حل مشکل بیکاری در 300 روستا تا خاتمه سال جاری

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اعلام پرداخت 1000 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در نیمه نخست سال، از هدف گذاری حل مشکل بیکاری 300 روستا تا خاتمه سال جاری اطلاع داد.

حل مشکل بیکاری در 300 روستا تا خاتمه سال جاری

اصغرنورالله زاده در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: برای نیمه اول سال 1000 میلیارد تومان اعتبار در مناطق و محیط های روستایی اختصاص دادیم و تاکنون به همین میزان طرح تصویب کردیم. از این میزان اعتبار برای 685 میلیارد تومان قرارداد منعقد گردیده که 500 میلیارد تومان آن به عنوان تسهیلات پرداخت گردیده است.

وی درباره طرح های اشتغال به تصویب رسیده در صندوق، گفت: در حال حاضر 16 هزار و 200 طرح مصوب گردیده که از این تعداد برای 13 هزار و 670 طرح قرارداد منعقد گردیده و به مرحله پرداخت تسهیلات رسیده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر ضرورت ایجاد کسب و کار در روستاها و کوشش برای پایداری آن گفت: امروز برای حفظ و پایداری کسب و کار در روستاها باید کوشش کنیم. طبعا بخشی از مهاجرت ها اجتناب ناپذیر است و نمی توان به طور صددرصد جلوی آن را گرفت ولی هدف ما در صندوق کارآفرینی امید این است که فرصت های اشتغال را در روستاها ایجاد و به حفظ و ماندگاری افراد در روستاها یاری کنیم تا آن بخشی که به دلیل نبود شغل مهاجرت می نمایند، محدود شوند.

نورالله زاده در عین حال از هدف گذاری ایجاد 300 روستای بدون بیکار تا خاتمه سال اطلاع داد و گفت: طرح هر روستا ـ یک محصول را هم چنان دنبال می کنیم و درصددیم تا خاتمه سال در هر استان یک روستای بدون بیکار تحقق یابد. خوشبختانه تمام استان ها به سامانه کارا متصل هستند که ظرفیت هایشان را شناسایی و متقاضیان را در سامانه ثبت نام نموده و وارد مرحله پرداخت تسهیلات گردیده ایم. به عنوان مثال در سیستان و بلوچستان 60 طرح را برای 60 نفر شناسایی کردیم که کار تسهیل گری و برگزاری دوره آموزشی آن انجام گردیده است.

به گزارش خبرنگاران، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی با اولویت تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. اجرای موفق این طرح، کاهش مهاجرت به شهرها، اشتغالزایی و حل بیکاری در مناطق روستایی و عشایری را به دنبال دارد. مجلس سال گذشته یک میلیارد و 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی را برای توسعه اشتغال در مناطق محروم و روستایی به تصویب رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 24 بهمن 1397 شناسه مطلب: 123

به "حل مشکل بیکاری در 300 روستا تا خاتمه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل بیکاری در 300 روستا تا خاتمه سال جاری"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید