رئیس فدراسیون کبدی: نمی توانیم 10 سکه به قهرمانان جاکارتا بدهیم، بدهی نداریم

به گزارش دیار سلمان، رئیس فدراسیون کبدی می گوید یکی از اهداف جام جهانی جوانان به میزبانی ایران رایزنی برای المپیکی کردن این رشته است.

رئیس فدراسیون کبدی: نمی توانیم 10 سکه به قهرمانان جاکارتا بدهیم، بدهی نداریم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی در نشست خبری در سالروز قهرمانی تیم های ملی زنان و مردان در بازی های آسیایی جاکارتا در خصوص این قهرمانی گفت: پس از سال ها کوشش زیاد در این رشته رشد چشمگیری داشتیم و در همه سال هایی که کبدی در مسابقات حضور داشت و عنوان کسب می کرد همواره از هندوستان می باختیم چون ساختار و قدمت کبدی بیشتری از ما داشت. حدود هشت هزار باشگاه رسمی و غیر رسمی کبدی در این کشور فعالیت می نمایند اما کوشش کادر فنی و ورزشکارانمان باعث شد تا در بازی های آسیایی جاکارتا موفقیت بزرگی به دست آمد.

او در ادامه اضافه نمود: به دنبال این هستیم تا با رایزینی ها این رشته المپیکی گردد چرا که مطمئنا اگر قرار باشد یک رشته تیمی در المیپک برای ایران مدال کسب کند رشته کبدی این توانایی را دارد بنابراین در مسابقات قهرمانی دنیا از کشورهای مختلف دعوت کردیم و در کوشش هستیم تا با رایزنی های مختلف به هدفمان برسیم.

اورسجی در خصوص تداوم قهرمانی تیم های ملی زنان و مردان ایران در آسیا و پشتوانه سازی برای آنها گفت: در این مسابقات علاوه بر قهرمانی تیم ایران نگاهی هم به کسب کرسی های بین المللی داریم و می خواهیم با یک برنامه ریزی خوب و مناسب کرسی کسب کنیم چون حق طبیعی مان است.

اورسجی در خصوص تداوم قهرمانی تیم های ملی زنان و مردان ایران در آسیا و پشتوانه سازی برای آنها گفت: اگر فقط تمرکزمان را بر روی تیم ملی بزرگسال بگذاریم آینده از آن ما نخواهد بود. همین الان که تیم جوانان را برای دنیا آماده می کنیم با اطمینان می گویم که حدود 80 درصد تیم ملی بزرگسالان در سال های بعد را همین جوانان تشکیل می دهند. حتما در زمینه پشتوانه سازی برنامه داریم. الان از دل المپیادهای استعدادیابی، استعدادها را انتخاب می کنیم و آنها را آماده می کنیم و هر سه ماه یک بار اردو برگزار می کنیم. علاوه بر این مربیان برتر را به شهرهای مختلف می فرستیم تا آموزش های لازم را به مربیان شهرستان ها بدهند.

او در خصوص اسپانسری گفت: وارد پانزدهمین سال تاسیس فدراسیون کبدی می شویم از نظر توسعه این رشته در بخش های مختلف وضعیت خوبی داریم. علی رغم اینکه زمان زیادی از کار این فدراسیون نمی گذرد اما قهرمانی آسیا را در کارنامه داریم و این نشان می دهد که پتانسیل و استعداد در این بخش وجود دارد . معتقدم امروز پول، ماشین و ساختمان سرمایه نیست بلکه نیروی انسانی و دانش به روز سرمایه مان است و در این راستا هم کوشش می کنیم. در خصوص اسپانسر نمی توانیم توقع زیادی داشته باشیم اما استارت کارمان از لیگ سال گذشته مردان آغاز شد که همه هفته ها را پخش تلویزیونی داشتیم. همین باعث شد حدود 250 میلیون تومان اسپانسر گرفتیم و بحث ویدئو چکمان را انجام دادند. به علاوه بر این در هندوستان فضای تبلیغاتی خوبی وجود دارد. اکنون لژیونرهایی در لیگ ستارگان این کشور داریم؛ لیگی که حدود 800 میلیون نفر بیننده دارد، بنابراین به دنبال این هستیم که بعضی تبلیغاتمان را به این کشور بفروشیم. همچنین در نظر داریم با این کشور در سال چند بازی داشته باشیم و هر آنچه از تبلیغات به دست آید به صورت مساوی تقسیم می گردد.

او در پاسخ به این سوال که آیا در المپیک 2024 این رشته المپیکی می گردد؟ گفت: بعید می دانم به المپیک 2024 برسد چون باید تعداد کشورها به اندازه لازم برسد البته دو سال قبل در شورای المپیک از مسابقاتی که در هندوستان برگزار گردید بازدید کرد، فکر می کنم هندوستان برای 2028 درخواست میزبانی المپیک نموده و اگر این اتفاق بیفتد حتما در 2028 کبدی المپیکی می گردد.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: بدون یاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نمی توانیم گام برداریم و بعد از قهرمانی در آسیا نگاه بسیار خوبی به فدراسیون شده است. خود دکتر سلطانی فر و آقای صالحی امیری شخصا در خصوص وضعیت کبدی سوال می نمایند. حتی وقتی 1500 متر فضا برای ساخت سالن می خواستم وزیر گفت 2هزار متر به شما می دهیم. الان یک زمین در اطراف تهران رصد کردیم و اگر فراهم گردد ظرفیت خوبی ایجاد می گردد. احداث سالن کبدی در این زمین و ایجاد هتل و سایر موارد می توانیم درآمدزایی هم داشته باشیم.

او در خصوص پاداشی که قرار بود از محل منابع فدراسیون به تیم های ملی زنان و مردان داده گردد؟ بیان نمود: قبل از بازی های آسیا و هنگام بازدید از تمرین خانم ها دیدم خیلی خوب کار می نمایند به همین دلیل به آنها گفتم در صورت قهرمانی 10 سکه از محل فدراسیون به شما می دهیم اما آن زمان سکه یک میلیون بود با این حال سر قولم هستم هر چند 10 سکه نمی توانم اما قطعا یاریی به خانم ها و آقایان می کنیم.

او در خصوص توسعه کبدی در استان های مختلف کشور بیان نمود: سال گذشته نشان داد که کبدی از تک قطبی بودن خارج شده است به گونه ای که آذربایجان غربی قهرمان لیگ برتر شد و همدان و مازندران رتبه های بعدی را به دست آوردند که این نشان می دهد این رشته دراستان های مختلف به صورت عادلانه توزیع شده و توسعه یافته است.

او در جلوگیری از ایحاد حواشی چون مسابقات گرگان در جام دنیای جوانان گفت: همه کارهای اجرایی دارای مراقبت های ویژه هستند. ما برای تک تک اتفاقاتی که ممکن است بیفتد برنامه ریزی کردیم ولی نمی توانیم حوادث غیر مترقبه را پیش بینی کنیم. در گرگان هم که آن رخ داد بحث آبروی کشور در میان بود و کسی که عکس را گرفت می توانست منتشر نکند. یکی از نگرانی های من در همه رویدادها همین حواشی است. فدراسیون دنیای خاطرنشان کرد اگر به دنبال میزبانی در بخش بانوان هستید بابد شرایط لازم را فراهم کنبد چون مربی بعضی تیم ها مرد است. نمی گردد بدون برنامه ریزی و با تصمیمات عجولانه برنامه ها را پیش برد.

در بخش خانم ها مالزی درخواست میزبانی جوانان را نموده است ولی هنوز تاریخی به ما نداده و در خواست خود را مکتوب اعلام ننموده است اما احتمالا تا 6 ماه آینده برگزار گردد.

اورسجی در خصوص کشورهای شرکت نماینده در این مسابقات بیان نمود: 24 کشور را برای مسابقات جوانان دعوت کردیم. می توانستیم 40 کشور را هم دعوت کنیم اما هنوز بعضی کشورها تازه شکل دریافتد و شاید سطح فنی مسابقات را پایین بیاورند به همین دلیل از کشورهایی که کیفیت خوبی دارند دعوت کردیم تا هم سطح مسابقات بالا باشد و هم هزینه زیادی نداشته باشیم. تا الان 16 تیم اعلام آمادگی کردند. برنامه داشتیم تا از پنج قاره حداقل یک کشور در مسابقات شرکت کند تا درخواست المپیکی شدنمان به شورای المیپک قابل قبول تر باشد. الان کشورهای کانادا، کنیا، دانمارک، اوگانادا، لهستان، هند، مالزی، بنگلادش، سریلانکا، افغانستان و چند کشور دیگر اعلام آمادگی کردند. بعضی کشورهامثل ایتالیا و اتریش هم به دنبال گرفت امتیازهایی هستند. اگر بتوانیم شرایط پرواز آنها از دبی را با هزینه مناسب فراهم کنیم حتما 20 کشور در این مسابقات شرکت می نمایند.

رئیس فدراسیون کبدی در پاسخ به این سوال که آیا کبدی هم بدهی دارد؟ بیان نمود: خوشبختانه جز فدراسیون هایی بودیم که مباحث اقتصادی مان در سال 97 بسیار مطلوب اعلام شد. در بحث اقتصادیاتی هم خوشبختانه 12 میلیون تومان بود که پرداخت کردیم و هیچ بدهی به هیچ جا نداریم. استراتژیمان در مباحث اقتصادی این است که اگر من رئیس نبودم نفر بعدی نگوید فدراسیون از قبل بدهی دارد.

اورسجی در خصوص یرنامه فدراسیون برای افزایش تعداد لژیونرهای ایران و کسب درآمد از این طریق گفت: منبع کشورهای دیگر برای لژیونر دریافت فدراسیون بوده است و 6 نفر هر سال لژیونر می شدند اما سال جاری تمام ایام عیدم را صرف این کردم که تعداد لژیونرهایمان را افزایش دهم به همین دلیل چارچوبی برای اعزام آنها فراهم کردیم که در نتیجه 10 نفر دیگر هم لژیونر شدند. حدود 9 درصد از مبالغ قرارداد این بازیکنان بر اساس چهارچوبی که داریم به فدراسیون می رسد. این مبلغ در مجموع حدود یک میلیار تومان می گردد و که آن را صرف بحث توسعه همگانی و خرید تاتامی هزینه کنیم.

اورسجی در مو د استفاده از مربی خارجی در بخش بانوان گفت: خیلی به استفاده از مربی خارجی راغب نیستم و باید مربیان داخلی را به سطح خوبی برسانیم تا از آنها استفاده کنیم.

مظفری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش به عنوان میزبان جام دنیای جوانان در این نشست گفت: در جزیزه کیش زیرساخت های خوبی برای ورزش کشور داریم و باید از آنها به خوبی استفاده کنیم. بیش از 43 هزار متر فضای مسقف و بیش از 140 هزار متر فضای ورزشی رو باز در این جزیره داریم. بخشی از امکاناتمان در حوزه ورزشی برای استفاده آماده است و در حال به روز کردن بخش دیگری آن است. قبل از این جلسه هم با آقای تاج جلسه داشتیم تا کمپ های خوب فوتبال را در کیش راه اندازی کنیم. علاوه بر این کوشش داریم تا پایگاه خوبی برای ورزش های ساحلی کشور باشیم.

او در ادامه بیان نمود: کوشش می کنیم تا از همه ظرفیت هایمان استفاده کنیم چون بحث آبروی ورزش کشور در میان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 491

به "رئیس فدراسیون کبدی: نمی توانیم 10 سکه به قهرمانان جاکارتا بدهیم، بدهی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس فدراسیون کبدی: نمی توانیم 10 سکه به قهرمانان جاکارتا بدهیم، بدهی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید