هر دفتر، یک داستان

به گزارش دیار سلمان، در آستانه سال تحصیلی جدید، خیران البرزی برای تامین لوازم التحریر 120 کودک کار و خیابان خانه مهر کمک مردمی جمع آوری می کنند.

هر دفتر، یک داستان

به گزارش دیار سلمان، مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش بچه ها کار و خیابان خانه مهر با اشاره به پویش هر دفتر یک داستان گفت: مرکز آموزشی خانه مهر زیر نظر انجمن حامیان بچه ها کار و خیابان در آق تپه مهرشهر به امر تعلیم و تربیت بچه ها کار مشغول و سال هاست در این زمینه فعالیت می کند. حسن قنبری مطرح نمود: امسال نیز در آستانه سال تحصیلی جدید تصمیم به جمع آوری کمک های مردمی برای بچه ها کار در قالب پویش هر دفتر یک داستان گرفتیم. داستان ما با دیدن لبخند و چهره های معصوم بچه ها کار و خیابان، کلاسی کوچک، چشمانی مشتاق و منتظر و وجدان هایی بیدار شروع شد.

وی افزود: در مرکز مهر بچه ها کار و خیابان علاوه بر تحصیل در پایه ابتدایی اول تا ششم در کلاس های دیگری نظیر کتابخوانی، داستان نویسی، نقاشی و زبان انگلیسی نیز شرکت کرده و آموزش های لازم را می بینند. بچه ها کار و خیابان بازمانده از تحصیل نیز در این مرکز به تحصیل می پردازند. مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش بچه ها کار و خیابان خانه مهر با اشاره به اقدامات پویش مهر اظهار کرد: از ابتدای محرم امسال اقدامات برای این پویش شروع شد و در این راه خیران و مردم زیادی مشارکت کردند که استقبال از این اقدام در این مدت کوتاه بسیار بود.

وی ادامه داد: حدود 16 میلیون تومان برای خرید لوازم التحریر، کیف و کفش و لباس فرم مدرسه برای 120 کودک کار این مرکز جمع شده و این کمک ها همچنان ادامه دارد. قنبری با تاکید بر ضرورت فعالیت رسانه ها برای فرهنگسازی گام برداشتن در امور خیر گفت: امور خیریه با مشارکت فعالانه و حضور مردم زنده و پویاست. باید با هدف برقراری عدالت در جامعه و کمک به بچه ها کار، اصحاب رسانه در این امر کمکگر خیران و علاقه مندان به امور خیریه باشند. ما از کمک مردم و نظرات آنها برای بهبود خدمات رسانی استقبال می کنیم و در این میان رسانه ها هم باید فعال تر باشند.

مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش بچه ها کار و خیابان خانه مهر گفت: بچه ها کار قربانی شرایطی هستند که منجر به گسترش این پدیده شده است، از جمله خانواده بی سامان یا معتاد و نبود نظام فراگیر تأمین اجتماعی که باعث شده تا آنها کودکی را تجربه نکنند. قنبری تأکید کرد: تا زمانی که عواملی باعث شوند بچه ها، مدرسه و خانه را بر کار ترجیح دهند که بخش عمده آن به دلیل فقر است، این معضل حل نمی شود و به شکل های مختلف بچه ها کار و خیابانی خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: باید اقدامی شود تا بچه ها کار در کنار حضورشان برای کار در خیابان، به حقوقشان همچون امنیت، بهداشت، بیمه و آموزش نیز دسترسی داشته باشند، چراکه حذف کودک کار و خیابان در اوضاع اقتصادی کنونی امکان پذیر نخواهد بود. مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش بچه ها کار خانه مهر ادامه داد: برای اهدای این هدایا به بچه ها کار چهارشنبه 28 شهریور 98 در خانه مهر مراسمی با حضور خیران، جمعی از بازیگران و اصحاب رسانه و دیگر علاقه مندان به امور خیریه در این مکان از ساعت 9:30 تا 12 برگزار می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 503

به "هر دفتر، یک داستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر دفتر، یک داستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید