سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می گردد

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران به نقل از دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران، ثبت نام آثار در سیزدهمین دوره این جشنواره که از هفته گذشته شروع شده است تا 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می گردد

ثبت نام سایت ها و اپلیکیشن ها مطبق روال سال های گذشته به صورت آنلاین خواهد بود و علاقه مندان برای شرکت در این رقابت می توانند با مراجعه به سایت www.iwmf.ir سایت ها و اپلیکیشن های خود را برای حضور در این رقابت ثبت نام نمایند و از دسته بندی و گروه بندی آثار در 5 شاخه محتوا و خبری، سازمانی و اطلاع رسانی، کسب و کار، بازی و سرگرمی و گروه های ویژه اطلاع یابند.

پس از انتها مهلت ثبت نام که 30 آبان ماه درنظر گرفته شده است، سایت ها و اپلیکیشن ها توسط کمیته پذیرش مورد آنالیز قرار خواهند گرفت و پس از تایید اولیه به صورت رسمی در جشنواره شرکت داده خواهند شد. پس از آن نیز این سایت ها و اپلیکیشن ها می توانند با قرار دادن کد رای گیری مردمی در سایت خود در بخش رای گیری مردمی و انتخاب بهترین سایت ها و اپلیکیشن های فارسی از دیدگاه مردم، شرکت نمایند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران از اول آذر ماه شروع خواهد شد و تمام مدیران کسب وکار و همچنین توسعه دهندگان وب و موبایل ایران می توانند در داوری مرحله اول انتخاب بهترین سایت ها و اپلیکیشن های ایران مشارکت نمایند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران هر ساله در سه مرحله با مشارکت بیش از 3000 نفر از فعالین این صنعت به صورت آنلاین برگزار می گردد و برندگان جشنواره در انتها سال اعلام خواهند شد.

این جشنواره با حمایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، سازمان نظام صنفی رایانه ای و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، ستاد اقتصاد دیجیتال و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و نیز سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برگزار می گردد.

شایان شلیله بنیان گذار جشنواره وب و موبایل ایران در این باره گفت: 4 سال گذشته سال های سختی بر اکوسیستم استارت آپی کشور بوده و ما به امید گشایش سال بعد نشسته ایم. اما جالب اینکه این سختی هر ساله برای ما تبدیل به یک شیرینی در روز اختتامیه جشنواره می گردد. جشنواره ای که در آن بازنده و برنده، همه با هم تصمیم داریم این اکوسیستم را منسجم تر و محکم تر بسازیم و امید داریم که کوشش های ما بی نتیجه نخواهد ماند و این روزهای سخت تمام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه هر ساله تمام بخش های جشنواره، به صورت آنلاین برگزار می شد، شیوع بیماری کرونا در مراحل ثبت نام و داوری تاثیر و یا خللی ایجاد ننموده است و فقط ما شاهد تغییرات اجرایی در مراسم اختتامیه و نحوه اعلام برندگان خواهیم بود.

شلیله ادامه داد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، ثبت نام در بعضی گروه ها از جمله گروه های سازمانی و اطلاع رسانی نسبت به سال گذشته با تغییراتی همراه است. به این معنی که از این پس شرکت نمایندگان در گروه های شرکت ها و موسسات خصوصی، شرکت های طراحی وب و سئو، وب سایت های شخصی، بانک و بیمه و شرکت های بورسی، و تامین نمایندگان اینترنت و زیرساخت، برای شرکت در جشنواره باید مبلغ 500 هزار تومان به صورت آنلاین پرداخت نمایند.

وی گفت: دلیل این تغییر نیز این است که بتوانیم از نظر کیفی و همینطور حقوق مالکیت فکری در بعضی شاخه ها نظارت بیشتری داشته باشیم. برای مثال در شاخه سازمانی و اطلاع رسانی، هرساله آثار زیادی با استفاده از قالب ها و سرویس های رایگان آماده یا با اتصال دامنه به سرویس های بلاگ اقدام به ایجاد وبسایت نموده و با شرکت این آثار در جشنواره باعث افزایش تعداد آثار کم کیفیت در این گروه می شدند و چالش های زیادی را در فرایند داوری ایجاد می کردند. البته این امر در بیشتر جشنواره های جهان اتفاق می افتد. ما شرایط سخت تری برای بعضی گروه ها اعمال نموده ایم تا کنترل کیفیت کسب و کارهای حاضر در گروه های فوق بهتر انجام گردد. البته برندگان و کاندیدهای سال های گذشته در این گروه ها، برای شرکت در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: اضافه شدن هزینه ثبت نام برای گروه های مربوط به شاخه اطلاع رسانی هیچ تاثیری روی شاخه های دیگر ندارد و کسب و کار ها آنلاین و استارت آپ ها چه در قالب سایت و چه در قالب اپلیکیشن می توانند به صورت کاملا رایگان در شاخه کسب و کار و یا محتوا شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1360

به "سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید