شاخص کیفیت هوای تهران دوشنبه 6 بهمن 99؛ بازگشت آلودگی به هوای پایتخت

به گزارش دیار سلمان، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پاپتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته این در حالیست که طی 8 روز گذشته میانگین شاخص کیفیت هوا در محدوده قابل قبول بود.

شاخص کیفیت هوای تهران دوشنبه 6 بهمن 99؛ بازگشت آلودگی به هوای پایتخت

به گزارش ایسنا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد صبحگاه امروز (6 بهمن ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که ناشی از سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز شرایط پایدار بر جو حاکم خواهد بود بنابراین با عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می گردد.

صبح فردا (7 بهمن ماه) با افزایش تردد خودرو ها انتظار می رود غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

پایداری جوی همراه با عدم وزش باد در بیشتر ساعات بعدازظهر باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (7 بهمن ماه) برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در مناطقمختلف پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 105 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 120 است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1595

به "شاخص کیفیت هوای تهران دوشنبه 6 بهمن 99؛ بازگشت آلودگی به هوای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کیفیت هوای تهران دوشنبه 6 بهمن 99؛ بازگشت آلودگی به هوای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید