آزادسازی سهام عدالت منتفی شد ، تکلیف 8 ماه انتظار مردم چه می شود؟

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، اوایل خرداد 30 درصد اول سهام عدالت آزاد شد. قرار بود ظرف کمتر از یک هفته از آزادسازی 30 درصد اول، پول فروش آن به حساب مردم واریز شود. وعده ای که کم و بیش محقق شد. اما آزادسازی 30 درصد دوم این سهام در 18 مرداد، سرآغاز مسائل دارندگان سهام عدالت بود.

آزادسازی سهام عدالت منتفی شد ، تکلیف 8 ماه انتظار مردم چه می شود؟

در 18 مرداد، ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی به 19 میلیون و 563 هزار تومان و ارزش سبد سهام عدالت یک میلیون تومانی به بیش از 39 میلیون تومان رسیده بود. یعنی دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی می توانستند با فروش 60 درصد سهام عدالت خود در مردادماه منتظر واریز حداقل 24 میلیون تومان باشند و دارندگان سهام 500 هزار تومانی هم می توانستند سهام خود را 12 میلیون تومان بفروشند.

سهام 40 میلیونی مرداد چقدر شد؟

اما در 8 ماه گذشته، فرایند فروش سهام عدالت با مسائل بسیاری روبرو شده. از توقف فروش سهام عدالت گرفته تا افت بی سابقه شاخص کل که منجر به سقوط ارزش سهام عدالت شد.

به گونه ای که ارزش سهام عدالت به حدود 10 میلیون تومان رسید و حتی در مواردی ارزش 30 درصد اولیه آن به زیر 3 میلیون تومان هم رسید.

تنها امید دارندگان سهام عدالت به 22 بهمن و وعده آزادسازی 30 درصد سوم این سهام بود. مردم گمان می کردند با آزادسازی 30 درصد سوم، احتمالا طلسم چند ماهه فروش این سهام باز می شود و آنها می توانند اندک درآمدی از فروش آن کسب کنند. اما حالا دولت اعلام کرده فعلا برنامه ای برای آزادسازی سهام عدالت در 22 بهمن نداریم.

بدین ترتیب آزادسازی بخش سوم سهام عدالت احتمالا به دوره ای موکول شود که شاخص بورس مجددا فرایندی صعودی به خود بگیرد. اما واکنش مردم به این ماجرا چیست؟

رفت تا 10 سال دیگر؟

چه دلمان را خوش کردیم گفتیم توی این بی پولی حداقل یکجا زندگی را میگیرد با فروش سهام عدالت

آزاد هم بکنن فرق نداره پول که نمیدن

سواره ازحال پیاده که خبرنداره بزارید این سهامو بفروشیم یکساله چشم براهیم حداقل دم عیدی آبرو مون نره جلو بچه هامون به هرقیمتی که میخواین میفروشم دیگ خسته شدیم

رفت تا 10 سال دیگه.

سی درصد اول خودم ودخترم را 8 ماه قبل کارگزاری مفید فروختنم. کلا 600 تومن ریختن. نه که 30 درصد اول را داد که حالا حرف 30 درصد سومه!

الان دقیقا 6 ماهه آزاد کردیم. هیچ پولی به ما ندادن. کدوم سهام عدالت!

فقط باعث ریزش بورس شدید

من شصت درصد سهامم رو فروختم بهم فقط یک میلیون دادن اون هم خرد، خرد اصلا نفهمیدم چی شد اینطوری میخواستن دست مردم رو بگیرن

ما مردم را مسخره کردید مگر نگفتید تا 22 بهمن ماه تمام سهام آزاد میشه دلمان خوش کردیم گفتیم همش را می فروشیم مقداری دستمان باز شود متاسف هستیم.

با این سهام عدالتشون پولی که به مردم ندادن. فقط باعث ریزش بورس و ضرر بقیه مردم شدن!

یعنی چی بمهن آزاد نمیشه؟ من واسه عید و خرج زن و بچم روی اون 30 درصد سوم حساب کردم.نه تنها من هزاران هزارنفر مثل من همین کارو میخواستن انجام بدن

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1562

به "آزادسازی سهام عدالت منتفی شد ، تکلیف 8 ماه انتظار مردم چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی سهام عدالت منتفی شد ، تکلیف 8 ماه انتظار مردم چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید