رقابت ایرانی ها در مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، بلغارستان در شهر صوفیه طی روزهای 19 تا 22 فروردین ماه میزبان رقابتهای تکواندو قهرمانی اروپاست. مسابقاتی که با حضور 356 تکواندوکار از 46 کشور به مدت سه روز برگزار خواهد شد. نکته مهم اینکه با وجود آنکه مسابقات قهرمانی قاره سبز است، تیم ملی تکواندو کشورمان بیشترین نماینده را در بین همه کشورها در این مسابقات دارد.

رقابت ایرانی ها در مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا

با ما سفر کنید و با سفر اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در بین مربیان رضا مهماندوست سرمربی آذربایجان، علیرضا نصر سرمربی بلژیک، فرزاد ذوالقدر سرمربی بلغارستان و یوسف کرمی از کرواسی خواهد بود. کرمی هم اکنون ایران هست و طی چند روز آینده راهی صوفیه خواهد شد.

در بین تکواندوکاران نیز سید احسان نقیب زاده، عبدالله صدیقی، علی نقان دوست، کس را مهدی پور، کیمیا علیزاده و جهان پوریونس در تیم پناهندگان فدراسیون جهانی رقابت می نمایند. میلاد بیگی و پیغام قبادی از آذربایجان، راحله آسمانی از بلژیک، مهدی خدابخشی از صربستان، علی علیان از تیم ملی سوئد نیز دیگر تکواندوکاران ایرانی حاضر در این مسابقات هستند. فرزاد ذوالقدری سرمربی و تکواندوکار تیم ملی بلغارستان در این مسابقات در وزن 74- کیلوگرم مبارزه می نماید. وی قرار است در مسابقات انتخابی المپیک در وزن 80- کیلوگرم پیکار کند.

نکته مهم دیگر اینکه کیمیا علیزاده که زمستان 98 برای همواره از ایران رفت و مدتی قبل علی رغم شایعاتی مبنی بر پشیمانی و بازگشت وی به تهران، تابعیت آلمان را قبول کرد، تحت عنوان تیم پناهندگان برای اولین بار بعد از خروج از ایران در وزن 62- کیلوگرم به میدان خواهد رفت.

تیم ملی تکواندو روسیه در این مسابقات حضور دارد و برای حضور در المپیک نیز تکواندوکارانی که از این کشور پیروز به کسب سهمیه شده اند با پرچم IOC مبارزه می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1681

به "رقابت ایرانی ها در مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت ایرانی ها در مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید