تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه برای توسعه اینترنت در روستاهای آمریکا

به گزارش دیار سلمان، مجلس نمایندگان آمریکا یک بودجه کلان 100 میلیارد دلاری را به توسعه دسترسی به اینترنت در نواحی روستایی آمریکا اختصاص داده است.

تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه برای توسعه اینترنت در روستاهای آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی دیار سلمان به نقل از انگجت، مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد نه تنها امکان استفاده از اینترنت را در مناطق روستایی آمریکا به وجود آورد، بلکه هزینه استفاده از اینترنت را تا حد امکان کاهش دهد تا عموم مردم به این خدمات دسترسی داشته باشند.

اختصاص این بودجه در قالب قانونی موسوم به Moving Forward Act صورت می گیرد که بر مبنای آن بودجه ای 1.5 تریلیون دلاری برای ارتقای زیرساخت های فناورانه در آمریکا تخصیص می یابد که از این رقم 100 میلیارد دلار مربوط به توسعه اینترنت در مناطق روستایی است.

بخش های دیگری از این بودجه مربوط به توسعه حمل و نقل، افزایش استفاده از انرژی های پاک و غیره است. به عنوان مثال 500 میلیارد دلار بودجه به بازسازی بزرگراه ها، پل ها و خطوط راه آهن و 70 میلیارد دلار بودجه به افزایش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تخصیص داده می شود.

بر اساس این قانون تخصیص بودجه دسترسی به اینترنت به خصوص مربوط به نقاطی خواهد بود که تا به حال در این زمینه شرایط بسیار نامناسبی داشته اند و در قالب آن طرح هایی برای کمک به آموزش آنلاین دانش آموزان نواحی روستایی با استفاده از وای فای نیز پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1215

به "تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه برای توسعه اینترنت در روستاهای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 100 میلیارد دلار بودجه برای توسعه اینترنت در روستاهای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید