نوید در 15 سالگی قاتل شد، داستان سرایی دروغین عامل 2 جنایت خونین

به گزارش دیار سلمان، پسری که پنج سال قبل در نوجوانی دست به جنایت زده بود، دیروز در دادگاه با دروغ گویی خودش را بی گناه خواند.

نوید در 15 سالگی قاتل شد، داستان سرایی دروغین عامل 2 جنایت خونین

به گزارش، در آنالیز های پلیس معین شد این پسر در خارج از ایران نیز دست به قتل زده و به همین دلیل به ایران گریخته است.

اسفند سال 93 وقوع درگیری خونین مقابل استادیومی در شهریار به پلیس اعلام شد.

آنالیز ها نشان می داد پس از برگزاری مسابقه کشتی در استادیوم، درگیری میان تماشاچیان بالا گرفته و پسر 18 ساله ای به نام سعدی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

در حالی که تحقیقات پلیس شروع شده بود، سعدی در بیمارستان تسلیم مرگ شد، اما قبل از مرگش به مأموران گفته بود پسر خاله اش ضربه مرگبار را به سینه او زده است.

بدین ترتیب، نوید 15 ساله بازداشت شد و به درگیری خونین با پسر خاله اش اعتراف کرد.

نوید گفت: من از قبل با پسرخاله ام درگیر بودم. وقتی در استادیوم او را دیدم با او درگیر شدم و دوستم چاقو را به دستم داد.

به دنبال اعتراف های پسرنوجوان، دوست 25 ساله وی نیز بازداشت شد، اما معاونت در قتل را گردن نگرفت.

در حالی که پنج سال از این ماجرا گذشته است، متهمان دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه وکیل اولیای دم برای متهمان حکم قصاص خواست.

سپس نوید که حالا 20 سال دارد و از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود جرمش را انکار کرد و گفت: من برای دیدن مسابقه کشتی به استادیوم رفته بودم که پس از مدت ها پسرخاله ام را آن جا دیدم. من و پسرخاله ام مدت ها بود با هم قهر بودیم. من حتی با او احوالپرسی نکردم. بعد از خاتمه مسابقه کشتی از استادیوم خارج شدم و آن جا بود که شنیدم چند نفر در استادیوم با هم درگیر شده اند. من پسرخاله ام را نکشتم و نمی دانم چه کسی او را کشته است. پلیس بی دلیل مرا دستگیر نموده است. قاضی گفت: پس چرا قربانی قبل از مرگش تو را به عنوان عامل جنایت معرفی نموده است و چند شاهد نیز تو را دیده اند که ضربه مرگبار را به سینه مقتول زدی؟!

نوید پاسخ داد: شاهدان با من و خانواده ام خصومت قبلی داشتند به همین دلیل با دروغ گویی من را به دردسر انداختند. پسرخاله ام هم قبل از مرگش به خاطر خصومتی که با من داشت مرا به به پلیس معرفی کرد.

سپس قاضی دادگاه ادامه داد: در استعلام از سفارت افغانستان معین شده تو متهم هستی که 85 روز قبل از این ماجرا در افغانستان مردی را با شلیک تفنگ کشته ای و به همین دلیل برای فرار به ایران آمده ای. حالا چه دفاعی داری؟ متهم پاسخ داد: نه من هرگز تفنگ نداشته و کسی را نکشته ام.

وی درباره اختلاف با پسر خاله اش به قضات گفت: سه سال قبل از کشته شدن سعدی، یکی از بستگان آن ها فوت شد. در محله مان رسم است بعد از فوت یک نفر، اقوام نزدیک برای خانواده عزادار غذا می برند، اما چون ما خانواده فقیری بودیم وغذایی نداشتیم که به خانه خاله ام ببریم آن ها از ما ناراحت شدند و همین موضوع باعث شد تا من و سعدی با هم قهر باشیم، ولی این ماجرا باعث نشده بود که قصد کشتن او را داشته باشم.

سپس دوست نوید روبه روی قضات ایستاد و گفت: من اتهام معاونت در قتل را قبول ندارم. من چاقویی نداشتم تا به دست نوید بدهم. خانواده من در ایران نیستند و به همین دلیل ناتوانی درسپردن وثیقه پنج سال است که در زندان مانده ام. من بی گناهم. بنابر این گزارش، با خاتمه دفاعیات دو متهم، قضات وارد شور شدند تا رای صادر نمایند.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 843

به "نوید در 15 سالگی قاتل شد، داستان سرایی دروغین عامل 2 جنایت خونین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوید در 15 سالگی قاتل شد، داستان سرایی دروغین عامل 2 جنایت خونین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید