کشفی مربوط به جنگ ایران و یونان

به گزارش دیار سلمان، باستان شناسان با کاوش در یکی از شهرهای باستانی ترکیه به کتیبه سنگی تاریخی برخوردند که تصاویری از صحنه های نبرد ایران و یونان را به تصویر می کشد.

کشفی مربوط به جنگ ایران و یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

ایسنا: خبرگزاری آناتولی، کاوش باستان شناسان در شهر تاریخی داسکیلیون واقع در شمال غربی ترکیه به کشف کتیبه سنگی متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد منجر شد. این کتیبه که ماهرانه حکاکی شده صحنه هایی از نبرد ایران علیه نیروهای یونان را که حدود 2500 سال پیش به وقوع پیوست به تصویر می کشد.

به گفته کان ایرن، کاوش گر ارشد این محوطه تاریخی، نقش های این کتیبه سربازان یونانی را درحالی که با سربازان ایرانی سوار بر اسب می جنگند به تصویر کشیده است.

بر اساس گزارش دیلی صباح، این کتیبه نبردهایی را به تصویر کشیده که در نقاط مختلفی از منطقه ها مدیترانه ای در طول 50 سال یعنی از 499 تا 449 پیش از میلاد اتفاق افتاده اند. این همان زمانی است که جنگ های مشهور ایران و یونان رخ داد. نبردهای بین سربازان امپراتوری هخامنشی و اتحادیه دلوس، اتحاد سیاسی و نظامی بزرگ متشکل از دولت شهرهای یونانی به رهبری آتن، در همان زمان رخ داد.

انشنت اوریجینز هم نوشت: اطلاعاتی از موقعیت سیاسی شهر داسکیلیون و محوطه های اطراف آن در تصاویر این کتیبه که بدون شک به وسیله هنرمندان و وقایع نگاران ایرانی حکاکی شده، تعیین شده است.

کان ایرن که از ماه ژوئن به همراه یک گروه 30 نفره مشغول کاوش در داسکیلیون بود بعلاوه بیان کرد بخش هایی از یک دیوار سنگی و آجری متعلق به قرن هشتم پیش از میلاد را هم کشف نموده است که به نظر می رسد در زمان ساخت حدود هفت با هشت متر ارتفاع داشته است. گمان می رود این دیوار که طول آن تا پنج متر ادامه دارد به وسیله فریجی ها برای محافظت از قلمروشان ساخته شده باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1871

به "کشفی مربوط به جنگ ایران و یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی مربوط به جنگ ایران و یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید