طرحی برای راه اندازی موجی از کسب و کارهای نوآورانه در کرمانشاه

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران/کرمانشاه تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان جهاد دانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه به منظور راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان(منش) منعقد شد.

طرحی برای راه اندازی موجی از کسب و کارهای نوآورانه در کرمانشاه

بهرام بادکو رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه در نشست انعقاد این تفاهم نامه که امروز(دوم اسفند) برگزار گردید، در تشریح جزئیات اجرای این طرح در استان گفت: با راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان، فرآیندهای اولیه و فراخوان و پذیرش جوانان صاحب ایده، متقاضی ایجاد و توسعه کسب و کار و علاقمندان به همکاری در تیم های استارتاپی انجام خواهد گرفت.

وی بااشاره به حمایت هایی که جهاد دانشگاهی کرمانشاه از این جوانان خواهد داشت، اضافه نمود: پس از انجام فراخوان و شناسایی جوانان خلاق و دارای ایده، مرحله گزینش آنها صورت می گیرد و سپس دوره های آموزشی و مشاوره را برای آنها خواهیم داشت.

رئیس جهاددانشگاهی کرمانشاه توضیح داد: در انتهای این دوره ها، تیم هایی بوجود خواهند آمد که در حوزه کسب و کارهای نوآورانه فعالیت خواهند داشت.

وی در مورد تفاوت هایی که این طرح با فعالیت های پارک علم و فناوری در استان دارد هم گفت: در پارک علم و فناوری فعالیت هایی که صورت می گیرد، قابلیت تجاری سازی دارد، اما در این طرح، ما طیفی را شناسایی می کنیم که وارد یک فضای نو می شوند و تعداد جوانان بسیار بیشتری را در همه شهرستان های استان تحت پوشش خود قرار می دهد.

بادکو اظهار امیدواری کرد، باتوجه به شروع اقدامات اولیه و مقدماتی، ظرف 20 روز آینده مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان در استان کرمانشاه واقع در خیابان شهید اشرفی اصفهانی راه اندازی گردد.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز با استقبال از اجرای این طرح در استان، اظهارکرد: در کرمانشاه جوانان باهوش و مستعد زیادی داریم که فقط باید زمینه را برای شکوفا شدن استعدهایشان فراهم کرد.

وی تاکید نمود: اگر بتوانیم بستر را بخوبی برای این جوانان فراهم کنیم، بسیاری از آنها می توانند برای خود و اطرافیانشان شغل ایجاد نمایند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با تاکید براینکه برای ترویج اشتغال بین جوانان باید روی توجه به ایده ها و مهارت آموزی آنها تمرکز کرد، اضافه نمود: در این راستا، اداره کل ورزش وجوانان استان حمایت های لازم را از اجرای این طرح خواهد داشت.

سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه نیز دراین نشست، گفت: در این طرح بنا داریم، هر جوان کرمانشاهی که دارای یک ایده خلاقانه و یا اینکه متقاضی کسب و کاری است را شناسایی کنیم. طبق این طرح حتی اگر جوانی ایده ای ندارد، اما می خواهد با تیم های استارتاپی کار کند را نیز شناسایی خواهیم کرد.

وی جنس این طرح را کسب و کارهای نوآورانه دانست و اضافه نمود: این طرح دارای سه فاز شامل دوره ترویج، دوره نوآوری و دوره شتابدهی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه مدت زمان اجرای این دوره ها را حدود شش ماه اظهار داشت و گفت: در نهایت 10 تیم استارتاپی خواهیم داشت که برای آنها یک کارگروه باحضور کارشناسان پارک علم و فناوری و امور جوانان استان تشکیل می دهیم تا تیم هایی که قرار است تحت پوشش حمایتی ما قرار گیرند را تعیین کنیم.

وی از راه اندازی سامانه ای برای ثبت نام علاقمند به این طرح خبرداد و گفت: برای جوانانی که علاقمند به شرکت در این طرح هستند، سامانه ای به آدرس WWW.BAPARK.IR راه اندازی نموده ایم که در آن اطلاعاتی همچون شرایط تحصیلات، رشته تحصیلی، ایده ای که دارند و .... ثبت می گردد تا بتوانیم با داشتن یک بانک اطلاعاتی آنها را تقسیم بندی کنیم و مبنایی برای اقدامات بعدی ما باشد.

آزادی تاکید نمود: ارائه مشاوره، برگزاری رویدادها و کارگاه ها، انتقال تجربه شرکت های پیروز و ... از جمله حمایت هایی است که از این جوانان و تیم های تشکیل شده خواهیم داشت تا جایی که مطمئن شویم به کسب و کارهای پایدار برای ادامه حیات خود می رسند.

محمد حسین زاده معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه نیز در ادامه اظهارکرد: اواخر سال 1397تفاهم نامه ای ما بین جهاد دانشگاهی کشور و وزارت ورزش و جوانان به منظور راه اندازی مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان در کشور منعقد شد.

وی توضیح داد: پس از انعقاد این تفاهم نامه تعدادی از استان های کشور طی سال 1398 برای عملیاتی کردن این تفاهم نامه فعال شدند و سال جاری نیز بعضی دیگر از استان ها از جمله کرمانشاه برای اجرایی کردن آن اقدام کردند.

وی اضافه نمود: در این طرح مرکزی تحت عنوان مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان(منش) در استان راه اندازی می گردد تا جوانان علاقمند به کسب و کارهای نوآورانه را با شغل ها و مهارت های جدید آشنا کنیم و دوره هایی برای آنها برگزار گردد.

معاون امور جوانان استان اضافه نمود: فاز اول این طرح، دوره ترویج خلق ایده، تیم سازی و کار تیمی خواهد بود که ما این فاز را از امروز استارت خواهیم زد.

وی تاکید نمود: از ظرفیت سمن ها و رسانه های استان استفاده خواهیم کرد تا اطلاع رسانی گسترده ای به همه جوانان استان داده گردد و از این فرصت برای اشتعال خود استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1626

به "طرحی برای راه اندازی موجی از کسب و کارهای نوآورانه در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرحی برای راه اندازی موجی از کسب و کارهای نوآورانه در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید