مقدار کالری هویج در شکل های مختلف

به گزارش دیار سلمان، اگر شماهم در دوره رژیم هستید و کالری غذایی که میخورید برایتان مهم است ما در این مطلب کالری هویج را به شکل های مختلف برایتان محاسبه نموده ایم.

مقدار کالری هویج در شکل های مختلف

کالری هویج خام و کالری هویج پخته، در غذا یا همراه با بستنی، زمانی برایتان مهم می گردد که مشغول دوره ای از رژیم لاغری باشید یا به تناسب اندام خود اهمیت داده و برای حفظ این تناسب، پیش از مصرف هر ماده غذایی، کالری آن را محاسبه کنید. امروز به کالری هویج خواهیم پرداخت و در یک فهرست مختصر مفید، کالری هویج پخته و خام، کالری آب هویج با و بدون بستنی و بعلاوه کالری کیک و نان هویج را برایتان خواهیم گفت.

کالری هویج خام

چنانچه میتوان حدس زد، کالری هویج خام از کالری هویج پخته کمتر است به این شکل که هر عدد هویج خام میانه، 25 کالری دارد، اما این عدد در هویج پخته بیشتر است.

برای مشاهده خواص هویج خام میتوانید روی مطلب معجزه هویج برای سلامت و زیبایی کلیک کنید.

کالری هویج پخته

هر عدد هویج پخته میانه، 31 کالری دارد و کالری آن 6 واحد از کالری هویج خام بیشتر است.

پیشنهاد می کنیم با مراجعه به مطلب خواص هویج پخته و ویتامین های آن از فواید بینظیر این خوشمزه پرخاصیت آگاه شوید.

کالری هویج پلو با مرغ

یکی از غذا های رایج ایرانی که با هویج تهیه می گردد، هویج پلو است که با مرغ و گوشت بنا به سلیقه، طبخ می گردد که این عدد برای نوع مرغی این غذا در هر 100 گرم هویج پلو با مرغ، معادل 223 کیلو کالری است.

کالری هویج پلو با گوشت

در خصوص کالری هویج پلو با گوشت هم میتوان گفت، این رقم معادل 204 کیلو کالری در 100 گرم است.

کالری آب هویج

به طور معمول، آب یک هویج میانه حدودا 100 گرمی، چیزی نزدیک به 41 کالری دارد.

در پاسخ به سوال رایج شما که پرسیده بودید آب هویج چاق نماینده است باید بگوییم بله، آب هویج نسبت به هویج خام و هویج پخته چاق نماینده تر است و این خاصیت بدلیل اندازه فیبر و دیگر ترکیبات موجود در آب هویج می باشد.

کالری آب هویج بستنی

برای محاسبه کالری آب هویج بستنی، معین است که بایستی کالری هر دو را با هم جمع زده و به یک رقم مجموع برسیم؛ از آنجا که گفتیم هر 100 گرم آب هویج 41 کالری دارد و هر 100 گرم بستنی سنتی 250 کالری، پس با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید در یک ترکیب مساوی از آب هویج و بستنی چقدر کالری وارد بدنمان می گردد.

البته اندازه کالری آب هویج و بستنی را باید با توجه به سلیقه فرد در ترکیب بستنی با آب هویج معین کرد؛ چراکه بعضی این ترکیب را با بستنی بیشتر و بعضی با بستنی کمتر میل می نمایند.

کالری مربای هویج

کالری مربای هویج 214 کالری در هر 100 گرم است و این یعنی هر 100 گرم مربای هویج 214 کالری دارد.

کالری سالاد هویج

شاید توصر کنید سالاد هویج کالری چندانی ندارد، اما باید بدانید که هر 100 گرم سالاد هویج، 238 کالری دارد.

کالری نان و کیک هویج

نان و کیک هویج اگر بشکل خانگی تهیه شوند، قطعا بهتر و رژیمی تر خواهند بود، اما در خصوص نوع آماده آن نمیتوان چندان مطمئن عدد و ارقام مربوط به کالری را بیان نمود.

سوای بحث کالری هویج خام و هویج پخته باید بدانید که، هر یک تکه نان هویج 142 کالری دارد و کالری کیک هویج 100 گرمی 408 است.

کالری چیپس هویج

چیپس هویج هم جزو اسنک های خوشمزه ای است که میتوان با این نارنجی پرخاصیت آماده کرد. هر 100 گرم چیپس هویج، 341 کالری دارد که در مقایسه با کالری هویچ خام و هویج پخته بیشتر است.

منبع: نمناک

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2388

به "مقدار کالری هویج در شکل های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار کالری هویج در شکل های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید