ساخت ایستگاه فضایی جدید در روسیه

به گزارش دیار سلمان، ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در اواخر سال 1998، یعنی بیش از بیست سال پیش به فضا پرتاب شد. برنامه های روسیه و آمریکا برای این پروژه میلیاردی تا سال 2024 تعیین است.

ساخت ایستگاه فضایی جدید در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

روسیه به ساخت جایگزینی برای ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) می انیدشد. هنوز معین نیست که ایستگاه فضایی جدید ملی خواهد بود یا بین المللی یا در های آن به روی گردشگران فضایی هم باز است یا نه.

بیش از بیست سال از آغاز فعالیت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) می گذرد. به گزارش خبرگزاری آلمان، حال روسیه به ساخت یک ایستگاه فضایی جدید می اندیشد. دیمیتری روگوزین، رئیس سازمان فضانوردی روسیه دیروز دوشنبه 5 خرداد (25 مه) در گفت وگویی با شبکه رادیویی نشریه کومسومولسکایا پراودا گفت: کار ساخت این ایستگاه را باید بی درنگ آغاز کرد.

او اضافه کرد: روسیه همیشه در عرصه ساخت ایستگاه های فضایی پیشتاز بوده است. حال باید این نکات روشن گردد که آیا این ایستگاه فضایی جدید در سطح ملی فعالیت خواهد داشت یا بین المللی خواهد بود. همچنین باید معین کرد که آیا گردشگران فضایی هم اجازه بازدید از این ایستگاه را دارند یا نه.

ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در اواخر سال 1998، یعنی بیش از بیست سال پیش به فضا پرتاب شد. برنامه های روسیه و آمریکا برای این پروژه میلیاردی تا سال 2024 معین است.

مدت هاست که در باره تمدید مأموریت این ایستگاه تا سال 2030 بحث و رایزنی های می گردد. پرسش، اما اینجاست که آیا تمدید فعالیت آن با توجه به شرایط فنی ایستگاه مقدور است یا نه

به اعتقاد رئیس سازمان فضانوردی روسیه، ایستگاه فضایی بین المللی حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد نمود و در شماری از قسمت های آن نشانه های فرسودگی دیده می گردد. در حال حاضر سه فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برند. این ایستگاه در فاصله 400 کیلومتری کره زمین قرار گرفته است.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1134

به "ساخت ایستگاه فضایی جدید در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ایستگاه فضایی جدید در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید