حمایت از توسعه معادن و صنایع معدن با جذب سرمایه گذار الزامی است

به گزارش دیار سلمان، رئیس اتاق بجنورد خراسان شمالی بر حمایت از توسعه معادن و صنایع معدنی از طریق بخش خصوصی با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی تاکید کرد و از شروع سرمایه گذار حوزه معدن استان به مبلغ 500 میلیارد تومان در سال جاری برای استان خبر داد.

حمایت از توسعه معادن و صنایع معدن با جذب سرمایه گذار الزامی است

سعید پورآبادی در نشست با یک سرمایه گذار حوزه معدن، گفت: یکی از شاخص های اصلی برای تحقق رشد و توسعه در برنامه های توسعه، جذب سرمایه گذاری های تازه و توجه به بهره وری است.

وی یکی از الزامات رشد اقتصادی کشور و افزایش توان بخش خصوصی را جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و بیان داشت: افزایش سرمایه گذاری یعنی افزایش تولید و درنهایت افزایش تولید منجر به صادرات، اشتغال، درآمد و رفاه خواهد شد.

وی اضافه کرد: چراکه جامعه ما امروز نیازمند توسعه و ایجاد شغل است و معدنکاری می تواند به نام یک پیشران در اقتصاد کشور در این حوزه به ایفای نقش بپردازد.

پورآبادی با اذعان بر این که امروزه جذب سرمایه در بنگاه های اقتصادی دولتی متمرکز شده اظهار کرد: در این زمینه بخش خصوصی درصدد است سرمایه گذاری های لازم را برای بنگاه های کوچک و میانه جذب کند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل دولت ها برای دستیابی به توسعه اقتصادی مدام در تلاش و رقابت اند که بتوانند فرایندهای جذب سرمایه را به گونه ای تسهیل و از آن حمایت کنند.

پورآبادی با تاکید بر نقش استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و صنایع موجود، اظهار کرد: نقش معدن و صنایع معدنی به نام یکی از پیشران های خروج از رکود اقتصادی کشور قابل توجه خواهد بود.

به گفته برخی مسئولان تکمیل زنجیره سرمایه گذاری در بخش معدن، یکی از راهکار های مقابله با خام فروشی در این بخش است.

رئیس اتاق بجنورد جذب منابع و سرمایه های داخلی و خارجی درجهت اجرای طرح های صنعتی و معدنی،برنامه ریزی برای جذب منابع و سرمایه های داخلی و خارجی جهت توسعه فعالیت های صنعتی و معدنی کشور و بررسی راهکارهای لازم به منظور شناسایی منابع تازه حمایتی و جذب سرمایه را ازجمله راهکارهای پیشنهادی درحوزه معدن ذکر کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1923

به "حمایت از توسعه معادن و صنایع معدن با جذب سرمایه گذار الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از توسعه معادن و صنایع معدن با جذب سرمایه گذار الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید