دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری می شوند

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: براساس مصوبه ستاد کرونا، ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها تاکید نمود تا دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری شوند.

دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری می شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمدرضا آهنچیان گفت: بازگشایی دانشگاه ها به صورت حضوری، مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا و اخیراً نیز قرارگاه عملیاتی بوده است بنابراین امروز ستاد از سرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها تاکید نمود تا دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری شوند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم اضافه نمود: روش اجرای این مصوبه و احتمالاً درخواست هایی که دانشگاه ها در این زمینه دارند در روز چهارشنبه در جلسه ای با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رؤسای دانشگاه ها آنالیز می گردد تا بر اساس آن وزارت علوم بتواند از مراجعی مانند سازمان برنامه و بودجه برای حمایت از دانشگاه ها و پشتیبانی آموزش حضوری درخواست یاری نموده و هماهنگی لازم را انجام دهد.

وی اضافه نمود: در حقیقت باید یک تعاملی برای قطعی شدن اجرا و نحوه اجرای آموزش حضوری از بهمن ماه صورت گیرد.

وی ادامه داد: کلیات موضوع که بازگشایی حضوری دانشگاه ها است در جلسه امروز مورد تاکید نهاده شد و جلسه روز چهارشنبه نیز بر همین اساس پیش خواهد رفت.

آهنچیان ادامه داد: قرارگاه عملیاتی اخیراً 14 دی جلسه ای داشت و در این جلسه تاکید شد که دانشگاه ها به صورت حضوری بازگشایی شوند، تسهیلاتی مانند مکاتبه با سازمان برنامه بودجه برای تأمین بودجه دانشگاه ها، هماهنگی با استانداری ها برای یاری به اسکان دانشجویان، اقدام وزارت بهداشت برای دوز های سوم و بیشتر برای جامعه دانشگاهی پیش بینی و در عین حال تاکید شد از بهمن ماه دانشجویان به صورت 100 درصد حضوری فعال داشته باشند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم اضافه نمود: در جلسه امروز ما یک سری جزئیات مطرح شد مانند آنکه دانشگاه ها باهم تفاوت دارند و زیر مجموعه دانشگاه مادر استانی باید در کنار استانداری ها برای آموزش حضوری تصمیم گیری نمایند. مباحثی مانند این موضوع در راستای یاری به اجرای مصوبه ستاد است.

وی ادامه داد: استان ها به علت تفاوت هایی که ممکن است به علت خیز کرونا داشته باشند و اقتضائات استانی با هماهنگی استانداری موظف هستند آخرین شرایط همه گیری کرونا را در منطقه آنالیز نموده و بر اساس آن تصمیمات نهایی را در بهمن ماه اتخاذ نمایند، اما قاعده کلی و آنچه که به عنوان مصوبه نهایی است این است که همه دانشگاه ها آموزش حضوری را از بهمن ماه شروع نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2129

به "دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها از بهمن ماه به صورت کامل حضوری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید