موافقت اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی برای جبران اثرات کرونا

به گزارش دیار سلمان، رهبران اتحادیه اروپا موافقت نموده اند که صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی را برای یاری به بهبود شرایط ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ایجاد نمایند. ارائه جزئیات این صندوق تا تابستان به تأخیر افتاده است.

موافقت اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی برای جبران اثرات کرونا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فرانس 24، درحالی که دفتر مرکزی اتحادیه اروپا در بروکسل به همراه بسیاری از کشورهای اروپا در قرنطینه به سر می برند، رهبران 27 کشور اروپایی با برگزاری کنفرانس ویدئویی چهارساعته به آنالیز برنامه توسعه ای و بودجه مشترک برای سال های 27 -2021 پرداختند.

بودجه مشترک چندساله حدود یک درصد از فراوری مالی اتحادیه اروپا را شامل می گردد که مدت ها است به یکی از بحث انگیزترین موضوعات اعضای اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

به نوشته فرانس 24، اگرچهجوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا پس از خاتمه این نشست از آن به عنوان پیشرفت عظیم استقبال کرد، اما اجرای این طرح آسان نخواهد بود.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفت: اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا در خصوص اینکه آیا این صندوق باید وام های بلاعوض را تأمین کند یا وام های ساده، ادامه دارد.

مکرون توضیح داد، اگر اروپا میزان وام به دیگران را افزایش دهد، کشورهای بدهکار مانند ایتالیا، بلژیک و یونان را با بدهی های بیشتر مواجهه خواهد نمود.

قاره اروپا با بیماری سخت کووید 19 و شوک شدید مالی روبه رو است و همین امر منجر به بسته شدن مرزها در سراسر اتحادیه اروپا شده و این شرایط موجب شده تا بعضی اعضای این اتحادیه برای تأمین تجهیزات پزشکی مورد احتیاج کوشش نمایند.

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا به رهبران کشورهای عضو گفت که این بیماری همه گیر می تواند 5 تا 15 درصد بازده مالی منطقه یورو را کاهش دهد.

بر اساس نظرسنجی رویترز، رشد مالی پیش بینی شده برای منطقه یورو در سال 2020 حدود 5.4 درصد است که این بدترین سال از زمان معرفی ارز مشترک در سال 1999 است.

صندوق بین المللی پول نیز در آخرین پیش بینی خود بیان کرد که رشد مالی اروپا در امسال میلادی 7.5 درصد کاهش خواهد یافت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1066

به "موافقت اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی برای جبران اثرات کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اروپا با ایجاد صندوق اضطراری یک تریلیون یورویی برای جبران اثرات کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید