محققان نانوکره های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی ساختند

به گزارش دیار سلمان، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از روش نوین با ساخت نانو کره های کربنی با کاربرد در فراوری پایه کاتالیست و دارو رسانی هوشمند دست یافتند.

محققان نانوکره های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی ساختند

به گزارش گروه فناوری دیار سلمان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از روش نوین با ساخت نانو کره های کربنی با کاربرد در فراوری پایه کاتالیست و دارو رسانی هوشمند دست یافتند.

پروین کیانی شجاعی از محققان این طرح گفت: با توجه به اهمیت کاربرد های وسیع نانو کره های کربنی توخالی در پایه کاتالیست، حامل های دارویی و در سیستم های ذخیر انرژی در باتری ها و از طرف دیگر به دلیل عملکرد بهتر نانو ذرات هیبریدی نسبت به ذرات کروی، در این مطالعات نانو ذرات هیبریدی توسط روشی تک ظرفی فراوری شدند.

وی عنوان این طرح تحقیقاتی را تهیه نانو ذرات هیبریدی کربنی با روش نوین ذکر کرد و یادآور شد: این روش برای اولین بار برای تهیه نانو ذرات کروی کربنی به کار برده شده است و با توجه به کم کردن مراحل تهیه این نانو ذرات، می توان این تحقیقات را گامی در جهت تجاری سازی این مواد باشد.

کیانی روش فراوری این نانو ذرات را از روش پلیمریزاسیون به روش پیکرینگ در جا ذکر کرد و ادامه داد: در این روش فاز آلی شامل مواد اولیه تمامی لایه های هسته-پوسته- پوسته، در آب دیسپرس شده و سپس طی واکنش و جدایش فازی ساختار هسته- پوسته- پوسته تهیه شدند و در نهایت پس از کربنیزاسیون و حذف پوسته دوم، ساختار هیبریدی کربنی به دست آمد.

این محقق کاربرد اصلی نانو ذرات فراوری شده را در ساخت کاتالیست ها به عنوان پایه کاتالیست و همچنین در دارو رسانی به عنوان حامل دارو ذکر کرد و گفت: نوین بودن طرح، کم هزینه بودن به دلیل کاهش تعداد مراحل از مزایای و کاهش مراحل فراوری از مزایای رقابتی این طرح است.

این طرح از سوی پروین کیانی شجاعی و به هدایت فاطمه گوهرپی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 884

به "محققان نانوکره های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان نانوکره های کربنی با کاربرد در صنعت داروسازی ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید