیه به سری بازی های الدر اسکرولز و فال آوت باشد، اما در دنیایی علمی تخیلی و فضایی رخ دهد.

طولانی تر شدن هر چه بیشتر مراحل توسعه یک بازی، به شدت هزینه های ساخت را بالا می برد؛ به خصوص اگر با بازی هایی به بزرگی نقش آفرینی های بتسدا طرف باشیم. بدون شک یکی از دلایل اصلی پیوستن بتسدا به مایکروسافت، تأمین بودجه و ادامه تولید این بازی هاست. انتظار می رود قرارداد بین مایکروسافت و بتسدا بهار سال آینده نهایی گردد.

منبع: AltChar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1551

به "الدر اسکرولز 6 برای 2027 برنامه ریزی شده؛ فال آوت 5 زودتر از 2030 نخواهد آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الدر اسکرولز 6 برای 2027 برنامه ریزی شده؛ فال آوت 5 زودتر از 2030 نخواهد آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید