خبرنگاران کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیماران کووید 19 راه اندازی شد

به گزارش دیار سلمان، تهران- خبرنگاران- کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیمارستان امام خمینی(ره)، آماده پاسخگویی به نیازهای بیماران کووید 19 است.

خبرنگاران کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیماران کووید 19 راه اندازی شد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران، گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشکده مجازی، بیمارستان امام خمینی و انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران با استفاده از شواهد علمی نوین و معتبر نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلا به کووید 19 اقدام نموده است و این کلینیک مجازی به بیماران ترخیص شده از بیمارستان، خدمات مجازی و حضوری ارائه می دهد.

یکی از مسائل اصلی بیماران بهبود یافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید، ناتوانی، محدودیت تنفسی و جسمانی آنها است.

برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی، تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت متخصصان پزشکی ورزشی حاضر در این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل های ساده، آموزش مراحل مختلف به بیمار برای اجرای برنامه در منزل انجام می گردد.

با پیگیری های مستمر، منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات، این برنامه بازتوانی می تواند با کمترین عارضه و در کمترین زمان، زمینه ساز بازگشت فرد به زندگی عادی گردد.

شرح اینکه این برنامه با پشتیبانی دانشکده مجازی، بیمارستان امام خمینی و مشارکت متخصصان پزشکی ورزشی شاغل در سه بیمارستان امام خمینی (ره)، شریعتی و سینا برگزار می گردد.

همچنین گروه پزشکی ورزشی برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک های پزشکی ورزشی را طراحی نموده که بیماران بعد از سپری شدن دوران قرنطینه در این برنامه می توانند زیر نظر متخصصان پزشکی ورزشی شرکت نمایند.

بیماران مبتلا به کرونا و یا مبتلا به سایر بیماری های دیگر می توانند با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی (ره) به آدرس eclinic.ikht.ir در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک های مجازی مرتبط با کرونا در مورد دریافت نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1259

به "خبرنگاران کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیماران کووید 19 راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کلینیک مجازی بازتوانی ریوی بیماران کووید 19 راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید