جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا ، تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان

به گزارش دیار سلمان، مجلس استان کِبِک در کانادا لایحه ای جنجالی را برای کاهش مهاجرت به این منطقه فرانسه زبان در شرق کانادا تصویب نموده است.

جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا ، تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

خبرنگاران: بی بی بی سی نوشت: قانون تازه که با هدف جذب بیشتر مهاجران با مهارت های کاری طراحی شده، جایگزین سیستم فعلی مهاجرتی کبک می گردد که خانواده محور است.

به گزارش رسانه های کانادا با تصویب قانون تازه هزاران نفر که بر اساس روند قبلی درخواست مهاجرت نموده بودند و در انتظار پاسخ بودند، باید دوباره تقاضای جدید برای مهاجرت به کبک ارائه دهند.

احزاب مخالف قانون تازه می گویند سیستم جدید که تقاضای مهاجرت 18 هزار کارگر ماهر را لغو و آنها را مجبور به ارائه درخواست تازه می نماید، افراطی و غیرانسانی است.

با احتساب اعضای خانواده این افراد، تعداد کسانی که پرونده مهاجرتی آنها تحت تاثیر قرار می گیرد به حدود 50 هزار نفر می رسد.

لایحه جنجالی مهاجرت بعد از بحث و آنالیز طولانی در مجلس کانادا و در ساعت چهار صبح به وقت محلی تصویب شد.

این لایحه را که اکنون به قانون تبدیل شده، حزب راست میانه CAQ (ائتلاف برای آینده کبک) ارائه داد که پاییز گذشته با وعده کاهش بیست درصدی مهاجرت سالانه به کبک به قدرت رسید.

قانون تازه قدرت بیشتری به استان کبک می دهد تا خود درباره اعطای اجازه اقامت به مهاجران تصمیم بگیرد.

این قانون استان کبک را در زمینه سیاست های مهاجرتی در مقابل جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا قرار می دهد که از گسترش جامعه ای چند فرهنگی در این کشور حمایت می نماید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قانون تازه شبیه طرح پیشنهادی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای تغییر روند اعطای ویزا از سیستم خانواده محور به جذب بیشتر کارگران ماهر است.

دولت محلی استان کبک وعده داده است که با اجرای قانون تازه زمان آنالیز درخواست مهاجرت نیروی کار با مهارت بیشتر را از 36 ماه به شش ماه کاهش دهد.

پناهندگی عده زیادی در آلمان لغو می گردد

دویچه وله نیز نوشت: اداره پناهندگی و مهاجرت آلمان در چهار ماه اول امسال به وضعیت پناهندگی حدود 600 خارجی انتها داده است. آنالیز مجدد نشان داده است که بیش از 98 درصد افراد، پناهندگی را به حق دریافت نموده اند.

اعطای حق پناهندگی از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان به یک پناهجوی خارجی قطعی و ابدی نیست، بلکه ممکن است با یافتن شواهد بیشتر پس گرفته گردد.

با آنالیز هایی که از ژانویه تا انتها آوریل امسال به عمل آمده است، وضعیت پناهندگی 32 هزار و 667 نفر تأیید شده است، به عبارت دیگر 98 درصد افراد به درستی از حق پناهندگی برخوردار شده اند.

بنا به گزارشی که دولت آلمان در پاسخ به سؤال لوییزه آمتسبرگ، نماینده حزب سبزها در مجلس داده است، حدود 600 نفر پناهندگی را از دست داده اند. 489 نفر از این افراد دیگر از شرایط زمان تقاضای پناهندگی برخوردار نیستند. افزون بر این وضعیت پناهندگی از 114 نفر پس گرفته شده است، زیرا آنها در جریان وارسی داده های نادرستی اظهار نموده اند.

در میان این پناهجویان بیشترین افراد کسانی هستند که در جریان وارسی به دروغ خود را اهل عراق یا سوریه معرفی نموده بودند.

لغو وضعیت پناهندگی علی الاصول نباید بر تقاضای ویزای خویشاوندان پناهنده تأثیری داشته باشد، اما نماینده حزب سبزها به مواردی اشاره می نماید که تقاضای ویزای بستگان پناهنده پیش از اعلام وضعیت نهایی آن افراد، رد شده است.

منبع: چمدان
انتشار: 26 مرداد 1398 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 318

به "جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا ، تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان" امتیاز دهید

1 کاربر به "جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا ، تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا ، تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید