جیم سنتر پلتفرم آنلاین ورزشی

به گزارش دیار سلمان، جیم سنتر یک پلتفرم سه وجهی است بین باشگاه ها، مربی ها و کاربران. در حال حاضر حدود 3800 باشگاه ورزشی در سطح ایران و 450 مربی در سامانه جیم سنتر معرفی شده اند. ارتباط کاربر با اطلاعات باشگاه و مربی به صورت مستقیم است.

جیم سنتر پلتفرم آنلاین ورزشی

استارتاپ جیم سنتر توسط وحید صمدیان، فرهنگ عطایی فر و فرهاد شریفی، راه اندازی شده است. وحید 34 ساله و متولد تهران است. او دانش آموخته رشته نر م افزار در دانشگاه آزاد رودهن است و علاوه بر مدیریت استارتاپ جیم سنتر مسئول برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن نیز هست.

فرهنگ 33 ساله و دارای مدرک کارشناسی نرم افزار از دانشگاه فخر رازی است. او مدیر مارکتینگ جیم سنتر است. فرهاد 26 سال دارد و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی، در دانشگاه آزاد شهرقدس است. او به وحید در قسمت برنامه نویسی یاری می نماید. آنچه در ادامه می خوانید گفت وگو با وحید صمدیان، مدیر استارتاپ جیم سنتر است.

ایده استارتاپ جیم سنتر چطور شکل گرفت؟

سال ها کار با کامپیوتر و نشستن غیر صحیح پشت میز باعث شروع درد های موضعی در کمر و گردن من شد و کم کم به این آگاهی رسیدم که باید ورزش کنم و سبک زندگی کم تحرک را کنار بگذارم. شروع کار با علاقه شخصی و بدون انگیزه اقتصادی بود.

باشگاه های مختلفی که ورزش می کردم را در سایت معرفی می کردم. درباره نحوه صحیح حرکات ورزشی مطالعه می کردم و اگر مطلب ورزشی جالبی پیدا می کردم، در بلاگ جیم سنتر منتشر می کردم.

بعد از مدتی با بعضی کلمات کلیدی بازدید خوبی گرفتم که تا حالا در هیچ کدام از پروژه های شخصی دیگر تجربه ننموده بودم و این انگیزه و حس خوبی می داد که بتوانم این جهت را ادامه بدهم و با توجه به اینکه سر کار می رفتم، نگران درآمد ماهانه نبودم.

بعد از مدتی یعنی حدود 7 ماه پیش به این نتیجه رسیدم که این پروژه ارزش ریسک کردن دارد و تمام وقتم را روی پروژه و باز طراحی بعضی قسمت ها و بهبود بیزینس مدل کردم که خدا را شکر با کسب در آمد همراه شد.

پروژه با طراحی سیستمی برای پیشنهاد و جستجو بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر بود. ما با شعار همه جا باشگاه توست به دنبال این هستیم که پیشنهاد ورزش در محیط های مختلف را به کاربر بدهیم.

قبل از راه اندازی استارتاپ تان، مشغول چه کاری بودید؟

من 14 سال تجربه برنامه نویسی backend در تیم های کوچک و بزرگ و در حوزه های متنوعی مثل گردشگری، بازی، فروشگاه آنلاین، حمل و نقل و سلامت را داشتم. در 2 پروژه اخیر نیز با دوست خوبم فرهاد شریفی همکار بودم.

استارتاپ شما چه خدماتی ارائه می دهد و کاربران چطور می توانند از این خدمات استفاده نمایند؟

جیم سنتر یک پلتفرم سه وجهی است بین باشگاه ها، مربی ها و کاربران. در حال حاضر حدود 3800 باشگاه ورزشی در سطح ایران و 450 مربی در سامانه جیم سنتر معرفی شده اند. ارتباط کاربر با اطلاعات باشگاه و مربی به صورت مستقیم است.

از طرف دیگر مربی ها هم دیگر لازم نیست در یک باشگاه مستقر باشند و کاربران می توانند خودشان به طور مستقیم با مربی ارتباط بگیرند. در کنار این چرخه، ما سیستم درخواست برنامه تمرینی را در وب سایت پیاده سازی کردیم تا با توجه به برنامه تمرینی کاربر و بانک اطلاعاتی از نحوه انجام تمرین ها، تمرین کاربر به صورت روزانه برایش ارسال گردد.

چیزی که با آنالیز رفتار کاربرها متوجه شدیم، این بود که همه علاقه مند به دریافت برنامه تمرینی هستند ولی چالش اصلی نگه داشتن هیجان، انگیزه و علاقه اولیه کاربر است که این کار را با پیگیری ها و آنالیز شرایط تمرینی کاربر، توسط مربی، در اپلیکیشن انجام می دهیم. همچنین در حال حاضر نسخه وب و نسخه اولیه اپلیکیشن اندروید از نشانی www.gymcenter.ir به صورت مستقیم قابل دانلود است.

جیم سنتر از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

جیم سنتر شامل بانک اطلاعاتی از آموزش نحوه صحیح انجام 1000 حرکت ورزشی است. نمایش ویدئو های ورزشی، معرفی باشگاه های اطراف کاربر، معرفی باشگاه های دارای تخفیف، معرفی رویداد ها و سمینار های ورزشی، درخواست برنامه تمرینی و مشاهده آنلاین برنامه تمرینی در اپلیکیشن از جمله بخش های تعریف شده در جیم سنتر است.

جیم سنتر یک پلتفرم سه وجهی است بین باشگاه ها، مربی ها و کاربران معمولی. در حال حاضر حدود 3800 باشگاه ورزشی در سطح ایران و 450 مربی در سامانه جیم سنتر معرفی شده اند

از چه زمانی استارتاپ خود را راه اندازی کردید؟

اگر از دوره اولیه شروع جیم سنتر که بیشتر برای سرگرمی بود بگذریم، حدود 7ماهی است که فعالیت خود را به صورت جدی شروع نموده ایم.

سرمایه اولیه تان برای شروع کار چقدر بود؟

با توجه به اینکه کارهای نرم افزاری و برنامه نویسی را خودمان انجام دادیم، سرمایه اولیه در حدود 10میلیون تومان بود.

از زمانی که استارتاپ خود را راه اندازی کردید، چه تعداد کاربر از خدمات شما استفاده کردند؟

درحال حاضر 3800 باشگاه در سایت جیم سنتر موجود است. 450 مربی به کاربران معرفی شده اند و 890 کاربر فعال نیز از استارتاپ ما استفاده می نمایند.

شیوه درآمدزایی تان چگونه است؟

بیشتر درآمدزایی ما به شکل B2B و از تبلیغ باشگاه بدنسازی است. در حال حاضر از سمت کاربر تنها در صورت درخواست برنامه تمرینی مبلغی گرفته می گردد و سایر خدمات برای کاربر رایگان است.

برای معرفی استارتاپ خود و اینکه بیشتر شناخته شوید، چه کارهایی انجام دادید؟

در دو نمایشگاه اسپورتکس و نمایشگاه تجهیزات و خدمات ورزشی حضور داشتیم. همچنین از آنجایی که بیشتر کاربران هدف ما در اینستاگرام حضور دارند، پیج اینستاگرام جیم سنتر را قوی تر کردیم .

مهم ترین چالش پیش روی شما از وقتی که کارتان را شروع کردید، چه چیزی بوده؟

نشان دادن توانایی ها و قابلیت های سرویس جیم سنتر به باشگاه ها مهم ترین چالش ما در این مدت بوده است. برای این کار هم در شروع فعالیت مان تا چندماه بعضی باشگاه ها را به صورت رایگان تبلیغ می کردیم.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 888

به "جیم سنتر پلتفرم آنلاین ورزشی" امتیاز دهید

2 کاربر به "جیم سنتر پلتفرم آنلاین ورزشی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیم سنتر پلتفرم آنلاین ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید