اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است

به گزارش دیار سلمان، رئیس جمهوری سوریه در گفت وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، این تزویر و دورویی از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که از یک طرف می ترسند آنکارا آواره ها را به اروپا بفرستد و از طرف دیگر به حمایت از تروریسم در سوریه ادامه می دهند.

اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در ادامه گفت وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، روابط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و اتحادیه اروپا دو وجه دارد آنها در عین اینکه از او متنفرند به او احتیاج هم دارند.

اسد تاکید نمود: روابط بین اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است یعنی اگرچه اروپا از رهبری ترکیه متنفر است اما کشورهای اروپایی نمی توانند به آنچه وی می گوید، گوش ندهند. به واقع، روابط بین رجب طیب اردوغان و اتحادیه اروپا یک جهت دو طرفه است؛ آنها از او متنفر هستند اما او را هم می خواهند.

اسد اضافه نمود: نگرانی اولیه برای اروپا نباید این باشد که آوارگان سوری از ترکیه به اروپا فرستاده می شوند بلکه باید نگران این باشند که کشورهای اروپایی متحد صدها هزار افراط گراست.

وی ادامه داد، چگونه اتحادیه اروپا می تواند از چند میلیون که اکثر آنها میانه رو هستند و کمی از آنها ترویستند، بهراسد در حالیکه این اتحادیه به صورت مستقیم از ده ها هزار و شاید صدها هزار تروریست در داخل سوریه حمایت می نماید و اصلا نگران این نیست که آنها به کشورهای خودشان در اروپا برگردند؟

رئیس جمهوری سوریه گفت، در حالیکه ممکن است بعضی از افراط گرایان در میان افرادی باشند که از سوریه فرار می نمایند، برای اروپا خطرناک تر این است که از تروریست ها در سوریه حمایت می نمایند و این بخش خطرناک تر ماجراست.

اسد توضیح داد: اکثر سوری هایی که کشور را به مقصد ترکیه ترک نموده اند این کار را به دلیل تروریسم در سوریه انجام دادند.

رئیس جمهوری سوریه گفت، اروپایی ها اردوغان اسلام گرای متعصب را می شناسند و می دانند او تندروها یا تروریست ها را روانه کشورهایشان خواهد نمود.،ایسنا

بیشتر بخوانید،دی میستورا: استعفا دادم چون نمی خواستم با اسد دست بدهم

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 615

به "اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید