مهاجرت به آلمان

به گزارش دیار سلمان، آلمان کشوری در غرب قاره اروپا با جمعیتی حدود 82،000،000 نفر است که یک سوم مساحت آن را جنگل و بیشه زار تشکیل داده است. آلمانعضو اتحادیه اروپا و هفتمین کشور اروپایی از نظر وسعت مساحت است و برلین پایتخت آن می باشد. آلمان از نظر مالی و صنعتی بسیار پیشرفته است به طوری که اقتصاد اول اروپا و پنجمین اقتصاد قدرتمند دنیا می باشد، همچنین از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است؛ آلمان کشور قانونمندی است و نظم برای دولت و ملت این کشور بسیار اهمیت دارد. کشور آلمان در اروپا از هر نظر منحصر به فرد است. این کشور از لحاظ صنعت و تکنولوژی همیشه در بین 5 کشور برتر دنیا واقع شده است. از سوی دیگر آلمان از بالاترین استانداردهای زندگی، پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا، بهترین امکانات اجتماعی و رفاهی برخوردار است.

مهاجرت به آلمان

یکی از دلایلی که این کشور را بسیار مهاجر پذیر نموده است و علاقه مندان زیادی را جذب خود نموده است تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور حتی برای اشخاص غیر آلمانی است. طی ارزیابی های اجرا شده از مهاجرین ایرانی در آلمان میزان رضایت آن ها نسبت به مهاجرت خود به این کشور در حد رضایت عالی بوده است . کشور آلمان از نظر صنعتی بسیار پیشرفته است و از هر نظر برای زندگی و مهاجرت منحصر به فرد است؛ از این رو افراد زیادی در دنیا ترجیح می دهند که آلمان را برای مهاجرت و ادامه زندگی انتخاب کنند. آب و هوای آلمان ملایم و معتدل با زمستان های سرد و تابستان های گرم است اما فصل بهار در این کشور بی اندازه زیباست.

بیش از 9 میلیون مهاجر در آلمان زندگی می کنند که این آمار نشان دهنده مهاجرپذیری این کشور است ، این کشور پس از آمریکا دومین مقصد محبوب دنیای برای مهاجران می باشد. پر درخواست ترین و بهترین برنامه های مهاجرتی آلمان از سوی اتباع ایرانی در سال 2020 ، درخواست ویزای تحصیلی و ویزای جستجوی کار بوده است زیرا آمار بیکاری در این کشور بسیار پایین و حدود 4% است همچنین نظام تحصیلی آن رایگان است. راه مهاجرت به آلمان بسیار است اما این دو مورد جزوه پرطرفدارترین روش ها بوده است. در ادامه به مواردی دیگر از روش های مهاجرتی به آلمان اشاره خواهیم کرد.

برای مهاجرت به آلمان روش های متنوعی وجود دارد. طبق قوانین مهاجرتی آلمان کلیه شهفرایندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، می بایست به منظور تحصیل، زندگی و کار در آلمان برای اخذ ویزا اقدام کنند. به طور کلی انواع روش های رایج برای مهاجرت به آلمان به توضیح ذیل می باشد.

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت به وسیله سرمایه گذاری
  • مهاجرت به وسیله ازدواج
  • مهاجرت به وسیله پناهندگی

طبیعتا برای مهاجرت به آلمان به وسیله هر یک از روش های فوق (به استثنا پناهندگی) ارائه مدارک مورد احتیاج و انجام مراحل قانونی الزامی خواهد بود. شاید بتوان گفت تنها مدرک مشترکی که بین کلیه روش های مهاجرتی مورد احتیاج است اثبات تمکن اقتصادی افراد متقاضی می باشد البته علاوه بر تمکن اقتصادی موارد دیگری نیز وجو دارند که تاثیرات به سزایی در فرایند مهاجرتی افراد به آلمان خواهند داشت. به طور کلی برای مهاجرت به آلمان فراهم نمودن شرایط ذیل از اهمیت فراوانی برخوردار است.

آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند. مساحت آلمان 357.121 کیلومتر مربع است و حدوداً کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان است.

پایداری شرایط آب و هوای آلمان در تمام فصول سال:

کشور آلمان زمستان های سرد و تابستان های گرمی دارد. اما فصل بهار در این کشور بی اندازه زیباست. اگر می خواهید در بهار و تابستان به آلمان بروید، روی قیمت بالای همه چیز حساب کنید و اگر پاییز قصد سفر به این کشور را دارید، چتر و اگر در زمستان راهی هستید، چوب اسکی خود را نباید فراموش کنید. شباهت نسبی آب و هوای جنوب آلمان با ایران، زندگی در آلمان را برای ایرانیان دلپذیرتر می نماید.

جمعیت آلمان:

جمعیت آلمان حدود 82 میلیون نفر است. حدود 74 میلیون نفر از این جمعیت، ملیت آلمانی دارند و مابقی آنها را مهاجران تشکیل می دهند. البته تعداد مهاجرانی که اقامت اروپا دارند و به صورت قانونی وارد کشور آلمان شده اند زیاد نیست. ایالت وردراین وستفالن با حدود 17 میلیون نفر، پرجمعیت ترین ایالت این کشور است و ایالات بایرن و بادن-وورتمبرگ با 12 و 10 میلیون نفر در رتبه های بعدی قرار می گیرند. ایالت های برمن و زارلند نیز کم جمعیت ترین ایالت های آلمان محسوب می شوند.

منبع: اینترنت
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1555

به "مهاجرت به آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید