معرفی نسل بعدی سرویس های ذخیره اطلاعات بزرگ OceanStor Pacific Series از سوی هوآوی

به گزارش دیار سلمان، سرویس OceanStor Pacific Series توسط هوآوی، برای برطرف مشکلاتی مانند کمبود فضای ذخیره سازی و نبود امکان مدیریت اطلاعات عظیم شرکت های عظیم، راه اندازی و معرفی شده است، تا با ایجاد معیار و استانداردی جدید در این حوزه خدماتی بهینه، مالی و پایدار را ارائه کند.

معرفی نسل بعدی سرویس های ذخیره اطلاعات بزرگ OceanStor Pacific Series از سوی هوآوی

OceanStor Pacific Series مجموعه ای از خدمات زیرساختی نگهداری اطلاعات است که عملکردی بهینه، به صرفه و قابل اطمینانی را برای سرویس های احتیاجمند به ذخیره اطلاعات بر روی فضای ابری و در حجم زیاد ارائه می دهد. سرویس هایی مانند هوش مصنوعی، HPC (سرویس های پردازش با توان کاری بالا)، سایت های اشتراک گذاری ویدیو و... از استفاده کنندگان این خدمات هستند.

در این سرویس محدودیت های خدماتی، عملیاتی و ساختاری موجود شکسته شده و استانداردهای جدیدی در این حوزه تعریف شده است. ارتقای میزان هماهنگی در عملکرد درونی سرورها، استفاده از نسل بعدی الگوریتم های منعطف و مجموعه ای بزرگ از سخت افزارهای اختصاصی، از عوامل دستیابی به این عملکرد قدرتمند و برتر هستند. به یاری استاندارد جدیدی که این سرویس به شرکت های بزرگ احتیاجمند خدمات ابری، ارائه می نماید، تمام توانایی های بالقوه آنها به فعل تبدیل خواهد شد. در دنیای هوشمند کنونی امری اجتناب ناپذیر و حیاتی است.

پیتر ژو (Peter Zhou) مدیر بخش خدمات ذخیره اطلاعات و اهداف هوشمند هوآوی می گوید: امروزه امکان ذخیره اطلاعات در ابعاد وسیع تبدیل به امری حیاتی برای شرکت های بزرگ و چند ملیتی شده تا به یاری آن برای گذار از ساختار آنالوگ و ورود به عصر دیجیتال آماده شوند. در حال حاضر فقط 2% از اطلاعات دنیا به صورت دیجیتالی ذخیره شده است، در حالی که حداقل 10% از اطلاعات موجود در دنیا باید برای استفاده های بعدی، به صورت دیجیتالی ذخیره شوند.

شرکت های بزرگ با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی و نبود امکان مدیریت اطلاعات بزرگ روبرو هستند. سرویس OceanStor Pacific Series توسط هوآوی، با مشاهده این مسائل و برای برطرف آنها راه اندازی شده تا با ایجاد معیار و استانداردی جدید در این حوزه خدماتی بهینه، اقتصادی و پایدار را ارائه داده و در آینده ای بسیار نزدیک تبدیل به گزینه مورد اعتماد در سرویس های خدمات ذخیره اطلاعات گردد.

سرویس Huawei OceanStor که نسخه پایه این خدمات است، در حال حاضر در بیش از 150 کشور فعال بوده و به بیش از 12000مشتری در حوزه های کاری مختلف مانند بخش های خدمات موبایلی، اقتصادی، دولتی، انرژی، سلامت، حمل و نقل و تولیدکنندگان مختلف، خدمات ارائه می دهد. این سرویس یک انتخاب ایده آل برای ذخیره و فرآوری اطلاعات است که سه خصوصیت اصلی آن در ادامه آمده است.

عملکرد بهینه: در این سرویس ساختار جدیدی ایجاد شده که در آن فایل ها در سرور بدون اختلال جابه جا می شوند. این عملکرد باعث بهینه شدن فرآیند جابه جایی اطلاعات و از دست نرفتن هیچ بخشی از آن می گردد، اتفاق مشکل سازی که در بیشتر درگاه های سنتی استفاده شده در این نوع سرویس ها زیاد پیش می آید. تقویت سرمایه گذاری هوآوی و کوشش روزافزون متخصصان باعث دستیابی به پیشرفته ترین فناوری های دنیا برای این شرکت شده است. در این سیستم بر خلاف مدل های قدیمی، دیگر احتیاج نیست اطلاعات در چند ساختار حافظه جابه جا گردد. این قابلیت تا 25% بهینه سازی در فرآیند ذخیره اطلاعات را بالا برده و 20% نیز از فضای مورد احتیاج برای ذخیره اطلاعات کاسته است.

مقرون به صرفه بودن: در ساختار جدید OceanStor Pacific Series محدودیت های ساختاری به یاری استفاده از حالت نوآورانه و مطمئن vNode mode کنار استفاده از فناوری نسل بعد elastic EC Algorithm، شکسته شده است. به یاری این روش تا 93% از فضای دیسک سخت قابل استفاده می گردد و حدود 40% بیشتر از میانگین ارائه شده در کل صنعت است. اطلاعات با توجه به میزان اهمیت شان، روی حافظه های سریع (SSD)، حافظه های معمولی (HHD) یا دیسک های بلوری (BlueRay) ذخیره می شوند.

دوام: این سرویس برای رسیدن به قابلیت اطمینان بالا در نگهداری اطلاعات از یک مکانیزم چهار سطحی برای اطلاعات، دستگاه ها، سیستم ها و راه چاره ها استفاده می نماید. سیستم تشخیص سلامت موجود در سامانه مسائل به وجود آمده برای دیسک سخت را پیش از ایجاد مشکل، تشخیص و برطرف خواهد نمود. همچنین فرآیندهای متنوع دیگری نیز در نظر گرفته شده تا خدماتی بی وقفه و در تمام ساعات شبانه روز ارائه گردد. مواردی که برای سرویس هایی مانند بانک ها و خدمات اقتصادی، سرویس های اشتراک گذاری ویدیو و دیگر خدمات آنلاین حیاتی است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1144

به "معرفی نسل بعدی سرویس های ذخیره اطلاعات بزرگ OceanStor Pacific Series از سوی هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نسل بعدی سرویس های ذخیره اطلاعات بزرگ OceanStor Pacific Series از سوی هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید