با کارناوال شادی کلمبیا آشنا شوید

به گزارش دیار سلمان، شادی در هر کشوری به نوعی تعریف می گردد. در بسیاری از کشورهای جهان، معمولا مراسم شادی دسته جمعی تدارک دیده می گردد تا مردم به صورت مشترک در یک مکان به جشن و پایکوبی بپردازند. کارناوال های شادی یکی از راه های برگزاری شادی دسته جمعی است. با خبرنگاران همراه باشید تا با کارناوال شادی کلمبیا بیشتر آشنا شوید.

با کارناوال شادی کلمبیا آشنا شوید

شاید تا به حال نام کارناوال برزیل به گوشتان خورده باشد. جالب است بدانید به جز برزیل، سالانه کارناوال های شادی فراوانی در سراسر دنیا برگزار می گردد. یکی از بزرگ ترین گردهمایی های پایکوبی و پایکوبی دنیا، کارناوال کلمبیا است. این همایش بزرگ هر سال در تاریخ 6 تا 9 فوریه به مدت چهار روز، در شهر ساحلی بارانکیلا (Barranquilla) برگزار می گردد. در زمان برگزاری کارناوال، گروه های مختلف با فرهنگ های گوناگون همراه با ساز و آواز حرکات منحصر به فرد خود را اجرا می نمایند. این گردهمایی، بزرگ ترین کارناوال در حوزه دریای کارائیب است.

برگزارنمایندگان کارناوال، در تمام طول سال مشغول مدیریت و برنامه ریزی صحیح برای اجرای هر چه بهتر مرنام هستند. در حقیقت کارناوال کلمبیا، بعد از کارناوال برزیل دومین کارناوال بزرگ شادی و پایکوبی در دنیا است. به صورت میانگین حدود 1.5 میلیون نفر در این کارناوال شرکت می نمایند.

آقای سلیا، مدیر برگزاری همایش گفته است:

این کارناوال برای مردم محلی بیش از 20 هزار شغل ایجاد می نماید. در حقیقت این جمعیت در طول سال به صورت مستقیم یا غیر مستقیم درگیر فراهم کردن امکانات کافی برای برگزاری کارناوال هستند.

با حضور 1.5 میلیون نفر جمعیت و بیش از 25000 نوازنده در این شهر ساحلی، همچنان امکان اقامت در هتل های شهر بیشتر از 98 درصد است.

اولین روز کارناوال با نام باتالا (Batalla) نامگذاری شده است. در این روز اقوام مختلف با لباس های محلی خود و با شیوه خاص خودشان مرنام آئینی کهن شادی قوم خود را به نمایش می گذارند. در این مرنام فرهنگ بومی آفریقایی بیش از پیش به چشم می آید. معمولا شرکت نمایندگان از تنوع آداب و رسوم و غنای فرهنگی موجود در شهر شگفت زده می شوند.

سازهای مختلف، گویش های متنوع و لباس های رنگارنگ چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. همه شرکت نمایندگان در فستیوال کوشش می نمایند تا از تمامی لحظات لذت ببرند. تا به امروز افراد مشهوری چون هوگو چاوز و پاپ فرانسیس نیز در این مرنام شرکت نموده اند.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2051

به "با کارناوال شادی کلمبیا آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کارناوال شادی کلمبیا آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید