همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودرو!

به گزارش دیار سلمان، رقابت های لیگ برتر فوتبال به نیمه خود رسید و حالا 15 هفته مجذوب کننده دیگر در انتظار این مسابقات است. تیم های لیگ برتر 15 بازی خود را انجام داده اند و جدول رده بندی سروشکل خوبی پیدا نموده است. از طرفی بعد از انجام ملاقات های هفته شانزدهم تیم ها راهی تعطیلات نیم فصل خواهند شد و فرصتی دارند تا علاوه بر استراحت به پوشش نقاط ضعف خود بپردازند و با شرایط بهتری ملاقات های آینده خود را انجام بدهند.

همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودرو!

به گزارش شهفرایندآنلاین، در انتها نیم فصل لیگ برتر، اما آمارواعدادی از مسابقات به جای مانده که توجه به آن ها در شرایط کنونی خالی از لطف نیست. اعدادی که برخی هایشان اعجاب انگیز است و می تواند سطح کیفی مسابقات لیگ برتر را به طور کامل نشان بدهد.

اعداد غیرواقعی در جدول لیگ برتر

مسابقات لیگ برتر ایران در شرایطی دنبال شده که نتیجه 4 بازی از مجموع 120 مسابقه ای که تا به امروز برگزار شده، بیرون از زمین و از سوی کمیته انضباطی مشخص شده است. یکی از این مسابقات ملاقات مس رفسنجان و شهرخودروی مشهد بود که اعضای تیم مشهدی به خاطر مسائل اقتصادی حاضر به رفتن به رفسنجان نشدند و بازیشان انجام نشد. در نهایت مس با حکم کمیته انضباطی با نتیجه سه برصفر برنده اعلام شد. بعلاوه به خاطر شکایت سه باشگاه استقلال، پیکان و سپاهان از باشگاه گل گهر به خاطر استفاده غیرمجاز از بازیکن گابنی، کمیته انضباطی رأی به سه برصفر شدن بازی های این سه تیم با گل گهر داد. اتفاقی که دو امتیاز به استقلال و سه امتیاز به پیکان و سپاهان اضافه کرد و 7 امتیاز از گل گهر کسر کرد. البته که این پفراینده در کمیته استیناف باز است و امکان تغییر حکم وجود دارد. با این حال چنین حکم هایی باعث شده تعداد بردوباخت تیم ها در جدول و بعلاوه گل های زده و خورده شان واقعی نباشد و این به طور کلی روی آمار ها تاثیرگذار است.

همه رکورد ها برای استقلال

قهرمانی استقلال در نیم فصل لیگ برتر به خوبی نشان می دهد که این تیم چقدر آمار خوبی را به ثبت رسانده است. استقلالی ها در 15 بازی گذشته شان 10 برد داشتند و 5 تساوی کسب کردند. جالب اینکه آن ها تنها تیم بدون باخت رقابت ها تا به امروز هستند. اتفاقی که نظیرش در سال های گذشته وجود نداشته است. استقلال در شرایطی با 35 امتیاز از 15 بازی صدرنشین است که پرسپولیس به عنوان قهرمان نیم فصل سال گذشته 30 امتیاز تا اینجا به دست آورده بود و خود استقلال پارسال در این مقطع با 26 امتیاز، سوم بود. از نظر دیگر استقلال با 24 گل زده بهترین خط حمله لیگ را از آن خود نموده است. آن ها در 15 بازی فقط 5 گل دریافت کردند که بهترین خط دفاع لیگ هم با این شرایط به آن ها می رسد. این آمار و رکورد های فوق العاده برای استقلال از تیم فرهاد مجیدی یک تیم قدرتمند ساخته که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است و طرفدارانش امیدوارند با ادامه فرایند کنونی طلسم سال های گذشته برای تیم شان بشکند و جام را در آغوش بکشند.

پرسپولیس، بهتر از پارسال

اگرچه تصور می گردد پرسپولیس بدتر از سال گذشته که قهرمان شد، نتیجه گرفته، اما واقعیت جز این است. سرخ ها پارسال تا انتها هفته پانزدهم 30 امتیاز گرفته بودند و سال جاری این عدد به 32 امتیاز رسیده که عملکرد بهتری محسوب می گردد. واقعیت این است که نتایج فوق العاده استقلال، پرسپولیس را از کسب قهرمانی نیم فصل ناکام نموده است. با این حال شاگردان یحیی گل محمدی در این راستا کوتاه نمی آیند و خودشان را برای رقابت جدی بر سر قهرمانی با آبی پوشان در نیم فصل دوم آماده می نمایند.

شهرخودرو در صدر بدترین تیم های لیگ!

قعرنشینی شهرخودروی مشهد با 4 امتیاز همه چیز را درباره شرایط این تیم نشان می دهد، اما آمار ها هم علیه آنهاست! شهرخودرو تنها تیمی در لیگ برتر محسوب می گردد که هیچ بردی نداشته است! آن ها فقط 4 تساوی و 4 امتیاز کسب کردند. بدترین خط حمله لیگ با 4 گل زده در اختیار شهرخودرو است و 23 گل خورده این تیم، بدترین خط دفاع را نیز به آن ها هدیه می دهد! نماینده مشهد اگرچه هنوز 15 بازی و یک نیم فصل برای بقا در لیگ فرصت دارد، اما بعید است با شرایطی که دارد، بتواند از قعرجدول جدا گردد و بالا بیاید و از سقوط رهایی یابد.

میانگین 1.7 گل در هر بازی

در مجموع 120 مسابقه ای که برگزار شده 209 گل از سوی 16 تیم حاضر در مسابقات به ثمر رسیده است. البته 12 گل تا به امروز از سوی کمیته انضباطی به تیم ها هدیه داده شده است! با این حال با توجه به جدول کنونی میانگین 1.74 گل در هر بازی به ثبت رسیده که آمار ضعیفی محسوب می گردد. در شرایطی که فوتبال با گل های زیاد مجذوب نماینده است، اما در ایران بیشتر بازی ها کم گل است و ثبت میانگین کمتر از دو گل در هر بازی نسبت به کشور های مطرح فوتبال بسیار پایین است.

شگفتی ساز ها از تهران، اراک و رفسنجان

جدا از بالانشینی استقلال، پرسپولیس و سپاهان در جدول نیم فصل اول که نشان می دهد آن ها مدعیان اصلی قهرمانی هستند، نمی گردد از شگفتی سازی 3 تیم دیگر هم به سادگی عبور کرد. آلومینیوم اراک یکی از این تیم هاست که حتی مدتی در صدرجدول رقابت ها نیز قرار داشت، اما آرام آرام پایین آمد. از طرف دیگر پیکان جوان با میانگین سنی 23 سال و مس رفسنجان که دومین فصل حضور در لیگ برتر را سپری می نماید هم در رده های بالای جدول قرار دارند و شگفتی سازان مسابقات تا به امروز بوده اند. این 3 تیم تنها تیم هایی هستند که صدرنشینان لیگ برتر را متوقف نموده یا شکست داده اند!

این رقابت مجذوب نماینده ادامه دارد

رقابت های لیگ برتر هفته آینده نیز با ملاقات های هفته شانزدهم ادامه می یابد و سپس تیم ها به تعطیلات چندهفته ای می فرایند. بعد از آن انتظار می رود با نفرات جدیدی که جذب تیم های لیگ برتر می شوند، شرایط متفاوت باشد. از این رو رقابت مجذوب نماینده میان لیگ فزونی ها ادامه دارد و پیش بینی می گردد بازی های حساس و زیباتری را نیز از تیم ها ببینیم. چراکه بیشتر تیم ها به شرایط هماهنگی رسیدند و به آینده بسیار امیدوار هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2118

به "همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودرو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودرو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید