نحوه نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شد

به گزارش دیار سلمان، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قرارداد کار مشخص فرهنگیان ابلاغ شد و بر اساس آن نقل و انتقال برون استانی فرهنگیان در سال تحصیلی 1401-1400 در بازه زمانی 15 اردیبهشت تا 31 خرداد 1400 انجام خواهد شد.

نحوه نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، در بخشنامه ابلاغی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها آمده است: در راستای عدم تمرکز، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از نیروی انسانی مناطق آموزشی، همچنین افزایش رضایت شغلی و یاری به تامین رفاه و آسایش نسبی فرهنگیان محترم، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی و قرارداد کار مشخص شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت برون و درون استانی سال تحصیلی 1401-1400 با رعایت موارد زیر ابلاغ می شود:

فرایند نقل و انتقال

فرآیند نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی 1401-1400 مطابق جدول زمان بندی پیوست، در بازه زمانی 15 اردیبهشت تا 31 خرداد 1400 انجام خواهد شد.

مبنای انتقال در سامانه جامع منابع انسانی (HRM) عدم احتیاج مبدأ و احتیاج مقصد می باشد. ضمناً نقل و انتقال درون استانی، با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، در بازه زمانی 11 اردیبهشت تا 15 خرداد به اداره کل آموزش و پرورش استانها تفویض می شود.

ضوابط و مقررات انتقال دائم برون استانی

نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدأ لازمه انتقال دائم است، بر این اساس فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی (به میزان دو برابر مدت تحصیل) و مستخدمین ماده 28 (به مدت 10 سال) و سایر کارکنان که تعهدی مبنی بر خدمت در مناطق مورد تعهد داده اند، مجاز به ارائه درخواست و تکمیل فرم امتیازبندی نیستند.

تبصره 1: سنوات انتقال متقاضیانی که در سال های گذشته به صورت موقت منتقل شده اند، جزو مدت خدمت تعهد برای آموزش و پرورش منطقه مبدأ محسوب نمی شود.

تبصره 2: مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، ماموریت به سایر دستگاهها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار مشخص و ... به عنوان سنوات ایفای تعهد یا سوابق مورد احتیاج برای انتقال محسوب نخواهد شد.

ضوابط و مقررات انتقال موقت برون استانی

دارا بودن حداقل دو سال سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 1400 به موجب حکم کارگزینی برای مستخدمین رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی.

انتقال استثنای برون استانی

- همسر جانباز متقاضی انتقال به محل اشتغال یا سکونت جانباز (با ارائه تاییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان)

-زوج فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر با حداقل 2 سال سنوات تجربی

بدیهی است نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت نداشتن تعهد خدمت به صورت دائم (با رعایت بند 1 قسمت ملاحظات) و در غیر این صورت موقت است.

انتقال نیروی قراردادی

انتقال این نیروها در صورت داشتن حداقل (5) سال سنوات تجربی با موافقت و هماهنگی ادارات کل مبدأ و مقصد و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه) و رعایت بند 1 قسمت ملاحظات بلامانع است.

ملاحظات:

- به استناد ماده (9) مصوبه شماره 98704.ت 54357 مورخ 2 آذر 99 هیئت وزیران منضم به بخشنامه شماره مورخ 20 دی 99 انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست ماموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل آنالیز است.

لذا متقاضیان انتقال به این شهر ها فقط مجاز به ارائه درخواست ماموریت (انتقال موقت) است. ضمناً به منظور برطرف محدودیت اعلام شده، موضوع به وسیله مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است و به محض حصول نتیجه، مراتب به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

- ادارات شهرستان ها و مناطق مقصد، مکلفند قبل از خاتمه دوره انتقال موقت افراد منتقل شده، نسبت به صدور حکم خاتمه ماموریت و اطلاع رسانی به افراد ذینفع اقدام و در صورت عدم تمدید انتقال، از سازماندهی و صدور ابلاغ تدریس برای آنان خودداری نمایند. ادارات شهرستانها و مناطق مبدأ نیز موظفند پس از خاتمه تاریخ انتقال، نسبت به پیگیری و مشخص شرایط خدمتی افراد اقدام نمایند.

بدیهی است هر گونه قصور در این خصوص قابل پیگیری می باشد.

- انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری به صورت دائم (با رعایت بند 1 قسمت ملاحظات) بوده و انتصاب متعهدین خدمت امکان پذیر نمی باشد. ضمناً انتصاب در پست های اداری صرفا با تغییر رسته و رشته شغلی انجام می شود، بنابراین در مکاتبات ارسالی به ستاد، ضروری است فرم های موافقت با تغییر رسته و انتصاب، به همراه نامه ارسال شود.

تبصره: تغییر نوع انتقال نیروهای انتقالی، از آموزشی به اداری در طول سال تحصیلی امکان پذیر نیست.

- انتقال کارکنان مشمول بخشنامه شماره 230 آد مصوب سال 1358 (شاغل در ادارات) به منظور انتصاب در پست های مصوب اداری آموزش و پرورش استان مقصد در صورتی که ذینفع فاقد تعهد خدمت و متقاضی انتصاب قطعی در پست ها و مشاغل اداری باشد، با رعایت بند 1 قسمت ملاحظات بلامانع است.

- هر گونه ثبت درخواست خارج از سامانه و یا پس از مهلت مشخص شده قابل پذیرش و اقدام نخواهد بود.

-اعلام نتیجه در صورت موافقت، صرفا منطبق بر یکی از اولویت های انتخابی بوده و پذیرش انتقال در یک اولویت به معنی مجاز بودن تغییر مقصد موافقت شده به اولویت های بعدی نخواهد بود.

- در شرایط خاص، پذیرش تقاضای انصراف از انتقال پس از اعلام نتایج، در صورت موافقت ادارات کل مبدأ و مقصد و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور قابل انجام خواهد بود. در صورت موافقت با انصراف، این افراد تا 2 سال حق شرکت در فرآیند جابجایی را نخواهند داشت.

- افرادی که در سال گذشته به صورت موقت منتقل شده اند؛ در صورتی که تقاضای انتقال داشته باشند، مکلف هستند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و ارائه مدارک و مستندات اقدام نمایند. عدم مراجعه افراد انتقال یافته به محل های مشخص شده پس از اعلام نتیجه، غیبت تلقی می شود. لذا ضروری است مبادی خدمتی از بکار گیری آنان خودداری نموده و ادارات آموزش و پرورش مقصد نیز مراتب غیبت آنان را به هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اعلام نمایند.

- در صورت تصویب و تایید کمیته سرمایه انسانی وزارت متبوع، نقل و انتقال اضطراری در بازه زمانی 16 مرداد تا 11 شهریور انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1726

به "نحوه نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نحوه نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه نقل و انتقال فرهنگیان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید