سخنرانی بهرام رادان پس از دریافت جایزه ترویج علم برای مستند کاپیتان من، فیلم

به گزارش دیار سلمان، مراسم بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم با حضور چهره های مؤثر در ترویج علم ایران، عصر روز پنجشنبه، 25 آبان ماه در محل تالار ایوان شمس برگزار گردید.

سخنرانی بهرام رادان پس از دریافت جایزه ترویج علم برای مستند کاپیتان من، فیلم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این جایزه پاسداشت فعالیت چهره های موثر در عمومی سازی علم است.

جایزه سال 1402 این انجمن در 9 بخش به برگزیدگان اهدا شد و تقدیر ویژه بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم ایران به بهرام رادان اختصاص یافت. در متن این تقدیرنامه آمده است: انجمن ترویج علم ایران مراتب تقدیر و سپاس خود را از جنابعالی به عنوان هنرمندی سرشناس و دغدغه مند اعلام می نماید. کوشش شما در راستای عمومی سازی دانش به وسیله برقراری ارتباط نزدیک با بطن جامعه و ترویج مفاهیم تخصصی علم به زبان ساده با استفاده مؤثر از بستر سینما در مستند علمی فاخر کاپیتان من چشم گیر و شایسته تقدیر است.

شایان ذکر است مستند کاپیتان من از شهریور گذشته به روی پرده سینما رفت و همچنان در گروه سینمایی هنروتجربه اکران است. سیاوش صفاریان پور کارگردان و بهرام رادان تهیه کنندگی و روایت این مستند علمی را برعهده دارد.

بهرام رادان پس از دریافت این تقدیرنامه از نوش آفرین انصاری، در سخنرانی کوتاه از مسیر پرفراز و نشیب برای ساخت این مستند گفت و به مخاطبان هدف این مستند اشاره نمود و گفت: مستند کاپیتان من برای عموم مخاطبان سینما طراحی شده اما توجه ویژه ما در ساخت آن برای نوجوانان بوده است. در طی مکاتبه با آموزش و پرورش در مورد اکران این فیلم برای دانش آموزان این پاسخ را دریافت نموده ایم که از دید شورای مربوطه مستند کاپیتان من شاخص های لازم برای تایید را ندارد! وی با اظهار تعجب از این رفتار آموزش و پرورش به حضور برترین متخصصین علوم شناختی و مغز در این فیلم اشاره نمود و گفت این مستند علمی با نظارت معتبرترین نهادهای علمی کشور ساخته شد.

بهرام رادان در ادامه این سخنرانی کوتاه به دقت و وسواس علمی که در تالیف مستند کاپیتان من اجرا شده اشاره نمود و گفت: گمان ما بر این است که این محصول ایرانی از منظر آموزشی میتواند آگاهی بخش و سبب علاقمندی بیشتر نوجوانان و جوانان به علم باشد.

وی ضمن سپاسگزاری از هییت داوران جایزه ترویج علم اظهار امیدواری کرد که موفقیت مستند سینمایی کاپیتان من در گیشه، امید بخش و زمینه ساز ساخت مستندهای علمی بیشتر در سینمای ایران گردد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آبان 1402 بروزرسانی: 27 آبان 1402 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2398

به "سخنرانی بهرام رادان پس از دریافت جایزه ترویج علم برای مستند کاپیتان من، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی بهرام رادان پس از دریافت جایزه ترویج علم برای مستند کاپیتان من، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید