دولت سیزدهم بر اجرای سند تحول بنیادین اهتمام ویژه دارد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر فرایند اجرایی سازی کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید نمود.

دولت سیزدهم بر اجرای سند تحول بنیادین اهتمام ویژه دارد

مهرداد ویس کرمی در گفت وگو با پانا با تاکید بر اجرای کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: در دولت گذشته برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش هایی صورت گرفت اما کافی نبود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: برای اجرای سند تحول بنیادین باید تلاش های بنیادین نیز صورت گیرد تا بتوان آن را در کف مدارس به اجرا درآورد.

ویس کرمی شرح داد: ضروری است برای اجرای کامل سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش قانون گذاری درستی صورت بگیرد و معلمان نیز برای اجرای آن آموزش کامل دیده باشند.

وی اعلام کرد: اصلاح قانون درباره سند تحول آموزش و پرورش، رتبه بندی فرهنگیان و ساماندهی شرایط معلمان بعلاوه ساماندهی شرایط نیروی انسانی از جمله اقداماتی است که باید در مجلس انجام گردد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم باید مجلس و دولت به این نتیجه برسند که سند تحول آموزش و پرورش اصلاح گردد این امر یک اصل است. وقتی این باور به وجود آید قطعا شاهد تغییراتی خواهیم بود.

ویس کرمی گفت: تغییر دولت و روی کار آمدن دولت سیزدهم باعث شده فرایند اجرای سند تحول آموزش و پرورش مقداری تغییرات داشته باشد. امیدواریم با سرعت و قدرت کار را پیش ببرند.

لازم به ذکر است، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که کار بر روی آن شاید از اواخر دهه 60 شروع شده بود، در آذرماه سال 1390 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید که در مقدمه آن آمده است: در تهیه سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تلاش شده است تا با الهام گیری از اسناد بالادستی و بهره گیری از ارزش های بنیادین آن ها و توجه به اهداف راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران، منظره و اهداف تعلیم و تربیت در افق 1404 هجری شمسی تبیین گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2150

به "دولت سیزدهم بر اجرای سند تحول بنیادین اهتمام ویژه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سیزدهم بر اجرای سند تحول بنیادین اهتمام ویژه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید