تعرفه وارداتی تنبیهی آمریکا بر آیفون و کالاهای چینی لغو شد

به گزارش دیار سلمان به نقل از انگجت، شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: ما بر سر قرارداد بسیار بزرگ مرحله اول (Phase One Deal) با چین به توافق رسیدیم. بنابر این تعرفه های مالیات تنبیهی بر کالاهای چینی در 5 دسامبر اعمال نخواهد شد، زیرا ما توافق کردیم.

تعرفه وارداتی تنبیهی آمریکا بر آیفون و کالاهای چینی لغو شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این در حالی است که در صورت اجرایی شدن تعرفه اقتصادیات بر واردات مذکور، قیمت کالاهای چینی از جمله آیفون و لپ تاپ ها 15 درصد افزایش می یافت. اما اکنون با توجه به قرارداد مذکور و توئیت ترامپ اعمال این تعرفه منتفی شده است.

قرارداد مذکور شامل تعهد کشور چین به خرید محصولات آمریکایی بیشتر در سال های آینده است. علاوه بر آن طبق قرارداد مذکور، باید اصلاحات ساختاری و تغییراتی در اقتصاد چین و فرایندهای تجاری آن در حوزه مالکیت معنوی، انتقال فناوری، کشاورزی، خدمات اقتصادی و ارزی و بورس خارجی انجام گردد.

دونالد ترامپ در ماه اکتبر از احتمال امضای قرارداد مرحله اول با چین سخن گفته بود. البته این قرارداد هنوز امضا نشده است. اما به گفته منابع خبری، معاون وزیر کشاورزی و امور روستایی چین تایید نموده است این قرارداد شامل طرح هایی برای افزایش خرید محصولات آمریکایی است اما به طور دقیق مقدار افزایش ذکر نشده و دولت آمریکا نیز متن کامل یا خلاصه شده توافقنامه را منتشر ننموده است.

البته طبق گزارش وال استریت ژورنال تعرفه اقتصادیاتی 25 درصدی بر بعضی محصولات چینی همچنان پابرجا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 655

به "تعرفه وارداتی تنبیهی آمریکا بر آیفون و کالاهای چینی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه وارداتی تنبیهی آمریکا بر آیفون و کالاهای چینی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید