نادری: سازمان سنجش باید دلایل متقن از تقلب دانشجویان پزشکی ارائه کند

به گزارش دیار سلمان، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کمیسیون های آموزش و اصل 90 مجلس ادعای سازمان سنجش در خصوص تقلب دانشجویان پزشکی را با جدیت دنبال کرده و این سازمان باید دلایل قانع کننده در این زمینه ارائه کند.

نادری: سازمان سنجش باید دلایل متقن از تقلب دانشجویان پزشکی ارائه کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، احمد نادری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس بیان نمود: سازمان سنجش آموزش کشور به گروهی از دانشجویان پزشکی گفته که مجددا در آزمون شرکت کنید، چرا که مشکوک به تقلب در آزمون هستید. این دانشجویان پنج ترم درس خوانده اند و در تجمعاتی در جلو مجلس حضور یافته اند. سازمان سنجش به آن ها گفته است که به نظر ما شما دانشجو نیستید و داوطلب به شمار می روید و باید دوباره در آزمون شرکت کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر سازمان سنجش مشکوک به تقلب بود چرا همان موقع اقدام لازم را انجام نداد. دانشجویی که ترم پنج پزشکی می باشد و ترم بعد در بیمارستان حضور می یابد آیا شایسته است به او گفته شود مجددا در آزمون شرکت کنید؟

کننده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شرح داد: چرا سازمان سنجش در زمان خود اقدام نکرد؟ از سوی دیگر سازمان سنجش باید دلایل متقن در خصوص تقلب دانشجویان ارائه کند، در غیر این صورت نمی تواند آن ها را مجبور به آزمون مجدد کند.

نادری در خاتمه تاکید کرد: استراتژی برخی از مسئولان در دولت قبلی همچنان در این دولت باقی است و قصد دارند که نارضایتی عمومی در جامعه ایجاد کنند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل 90 این موضوع را دنبال کرده و اجازه نمی دهد حقی از دانشجویان ضایع شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2166

به "نادری: سازمان سنجش باید دلایل متقن از تقلب دانشجویان پزشکی ارائه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادری: سازمان سنجش باید دلایل متقن از تقلب دانشجویان پزشکی ارائه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید