راه های کاربردی افزایش فروش اینترنتی برای مشاغل سنتی

به گزارش دیار سلمان، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دنیای ما را تسخیر کرده اند. بسیاری از ما چندین ساعت از شبانه روز را در شبکه های اجتماعی سپری می کنیم و زمان زیادی را برای پیگیری صفحه های مختلف خرج می کنیم. پس این یک محیط کاملا مستعد برای بهره مندی اقتصادی است. از همین رو، بسیاری از کسب وکارها به سمت فضای آنلاین کشیده شده اند و حتی برخی مشاغل سنتی هم راهی جز پیوستن به این جامعه نیافته اند.

راه های کاربردی افزایش فروش اینترنتی برای مشاغل سنتی

در گزارش قبل چگونگی پیوستن یک کسب و کار سنتی به بازار فروش آنلاین را شرح دادیم. حالا خوب است نگاهی به راه های افزایش فروش اینترنتی برای این مشاغل بیاندازیم.

شناسایی خواست و نیاز مشتری

ابتدا در صفحه فروشگاه خود، آن بخش از نیاز و خواست مشتری به محصول خود را مطرح کنید و بعد راه حل برطرف آن را خرید از آن محصول نشان دهید. این کار را باید با ادبیاتی صمیمانه و نه بازاری، بیان کنید تا مشتری به شما به عنوان فردی که می خواهد نیاز او را برطرف کند و راهنمایش باشد، اعتماد کند.

کیفیت و تنوع را در محصولات افزایش دهید

همانطور که پیشتر بیان شد، بازار آنلاین، بازاری نامحدود از محصولاتی با تنوع فراوان است که دسترسی به آنها برخلاف فضای سنتی، بسیار سریع و راحت است. پس مشتریان در بازار آنلاین به کیفیت و تنوع محصولات اهمیت بیشتری می دهند و اگر فروشگاهی کیفیت و تنوع را ملاک فروش محصولات خوت قرار دهد، مخاطبان به راحتی می توانند به مشتریان دائمی آن فروشگاه تبدیل شوند.

در ادامه بخوانید:

چگونه یک خرید اینترنتی ایمن داشته باشیم؟

تبلیغات را از قلم نیاندازید

بازار آینده را بازار آنلاین می دانند و تصور این است که تا چند سال دیگر بیشتر کسب و کارها به این بازار بپیوندند. همین موضوع جوی رقابتی میان مشاغل مختلف در فضای اینترنتی به ویژه اینستاگرام در ایران به راه انداخته است. اگر شما هم می خواهید از این فضای رقابتی سود ببرید باید به تبلیغات توجه ویژه داشته باشید. صفحه های اینستاگرامی پرمخاطب، بهترین راه برای تبلیغات و جذب مشتری هستند. پس با انجام تبلیغات زیبا و در عین حال صادقانه به تعداد مخاطبان خود بیفزایید.

تخفیف بدهید

مشتریان در بازار آنلاین، به محصول بسیاری مشابه محصولات شما دسترسی دارند و اگر شما نتوانید آنها را برای خرید از محصولات خود متقاعد کنید، از فروشگاه دیگری کالای مورد نظر خود را تهیه می کنند. بهترین راه ترغیب مشتریان به خرید، دادن امتیاز و تخفیف است. اگر مشتری احساس کند محصولی که شما به او عرضه می کنید قیمت مناسبی دارد، تمایل بیشتری برای خرید نشان می دهد.

تصاویری زیبا از محصول خود ارائه دهید

باید راه های خلاقانه ای برای جذب مشتری پیدا کنید که یکی از آن ها، نمایش محصولات به شکلی زیبا، کاربردی و جذاب است. برای مثال اگر قصد تبلیغ یک لباس را دارید، به جای دریافت عکسی از رگال فروشگاه، لباس را به شکلی زیبا روی میز یا سطحی خلوت قرار دهید و با چند وسیله تزئینی یا پوشاک دیگر، کادر عکاسی را آراسته تر کنید. می توانید با الگوبرداری از عکس های صنعتی و تبلیغاتی مرتبط با محصولات خود این کار را انجام دهید.

اعتماد مشتری را جلب کنید

این را در خاطر داشته باشید که برای کسب و کار شما هیچ چیز مهم تر از رضایت مشتریان نیست. پس هر کاری که می توانید برای جلب رضایت آنها انجام دهید. در گزارش قبل بر وضع قوانین و حالا به پایبندی بر این قوانین تاکید می کنیم.

محصول را در زمان مقرر و طبق خواست مشتری ارسال کنید. در صورتی که مشتری از وجود ایرادی در محصول شکایت می کند حق را به او بدهید و سعی کنید مسئله را در سریع ترین زمان حل کنید. اگر مشتری میان دو یا سه محصول برای خرید شک دارد با ارسال آنها به محل مشتری، هم فروش خود را تضمین کنید و هم اعتماد او را جلب کنید.

به طور حتم راه های خلاقانه بسیاری برای افزایش فروش وجود دارد، به آن فکر کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1456

به "راه های کاربردی افزایش فروش اینترنتی برای مشاغل سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های کاربردی افزایش فروش اینترنتی برای مشاغل سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید