سیاست عجیب فدراسیون کاراته در ماجرای انتخاب سرمربیان

به گزارش دیار سلمان، مسئولان فدراسیون کاراته در ادامه سیاست های عجیب خود این بار مربیان پیشین تیم ملی را برای راهنمایی تیم های پایه انتخاب کردند.

سیاست عجیب فدراسیون کاراته در ماجرای انتخاب سرمربیان

به گزارش خبرنگاران، پایان پس از ماه ها انتظار مسئولان فدراسیون کاراته در آستانه مسابقات رده های پایه کاراته قهرمانی آسیا، کادرفنی تیم های ملی در رده های مختلف مردان و زنان را تعیین کردند و لیلا بهرامی به عنوان سرمربی نوجوانان و جوانان دختر و ستاره موسوی به عنوان سرمربی تیم امید دختران انتخاب شدند.

این مربیان در سال های گذشته راهنمایی تیم ملی کاراته بزرگسالان را برعهده داشتند، اما از سوی مسئولان فعلی فدراسیون بدون علت تعیینی برکنار شدند. ابتدا در خردادماه سال 97 و پیش از مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی جاکارتا، لیلا بهرامی از راهنمایی تیم ملی برکنار و ستاره موسوی جایگزین او شد. در ادامه پس از یک سال و هفت ماه و در بهمن ماه سال 98 این فرایند این بار برای موسوی تکرار و سمانه خوشقدم جایگزین او شد تا در المپیک 2020 راهنمایی تیم ملی بانوان را برعهده داشته باشد.

این در حالی بود که با وجود شایعات بسیار در مورد بازیکن سالاری در تیم بانوان و نقش ستاره ها در تغییرات کادرفنی، هیچ وقت به صورت شفاف علت برکناری بهرامی و موسوی عنوان نشد و حالا هم تعیین نیست با چه استدلالی فدراسیون نشین ها دوباره تصمیم به استفاده از این مربیان گرفتند.

در اینکه بهرامی و موسوی از مربیان خوشنام و توانایی کاراته بانوان ایران هستند، هیچ شکی نیست، اما باید از مسئولان فدراسیون پرسید چه اتفاقی در این دو، سه سال افتاده که مربیان ناموفق از نگاه آنها این بار قرار است وظیفه راهنمایی و پرورش آینده سازان کاراته ایران را برعهده داشته باشند؟ جالب اینکه این دو تا چند روز پیش گزینه راهنمایی تیم بزرگسالان هم بودند!

اگر مسئولان فدراسیون کاراته به این نتیجه رسیدند که در کنار گذاشتن این مربیان دچار اشتباه شدند، بهتر است کاری که پس از ناکامی بانوان در المپیک انجام ندادند را این بار انجام داده و به صورت رسمی از جامعه کاراته عذرخواهی نمایند. اگر تصمیم آنها در گذشته درست بوده هم باید پرسید چه اتفاقی منجر به همکاری دوباره با این مربیان شده است؟

این سیاست عجیب فدراسیون کاراته برای اولین بار رخ نداده و پیش از این هم شاهد رفتارهای مشابه از سوی آنها بودیم. تصمیماتی که در دراز مدت می تواند منجر به آسیب زدن به کاراته ایران گردد و دیگر فرصتی برای اصلاح آن وجود نداشته باشد.

امیدواریم این بار لیلا بهرامی و ستاره موسوی که پیش از این هم توانایی های خود را نشان داده بودند با فراغ بال و حمایت لازم از سوی مسئولان فدراسیون در تیم های پایه تاثیرگذار باشند و بدون نگرانی از کارشکنی و بازیکن سالاری، کاراته ایران را به موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا برسانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1952

به "سیاست عجیب فدراسیون کاراته در ماجرای انتخاب سرمربیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست عجیب فدراسیون کاراته در ماجرای انتخاب سرمربیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید