پلیس امنیت مالی: گرانی کاذب نداشتیم

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران : رئیس پلیس امنیت مالی گفت:تمام کوشش ما بر این بود در این بازه زمانی از گرانی اقلام مورد احتیاج مردم جلوگیری گردد که بحمداله نتیجه مطلوبی به دست آوردیم و در سه ماهه امسال هیچگونه گرانی کاذب نداشتیم.

پلیس امنیت مالی: گرانی کاذب نداشتیم

به گزارش دیار سلمان به نقل از تسنیم ، محمدرضا مقیمی در تشریح عملکرد سه ماهه نخست نخست 99 پلیس امنیت مالی، به ایجاد تحولات در جامعه (مالی، سیاسی و اجتماعی) اشاره و اظهار کرد: متأسفانه این تحولات در رزق و روزی مردم تأثیرگذار است و آنچه که باعث می گردد بیشتر در این فضا فعالیت کنیم، ایجاد احساس رضایت مردم از معیشت و شرایط مالی است.

رئیس پلیس امنیت مالی با بیان اینکه در بسیاری از زمینه ها و حوزه ها اقدامات پیشدستانه و تأثیرگذاری انجام داده ایم، توضیح داد: در حوزه امنیت مالی، مبارزه با قاچاق کالا و جرایمی که امنیت را خدشه دار می نماید، از محورهای مهم و اصلی پلیس امنیت مالی است.

وی با تأکید بر اینکه اساس کار پلیس امنیت مالی، اقدامات پیشگیرانه است، گفت: سعی ما بر این است با پیش بینی و پیشگیری فضایی را ایجاد کنیم تا جرمی فراوری نگردد که برخورد با محتکران یکی از اقدامات مطلوب این پلیس از اواخر سال گذشته و اوایل امسال است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه احتکار رابطه تنگاتنگی با معیشت مردم دارد، بیان کرد: از این رو برخورد با محتکران لوازم بهداشتی، دارویی و مواد غذایی از جمله اولویتهای این پلیس است.

مقیمی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو مرحله طرح مبارزه با احتکار انجام شد و تمام کوشش ما بر این بود در این بازه زمانی از گرانی اقلام مورد احتیاج مردم جلوگیری گردد که بحمداله نتیجه مطلوبی به دست آوردیم و در سه ماهه امسال هیچگونه گرانی کاذب نداشتیم.

رئیس پلیس امنیت مالی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف ما تأمین احتیاجهای مردم بوده و در این راستا قرارگاه ما روزانه به صورت تاکتیکی و عملیاتی کشور را رصد می نماید، بیان کرد: در بحث تعداد پرونده های تشکیل شده برای احتکار در سه ماهه نخست سال 99 نیز 400 درصد افزایش عملکرد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته داشته ایم.

وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه امسال (تا 21 تیرماه جاری) بالغ بر 15 میلیون و 318 هزار انواع ماسک و 171 میلیون و 313 هزار دستکش کشف شده است.

این مقام انتظامی اعلام نمود: همچنین در این بازه زمانی بیش از دو میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده و مقادیر قابل توجهی ژل و پد الکی کشف و همچنین از 127 هزار باب داروخانه و انبار بازرسی و در این مراحل بالغ بر هشت هزار انبار و داروخانه متخلف پلمب شده است.

مقیمی در ادامه به اخلال در نظام مالی اشاره نمود و گفت: در این راستا تعداد پرونده ها کاهش یافته اما از نظر ریالی افزایش داشته که بیشتر کوشش ما بر این بوده پرونده دانه درشتها را آنالیز کنیم.

رئیس پلیس امنیت مالی با بیان اینکه درباره قاچاق کالا در امسال وضع مناسب تری نسبت به سال های گذشته داشتیم، توضیح داد: در بحث برخورد با جرایم مالی هم احتیاجهای روز جامعه و مردم را در نظر می گیریم.

وی با اشاره به اینکه امسال در بحث فرار مالیاتی کاهش قابل توجهی داشتیم، به قاچاق خروجی هم اشاره نمود و گفت: امسال قاچاق خروجی به حداقل رسیده و نزدیک به صفر شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: در زمینه فرآورده های نفتی و سوختی نیز از ابتدای سال تا به امروز 70 درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشته ایم.

مقیمی با بیان اینکه در بحث قاچاق دام سبک 24 درصد و دام سنگین نیز 23 درصد کاهش داشتیم و کوشش کردیم حوزه های صادرات قانونی را تقویت کنیم، به اهمیت هوشمندسازی پلیس اشاره و بیان کرد: در پلیس گمرک در بحث هوشمندسازی پلیس بحمدالله اقدامات مطلوبی اجرا شده است.

رئیس پلیس امنیت مالی با بیان اینکه توجه و رسیدگی به جرائم سازمان یافته از اولولویت ها است، گفت: تمرکز بر جرائم سازمان یافته بدین معنا نیست که به جرایم خرد کمتر توجه گردد؛ در هر حال توجه ما بر جرائم سازمان یافته و کلان است.

وی اضافه نمود: در پرونده های قاچاق 100 تا 500 میلیون در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته ایم و پرونده های زیر 10 میلیون تومان 6 درصد کاهش نشان می دهد.

این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: در بحث استقرار نیز توافق و تعامل خوبی با گمرک داشته ایم و یک توافق نامه سه طرفه در سال گذشته امضا کردیم و در 12 نقطه مستقر شدیم و امسال قرار است در 30 نقطه مستقر شویم و عمده ورودی ها و خروجی ها استقرار پیدا کنیم.

مقیمی متذکر شد: محموله های هر خودرو پس از ورود به کشور بازرسی و کنترل می گردد، در واقع در این سه ماهه 36 هزار و 700 کنترل و آنالیز محموله های گمرکی اجرا شده و در 600 هزار مورد نیز انبارهای شهری را بازرسی نموده ایم که 14 مورد منجر به تشکیل پرونده شده است.

رئیس پلیس امنیت مالی یادآور شد: همچنین در 24 بندر و هشت مرز زمینی مستقر شده و در گام بعدی در 41 منطقه مستقر می شویم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1225

به "پلیس امنیت مالی: گرانی کاذب نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس امنیت مالی: گرانی کاذب نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید