جلال حسینی در گفت وگو با ایران ورزشی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم

به گزارش دیار سلمان، جلال حسینی در گفت و گو با امیر اسدی: من حتی درصد کوچکی از این انتقادها را قبول ندارم. چون می بینم برانکو کوشش می نماید و صبح و بعدازظهر وقت می گذارد تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده گردد.

جلال حسینی در گفت وگو با ایران ورزشی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم

به گزارش خبرنگاران، امیر اسدی، کاپیتان روزهای بسیاری را به سکوت گذراند و حالا هم اگر این سکوت را شکسته، دلیلش دفاع از پرسپولیس است. دفاع از تیم محرومی که نه تنها تقویت نگردیده، بلکه ستاره هایش را هم از دست داده اما همه همچنان به چشم قهرمان نگاهش می نمایند. برای همین است که انتقاد را از همین ابتدای فصل شروع نموده اند. برای شان قابل باور نیست که قهرمان دوساله لیگ برتر اینطور مقابل تیم هایی که از حالا کاندید گردیده اند برای سقوط، کم بیاورد. همین انتقادهاست که باعث گردیده سیدجلال حسینی بیرون از زمین فوتبال هم نقش مدافع را به خود بگیرد و مقابل مهاجمان سینه سپر کند. مهاجمانی که با کلامشان به پرسپولیس و تفکرات فنی برانکو هجوم آورده اند اما کاپیتان نه تنها هم رای شان نیست، بلکه انتقاد از برانکو در شرایط فعلی را هم منطقی نمی داند. ---

دو بازی، دو تساوی بدون گل مقابل استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان و از دست رفتن 4 امتیاز. پرسپولیس چرا راه دروازه حریفان را پیدا نمی نماید؟

هر دو بازی، بخصوص مقابل نفت مسجدسلیمان واقعا دشوار بود و گره خورد. عبدالله ویسی را خوب می شناسید. او مربی موفقی است که سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. ویسی برای این بازی برنامه داشت و تیمش با تمام قوا دفاع کرد. البته نفت مسجدسلیمان در ضدحمله ها هم خطرناک بود که ما توانستیم آنها را مهار کنیم. بازیکنان پرسپولیس هر چه در توان داشتند در زمین گذاشتند اما نمی دانم چرا توپ هایمان راهی به دروازه حریف پیدا نکرد. برخی اوقات چنین بازی هایی با این نتایج به سرانجام می رسد و تیم ها مقابل روش دفاعی حریف نمی توانند راهی پیدا نمایند.

پرسپولیس پلن B ندارد و این دستمایه ای برای انتقاد گردیده. انتقادهایی که بعد از دو تساوی، پرسپولیس را تحت تأثیر قرار داده.

من کاری به این مسائل ندارم اما تیم های بزرگ دنیا هم گاهی مقابل این روش دفاعی ناکام می مانند و نمی توانند از خط دفاع حریف عبور نمایند. اینها را کنار شرایط این فصل پرسپولیس بگذارید و بعد قضاوت کنید. از فصل قبل تا امروز بازیکن جدیدی جذب ننموده ایم و با همان بازیکنان سابق در لیگ و آسیا بازی می کنیم. تازه 4 ستاره را نیز از دست داده ایم. بازیکنانی که فصل قبل بودند و الان نیستند. آیا در این شرایط، می توانیم همه بازی ها را ببریم؟

این ماجرا تا نیم فصل ادامه دارد و آن وقت می توانید از بازیکنان جدید هم بهره ببرید. فکر نمی کنی اگر تا اواسط لیگ دوام بیاورید و اقتصادی بازی کنید می توانید به کسب عنوان قهرانی امیدوار باشید؟

یک مثال می زنم. به مصاحبه بازیکنان و مربیان سایر تیم ها دقت کنید. همه آنها معتقدند که خریدهایشان هنوز با تیم هماهنگ نگردیده و به زمان احتیاج دارند تا توانایی های شان را نشان بدهند. ما هم نیم فصل می توانیم از بازیکنان جدیدمان استفاده کنیم اما آیا انها زمان نمی خواهند تا با تیم هماهنگ شوند؟ به همین دلیل معتقدم تقریبا تا سرانجام فصل باید با همین بازیکنان ادامه بدهیم.

تو قبل از شروع فصل، در مصاحبه ای این اتفاق ها را پیش بینی کردی. یادم می آید می گفتی کار دشواری پیش رو داریم.

مطمئن باشید اگر این دو هفته هم می بردیم باز هم من از شرایط دشوار حرف می زدم. دو ماه قبل گفتم که کارمان در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا دشوار است. چون می دانستم بازی ها فشرده است، تیم های حریف تقویت گردیده اند و ما هم بازیکن جدیدی جذب ننموده ایم. الان هم می گویم این شرایط، کارمان روز به روز دشوار تر خواهد شد. ---

در آستانه بازی مقابل الدحیل، این پیغام هشداردهنده از تو، اوضاع را تغییر می دهد؟

نمی دانم، من فقط از شرایط دشوار گفتم. الان قرار است با الدحیل بازی کنیم. تیمی که فصل قبل همه حریفان خود را شکست داده و یک باخت هم در کارنامه اش ثبت نگردیده. الدحیل، فصل قبل 8 گل به العین زد و واقعا تیم خطرناکی است. به نظر من با ستاره هایی که در اختیار دارد از تیم ملی قطر هم قوی تر است. ما در این شرایط باید با این تیم بازی کنیم. به نظر شما دشوار نیست؟

دشوار که چرا اما نتایج الدحیل نباید شما را ناامید کند.

ناامید که نیستیم، نه من و نه هیچ یک از بازیکنان. الان هم فقط شرایط را شرح می دهم. هفته قبل در خوزستان و آن آب و هوا بازی کردیم، این هفته مقابل نفت مسجدسلیمان و دفاع فشرده اش قرار گرفتیم، هفته بعد باید در دمای 50 درجه آبادان بازی کنیم و بعد هم به قطر برویم و در دمایی بالاتر مقابل تیمی بازی کنیم که واقعا قدرتمند است. اینها البته دلیل نمی گردد که به موفقیت فکر نکنیم. همه بازیکنان خالصانه کوشش می نمایند تا بهترین نتایج را کسب کنیم. البته با کمک هواداران که تنها دلخوشی ما هستند و اگر نباشند، مشکلات مان چند برابر می گردد.

بازیکنان هم برای پرسپولیس سنگ تمام گذاشته اند. یک نمونه شجاع خلیل زاده که پزشکان برای او استراحت مطلق تجویز نموده اند اما بازی می نماید تا پرسپولیس کمبودی را احساس نکند. این را قطعا، تو که کنار آنها حضور داری بیشتر می دانی.

دقیقا همینطور است. بعضی از بازیکنان را می بینم و واقعا ناراحت می شوم. آنها با تمام دردها و مشکلاتی که دارند، برای پرسپولیس بازی می نمایند تا تیم نتیجه بگیرد. البته اگر این فصل دشوار را بگذرانیم، برای آینده کارمان راحت تر می گردد.

البته کنار همه اینها، انتقاد از برانکو هم به مشکلات پرسپولیس اضافه گردیده. انتقاد از او منطقی است؟

اصلا، به هیچ وجه. من حتی درصد کوچکی از این انتقادها را قبول ندارم. چون می بینم برانکو کوشش می نماید و صبح و بعدازظهر وقت می گذارد تا تیم به بهترین شکل ممکن آماده گردد. برانکو در این شرایط تمام انرژی اش را خرج می نماید و به نظرم انتقاد از او منطقی نیست.

به عنوان آخرین سوال، دوست داریم نظر یا راهکارت را برای سرانجام خشونت در استادیوم ها بدانیم.

ما بازیکنان، همه هواداران را دوست داریم. وقتی به مشهد، اصفهان یا اهواز می رویم، کلی تماشاگر از ما استقبال می نمایند و برعکس وقتی تیم های شان به تهران هم می آیند، هواداران برای آنها سنگ تمام می گذارند. من احساس می کنم چند تماشاگر هستند که می خواهند جو را به هم بریزند، آن هم با حرکات برنامه ریزی گردیده. به عنوان مثال 3 نفر دعوایی را راه می اندازند و 30 نفر وارد بحث می شوند. باید طوری برنامه ریزی گردد که با این چند تماشاگر برخورد نمایند. آن وقت این مشکلات هم حل خواهد شد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 73

به "جلال حسینی در گفت وگو با ایران ورزشی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلال حسینی در گفت وگو با ایران ورزشی: انتقادات علیه برانکو را قبول ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید