ممنوعیت حمل و نقل بتن ریزی در روز برداشته شد ، ناوگان حمل و نقل بتن فرسوده است

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، اخیرا تبلیغاتی در سطح شهر دیده می گردد که بتن ریزی در روز انجام می گردد. این در حالی است که گفته می شد بتن ریزی در روز ممنوع است. حالا رئیس کانون سراسری انجمن صنفی بتن آماده و قطعات بتنی از برداشته شدن این ممنوعیت خبر می دهد.

ممنوعیت حمل و نقل بتن ریزی در روز برداشته شد ، ناوگان حمل و نقل بتن فرسوده است

برطرف ممنوعیت بتن ریزی در روز پس از یک سال

مهرداد نظارت، رئیس کانون سراسری انجمن صنفی بتن آماده و قطعات بتنی به خبرنگاران می گوید: بیش از یک سال حمل و نقل ماشین های بتن ریزی در روز ممنوع بود. اما فراوری و حمل بتن باید استاندارد باشد. زمان فراوری تا مصرف بتن 90 تا 120 دقیقه است. این زمان به نوع بتن و زمان مصرف آن باتوجه به دمای هوا بستگی دارد.

او می گوید: جلساتی با حضور انجمن صنفی بتن، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و پلیس راهور تشکیل شد. اسفند 99 مقرر شد که حمل و نقل ماشین آلات بتن از ساعت 9 صبح تا16:30 مجاز گردد، اما همچنان ممنوعیت حمل و نقل داشتیم. مجوز این تردد با این شرط بود که حمل و نقل خارج از طرح ترافیک باشد.

20 شرکت مجوز تردد برای بتن ریزی دارند

رئیس کانون سراسری انجمن صنفی بتن آماده و قطعات بتنی می گوید: حدود 7 ماه بعد از این مجوز، از دو ماه پیش حمل و نقل بتن به وسیله تعدادی از کارخانه ها به صورت پایلوت شروع شد. در حال حاضر 20 شرکت و حدود 400 دستگاه تراک میکسر مجوز تردد در شهر تهران دارند.

نظارت ادامه می دهد: در دوره های مختلف به صورت سلیقه ای زمانی را برای حمل بتن در نظر می گیرند. گاهی حوادثی مانند تصادف میکسرها پیش می آید که بعد از آن تردد میکسرها با مشکل روبرو می گردد. مثلا تردد میکسرها را در روز ممنوع می نمایند.

او می گوید: در بعضی از کشورها حمل بتن، مانند آمبولانس است که راستا ویژه دارد که سریع از محل فراوری به محل مصرف برسد. اما در ایران و مشخصا کلانشهر تهران همواره مشکل حمل بتن را داشتیم. اگر بتوانیم بتن را به موقع برسانیم، در واقع بتن با کیفیت تری به پروژه رسانده ایم، اما به این موضوع توجهی نمی گردد.

ناوگان فرسوده حمل و نقل بتن

نظارت درباره دوران ممنوعیت و شرایط فاسد شدن بتن ها می گوید: کنترل و نظارت بر بتن هنگام حمل و نقل بتن در شب کم بود. بنابراین بتن های بی کیفیت تری مورد استفاده قرار می گرفت.

او درباره ناوگان حمل و نقل بتن می گوید: ناوگان حمل و نقل بتن فرسوده است. یکی از نیازهای اصلی ما واردات ماشین است که بتوانیم ناوگان را نوسازی کنیم. این ناوگان فرسوده در تصادف میکسرها که گاهی پیش می آید بی تاثیر نیست. ماشین هایی در تهران داریم که بیش از 40 سال از عمر آن می گذرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1998

به "ممنوعیت حمل و نقل بتن ریزی در روز برداشته شد ، ناوگان حمل و نقل بتن فرسوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت حمل و نقل بتن ریزی در روز برداشته شد ، ناوگان حمل و نقل بتن فرسوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید