دیپلماسی پارلمانی برای آزادسازی اموال مؤثر است

به گزارش دیار سلمان، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دیپلماسی پارلمانی می تواند در آزادسازی اموال ایران در کره جنوبی اثرگذار باشد.

دیپلماسی پارلمانی برای آزادسازی اموال مؤثر است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خانه ملت، آقای محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به همکاری نکردن کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور گفت: در شرایطی که کشور برای تامین اولویت های اساسی از جمله دارو و کالا های اساسی نیاز به منابع ارزی دارد، قابل قبول نیست که کشوری مانند کره جنوبی مطالبات قانونی ایران را پرداخت نکند.

کننده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: بعضی از کشور ها با ایران مراوداتی دارند و فضای تعاملی بین دو کشور حاکم است، اما با وجود چنین فضایی در تصمیم گیری هایشان، متناسب با مطالبات کشور و حق ایران رفتار نمی کنند و این ما را بیشتر ناراحت می کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شرح داد: برای تعیین تکلیف اموال ایران در کره ابزار های مختلف وجود دارد که فعال کردن دیپلماسی مجلسی می تواند یکی از آن ابزار باشد. اهمیت جایگاه مجلس کم نیست و می توان با مجلس کره جنوبی مذاکره کنیم و تصمیم های لازم اتخاذ شود.

می توانیم ورود کالا های کره ای به کشور را ممنوع کنیم

وی با اشاره به ظرفیت دیپلماسی اقتصادی گفت: دیپلماسی اقتصادی از جمله ظرفیت های وزارت خارجه و مجموعه دیپلمات های ایران است که در رأس آن وزیر امور خارجه و رئیس جمهور قرار گرفته است، ظرفیت دیگری که می توان از آن بهره گرفت مرادوات تجاری و بازرگانی با کره جنوبی است، اگر کره جنوبی در ایران بازاری برای کالا های خود دارد باید منافع ایران را نیز تامین کند در غیر اینصورت ما باید ورود کالا های کره ای به کشور را ممنوع کنیم.

آقای پورابراهیمی، با تاکید براینکه دست جمهوری اسلامی ایران در مقابل کره بسته نیست و می تواند محکم در مقابل کره ایستادگی کند، گفت: این روز های سخت می گذرد و کره جنوبی باید نسبت به ادامه روابط اقتصادی با ایران در آینده برنامه ریزی داشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اگر کره جنوبی می خواهد روابط خود را با ایران استمرار دهد، نمی تواند در روز های سخت ملت ایران را رها کند، چرا که در آینده با تغییرات سیاسی در منطقه و در دنیا، ایران از فضای تحریم خارج می شود و تکلیف و روابط ایران با کره جنوبی در آن شرایط متفاوت از امروز خواهد بود، زیرا امروز در این اوضاع سخت با ایران همکاری نکرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1377

به "دیپلماسی پارلمانی برای آزادسازی اموال مؤثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلماسی پارلمانی برای آزادسازی اموال مؤثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید